Zobrazit přihlášovací formulář

Když se nechce aneb 3 způsoby, jak zvýšit své libido

  • Publikováno:
Když se nechce aneb 3 způsoby, jak zvýšit své libido

Ze všech stran slyšíme (a sami to moc dobře víme), že stres prostě není pro náš život dobrý. Narušuje vlastně všechny jeho oblasti, a to včetně našeho sexuálního apetitu. A každý z nás už si nejednou na vlastní kůži vyzkoušel, že když se nechce, nedělá to se vztahem nic dobrého. Narůstá napětí a i když bychom si řekli, že sex je věc natolik přízemní, že náš vztah ovlivnit nemůže, opak je jistojistou pravdou. Pokud tento deficit cítíme a víme, že jsme to my, komu se nechce, můžeme své libido podpořit třemi naprosto nevinnými způsoby.

Vysoká hladina stresu nemusí být patrná na první pohled. Můžeme si myslet, že se potýkáme s naprosto běžnými každodennostmi, které přece zvládá každý. Rodina, nákupy, děti, práce, chystání, péče o ostatní členy rodiny, oslavy, dovolené... to je přece všechno normální, no ne? A přitom záleží na tolika věcech! Mimo jiné není každá osobnost stejná, stejně adaptovaná a připravená na vyrovnávání se se stresem. Každý snášíme dobře jen jistou úroveň psychického nepohodlí a to, že jiní toho údajně zvládají víc, není měřítko.

Naprostou ironií je, že jeden z nejlepších rozpouštěč stresu, máme vlastně po ruce a sami si ho kvůli stresu odpíráme. Sex a orgasmus jsou nejpřirozenější protistresové aktivity, jakmile je vyzkoušíme znovu, vzpomeneme si, jak zázračně fungují.

Zacvičte si. Kromě toho, že cvičení a tělesná námaha jsou samy o sobě skvělým protistresovým aktem, dokážou také pořádně rozproudit krev po našem těle. A to nemyslíme obrazně, ale doslova. A zvýšené prokrvení celého těla znamená také větší citlivost jistých partií. U mužů stimuluje cvičení produkci testosteronu, hormonu, který může za chtíč, ženy jsou zase díky cvičení citlivější, zvyšuje se sexuální touha.

Řekněte si o masáž. I když zrovna nejsme „v náladě“, kontakt kůže na kůži uvolňuje stres tak jako tak. Nevinná masáž zad často může probudit i jiné pocity, zvlášť u lidí ve středním věku, kteří nejsou už tolik poháněni hormony. Zdaleka neplatí, že erotické vzrušení není podmíněno psychikou, naopak. Vnímání kontaktu, byť nevinného, který s sebou nese partnerovu blízkost, pomoc a úlevu, s sebou často přinese i touhu jiného typu.

Dejte si sex do kalendáře. Může vám to připadat jako jedna z nejméně romantických věcí na světě, vždyť sex by se neměl plánovat, měl by se prostě dít. Ale dát si sami závazek (nebo se dokonce domluvit s partnerem), že prostě „zítra večer to bude“, zvýší pravděpodobnost, že to zítra večer bude poměrně hodně. Jde opět o spolupráci hlavy a těla. To, že si dáme sex jako úkol, znamená, že se podvědomě i vědomě budeme snažit ho splnit. Vyhradíme si čas, vezmeme si hezké prádlo, připravíme se, zkrášlíme... a celkově se tedy budeme cítit lépe, i když se nám nutně chtít nemusí. Ale ono to přijde.

Pokud váš vztah prochází obdobím sucha, nejdůležitější (jako u všeho) je opět začít. Už po prvním kontaktu tohoto typu po dlouhé době vám bude jasné, že byla chyba odstavit sex na druhou kolej, byť to bylo kvůli stresu a kvůli toho, že „toho bylo moc“. Únava, stres a neklid, i to jsou věci, proti kterým se dá bojovat sexem. A nezapomeňte, při sexu se u žen vyplavuje oxytocin, hormon, který upevňuje naše psychické vazby k druhému. Čím víc sexu, tím víc jsme zamilované!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku