Objevte nano povlečení a lůžkoviny nejenom pro alergiky Tipy a triky

Kvalitní povlečení a lůžkoviny mají za úkol vytvořit hygienické místo v ložnici. Jde o správnou volbu pro všechny, kteří trpí alergiemi a nechtějí přicházet do většího kontaktu s roztoči, bakteriemi, prachem či dokonce viry, které se mohou hromadit ve výplních lůžkovin či v samotné matraci. Naštěstí existují moderní vynálezy a technologie, jako jsou právě jemné nanovlákenné materiály, které přes své malé otvory nepustí dovnitř víceméně nic kromě vzduchu.

Využití moderních materiálů v praxi

Díky moderním poznatkům tak bylo možné vytvořit takový vynález, jakým jsou velmi tenká nanovlákna. Z nich je možné utkat látku, která se stane jakousi membránou i před malými částicemi, jako jsou prach, bakterie nebo viry. A přesně tato látka se využívá do moderních lůžkovin a povlečení, které patří mezi aktuálně to nejlepší, co si mohou alergici pořídit na spaní.

Klasika v podobě péřových polštářů

Léty prověřené péřové polštáře jsou příjemně teplé a dají se snadno uzpůsobit do požadovaného tvaru přidáním větší hustoty výplně nebo naklepáním. Pokud netrpíte alergiemi, rozhodně může jít o správnou volbu pro kvalitní lůžkoviny s dlouhou životností. Zároveň však vzhledem k přírodní povaze výplně představují péřové polštáře ideální místo pro množení roztočů a zachytávání prachu. Pro mnoho lidí tak nejde o ideální lůžkoviny právě kvůli alergiím. V takovém případě totiž znamenají takové polštáře a přikrývky problémy navíc často v podobě nežádoucích reakcí organismu, které mohou přerůst až do onemocnění dýchacích cest.

Nano povlečení a lůžkoviny

Dříve bylo pro alergiky tou nejlepší volbou mikrovlákno. Tento umělý materiál, který slouží jako výplň polštářů a přikrývek totiž zdaleka není tolik atraktivní pro roztoče. A právě to je ideální výchozí součást nových moderních lůžkovin. Ty totiž kromě těchto vláken využívají také nanomateriály. Jde o velmi jemný materiál, který svými miniaturními otvory propustí v zásadě jenom vzduch. Jen pro představu jsou takové otvory velké zhruba 80 nm, kdežto částice alergenu je běžně velká kolem 1 000 nm, takže je jasné, že se dovnitř prostě nedostane. To stejné platí i pro prachové roztoče, kteří mají tím pádem zákaz vstupu do vnitřních částí polštáře, přikrývky i matrace, pokud si pořídíte nano povlak na matraci.

Speciální nano povlečení se neobejde právě bez ochranné vrstvičky této jemné látky. Ta je schována v klasickém potahu a slouží jako ochrana před proniknutím nežádoucích částí. Zároveň je však velmi dobře propustná pro vzduch, takže i takové lůžkoviny a ložní prádlo poskytnou potřebný komfort během spánku.

Pravidelná údržba pomůže se zachováním hygienické čistoty

Aby lůžkoviny a povlečení z nanovlákna plnilo správně svou funkci, je vhodné zhruba jednou za rok nezapomenout na údržbu. U povlečení samozřejmě zvolte kratší interval podle potřeby, ale polštáře či přikrývky stačí vyprat skutečně jednou ročně. Zvolte šetrný prací cyklus na 40 ͦC a vyhněte se sušení v sušičce, které by mohlo poškodit strukturu tenké nanovrstvy.

Správný výběr lůžkovin a povlečení

Pro maximální spokojenost s nově pořízenými lůžkovinami z kvalitního nanomateriálu jsou nezbytná i další kritéria pro správný výběr. Konkrétně jde o správné rozměry. Předem si ověřte, jakou velikost má vaše matrace, aby na ni správně pasoval pořízený povlak. Při nákupu nového polštáře nebo přikrývky zkuste zapřemýšlet nad tím, jestli potřebujete menší, nebo větší a prodlouženou variantu. Jde hlavně o otázku osobních preferencí během spánku, což se u každého člověka liší. Zapřemýšlejte také nad tím, jestli pořídíte celoroční přikrývku, nebo zvolíte dva kusy v podobě zimní a letní varianty.

Reklamní sdělení

PublikovánoČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt