Zobrazit přihlášovací formulář

6 tipů, jak si doma připravit kvalitní kávu

  • Publikováno:
6 tipů, jak si doma připravit kvalitní kávu

Snad každý z nás má doma kávu. Rozpustné, „turka“, cokoliv má kdo rád. V současné době se ale čím dál tím víc setkáme s termíny jako „výběrová káva“ a celou komunitou, která její přípravou, ale hlavně požitkem z konzumace, žije.

Jak si doma připravit dobrou výběrovou kávu z čerstvě pražených zrn nám prozradila Lucie Nadymáčková, milovnice kávy a profesionální coffee coach.

 

Coffee coach vypráví

 

Víte, že káva je hned po ropě druhá nejprodávanější komodita? Kávu totiž pije snad každý. Nebo každý druhý. Ale tu rozpustnou nebo tzv. „turka“ u mě doma nenajdete. A víte proč?

 

Měla jsem to štěstí, že jsem před několika lety ochutnala výběrovou kávu. Kávu, která vás chytí a už nepustí. Kávu, která se stejně jako víno dá degustovat. A za tou rozpustnou jsem navždy zavřela dveře.

Výběrovou kávou rozumějte ta nejkvalitnější zrna, která najdete na plantážích. Jsou pečlivě pěstována a ručně sbíraná. Výběrová káva je vždy zrnková a mele se těsně před použitím, protože pouze tak si zachová svoji nejvyšší kvalitu.

 

"Káva"Káva je ovoce

 

Je třeba si uvědomit, že káva je přírodní produkt. Věděli jste, že je to ovoce? A jako plodina je ovlivněna řadou faktorů - místem pěstování, nadmořskou výškou, vlhkostí, množstvím slunečního svitu, půdou, sběrem, zpracováním, pražením a samotnou přípravou.

Káva nemá jenom nudnou hořkost, kterou si musíte skoro vždycky doupravit cukrem nebo mlékem. Ale v její vůni a chuti najdeme tóny mandlí, čokolády, ořechů, jahod, broskví, šípku a mnoho dalších. Mějte na vědomí, že všechny tyto vůně a chutě jsou v kvalitní kávě naprosto přirozeně, žádné umělé dochucování! A tyto úžasné kombinace vůní a chutí vás natolik uchvátí, že už jinou kávu nikdy nebudete chtít. Poznáte, co je opravdová káva.

Abyste si mohli tento kávový zážitek dopřát doma taky, zde je návod, jak na to.

 

1. Kvalitní káva je základ

Bohužel v supermarketu ji nehledejte. Pátrejte po specializovaných menších obchodech, kavárnách a pražírnách, kde vám s výběrem kávy poradí. Smůlou je, že těchto podniků je jako šafránu. Ale trend se bohudík zlepšuje.

 

2. Kupujte pouze zrnkovou kávu

Není nad to, když otevřete nový balíček zrnkové kávy a ucítíte tu božskou vůni čerstvě pražených zrn. Zrnkovou proto, že ji před každou přípravou kávy vždy čerstvě namelete.

 

3. Melte kávu těsně před přípravou

Kávu namelte těsně před přípravou kávy. Důvod je jednoduchý. Když se káva namele, uvolní se z ní všechna aromata, která chceme zachovat v samotném šálku, a proto okamžitě připravujeme černý nápoj. Pokud si namelete kávu výrazně dopředu, už asi po 15 minutách vám nejlepší vyprchá, pak si kávu už nikdy tak neužijete.

 

"Mlýnky"4. Kupte si mlýnek

Určitě si pořiďte mlýnek. Bez něho samozřejmě zrnkovou kávu nepřipravíte. Ruční mlýnek bohatě stačí, pokud kávu připravujete pro více kávomilců, je vhodný mlýnek elektrický.

 

"Příprava"5. Kávovar nepotřebujete

Do domácnosti opravdu není nutný automatický kávovar za desítky tisíc korun. Pokud chcete kvalitní espresso či cappuccino, jděte do kavárny. Doma si ale v pohodě vystačíte s klasickým Frenchpresem nebo Moka konvičkou. 'Já osobně nejvíce doporučuji "Aeropress"Aeropress. Jde o jeden z nejmodernějších přístrojů a má několik pozitiv, díky nimž na něj nedám dopustit. Je plastový, jen tak ho nerozbijete, lehce přenositelný a skvěle skladný. A samozřejmě káva je z něj naprosto úžasná' říká coffee coach Lucie.

 

6. Na rozpustnou kávu zapomeňte

Pokud vám vaše zdraví není lhostejné, tak tu instantní vyměňte za kvalitní zrnkovou. Rozpustná káva je připravovaná z těch nejméně kvalitních zrn neznámého původu a je upravována tak, aby se z ní stal výsledný granulát. Je několikrát zmražovaná a sušená, aromatizovaná abychom ji pak mohli pouze zalít horkou vodou a snadno konzumovat. Oproti tomu je zrnkovou káva z lokálních pražíren vždy čerstvě napražená, znáte její původ a obvykle i datum pražení.

 

Instantní káva je jako instantní polévka, všichni víme, že to není zdravé, není to ani moc dobré a slouží to vyloženě jako „nouzovka“. Tak proč si ničit tělo a chuť, když tu máme lahodná a kvalitní zrna?

 

Jakou kávu si připravujete doma? Cítíte rozdíl mezi „obyčejnou“ a „výběrovou“ kávou? Co vám chutná? Uvítali byste víc článků o přípravě kávy?

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

13.6.2015, 9:20
Čtu a popíjím výborné frappé (L) Mám frapovač i kávu z Řecka. A je to nesrovnatelné, když ji udělám z naší rozpustné a z té řecké. Není nad frapíčko v letním horku (leto)
aleluli ID 229201 aleluli
12.6.2015, 7:55
Dobry den, muzete doporucit, jakou znacku kavy doporucujete a take jaky mlynek koupit- na co se u nej zanerit?
Dekuji , hezky den Alena
Raduhli ID 555862
12.6.2015, 14:25
Ahoj Aleno, já osobně kupuji kávu v Tchibu. Je to asi tím, že když jdu z obchodaku domů, mám to po cestě, ale káva je tam velmi dobrá a kvalitní. Bohužel se dopuštím prohřešku , protože ji nemelu až doma, ale nechávám si ji namlít ,-)