Zobrazit přihlášovací formulář

Pryč s kruhy pod očima!

  • Publikováno:
Pryč s kruhy pod očima!

Nevyspání, únava, genetika, věk, stravování, životní styl… všechny tyto faktory se projevují nejen na našem zdraví, ale také na naší pleti. A málo co je tak dobrým indikátorem tělesného a duševního stavu, jako tenká kůže pod očima. Tmavé kruhy pod očima nesluší nikomu, proto je třeba s nimi něco dělat. Ideálně jim samozřejmě předcházet, ale i když už jsou tady, umíme si s nimi poradit.

Chraňte se proti slunci. Vzhledem k tomu, že je kůže pod očima tak tenká, má sklony k hyperpigmentaci. Nezapomínejte proto na krémy proti slunci. Stejnou funkci samozřejmě plní také makeup. V létě si ale dávejte pozor na podráždění očí, pokud se více potíte, je dobré použít textury, které se nerozpíjí – například v tuhé formě.

Odličovač vybírejte pečlivě. Pokud musíte moc tlačit, aby šel makeup, liny, řasenka a stíny vůbec dolů, způsobujete si tak podráždění kůže a poškození drobných žilek. Obojí vede k zarudnutí a tvorbě malých modřinek, tedy i tmavnutí kruhů pod očima. Zkuste volit spíš odličovače s příměsí olejů.

Umývejte si obličej studenou vodou. Chladná voda stahuje póry a tím pádem i lehce zpomaluje proudění krve – čím víc máme kůži pod očima prokrvenou, tím tmavší jsou kruhy.

Hledejte správný zesvětlovač. Ingrediencemi stěžejními pro světlání kůže jsou arbutin, kojová kyselina, lékořice a vitamin C. Jakmile najdete oční krémy a séra s těmito přísadami, neváhejte. Pokud ovšem trpíte závažnějším stavem kůže pod očima, doktor vám může předepsat speciální preparáty k lokálnímu zesvětlení kůže.

Pokud máte alergii, berte prášky poctivě! Pokud neberete antihistaminika, může vám kůže otékat a tím pádem také praskat malé žilky. A co víc, koho by v sezóně jeho alergenu nesvědily oči! Časté mnutí očního okolí také způsobuje poškození v podobě drobných modřinek a popraskaných žilek.

Zakrývat pečlivě, ale správně! Kruhy pod očima je třeba někdy prostě zamaskovat. Na to volte speciální tuhé makeupy nebo korektory, určené právě k tomuto účelu. Díky své hutnější a lepkavější konzistenci výborně drží a navíc většinou obsahují vyšší ochranný faktor.

Barva je důležitá. Věděli jste, že velkou pomocí při zakrývání kruhů pod očima je červená rtěnka? Kombinace barev je totiž maximálně důležitá. Korektory, které v sobě mají převážně broskvový tón, krásně neutralizují modrou barvu žilek, která tenkou kůží pod očima prosvítá.

Aplikujte v tenké vrstvě. Jak krém, tak korektor. U krému je podstatné, aby nedocházelo k přehnanému ucpávání pórů, ale u korektoru nebo rozjasňovače jde o čistou estetiku. Nanášejte vždy poklepy prstem, začněte v nejtmavším místě a pamatujte – doztracena.

Nevynechejte ani místečko. A to konkrétně místečko u vnitřního koutku oka. Tmavá kůže je i tam, naneste trochu rozjasňovače nebo korektoru i na něj a rozetřete doztracena podél linie nosu.

Přes den nedoplňujte, ale opravujte. Další vrstva korektoru je vždy na škodu. Lepší je čistými prsty místa okolo očí lehce poklepat, ideálně obnovit vrstvu korektoru a svěží vzhled očí pomocí trošičky očního krému.

Vyberte si správnou barvu očních stínů. Barevná kombinatorika je trošku magie, když jde o makeup. Pokud používáte „nude“ oční stíny, hnědé nebo šedé odstíny, pamatujte si, že vaše oči rozjasní pouze v případě, že budou lehounce tmavší, než je váš přirozený tón pleti. Světlejší stíny pouze tvoří kontrast k tmavým kruhům!

Používejte kleštičky na řasy. A nejen proto, že vaše oči pak vypadají větší a tím pádem také rozzářenější. Důvod je naprosto jednoduchý – řasy vrhají stín! A nejen na kůži pod očima, ale také na bělmo. Natáčení řas je tedy vhodné pro všechny, kteří chtějí oči opticky zvětšit a projasnit.

Používejte tělové linky. Broskvový odstín spodní vnitřní linky udělá zázraky s celkovým vzhledem. Zesvětlí celé okolí očí, ale také zamaskují případné zarudnutí.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku