Zobrazit přihlášovací formulář

Jak na trendy obočí

 • Publikováno:
Jak na trendy obočí

Upravené obočí krásně dokresluje linku vaší tváře. S přibývajícím věkem dokáže správně tvarované obočí ubrat pár let. Jeho pomocí vyjadřujeme emoce. Pomáhá nám při sportu. Jak se o obočí správně starat? Jak ho správně tvarovat? A jaké jsou trendy?

Obočí tvoří společně s linkou rtů nejpohyblivější část obličeje, tedy i jeho výraz. Podílí se na mimice obličeje, při zvýšené námaze zabraňuje stékání potu do očí, což je také jeho původní význam. Dnes je ale úprava obočí diskutovaným tématem na poli módy.

Krátká exkurze do historie, která se opakuje

V průběhu různých období byla úprava obočí více či méně důležitá, nosilo se obočí tenké, hrubé, zalomené, přirozené nebo v perfektním oblouku. Masový rozvoj trendovosti módy (a to nejen v úpravě obočí) datujeme zhruba do stejné doby, kdy se rozšířila popularita filmu a z hereček se staly módní ikony.

Trendy maximálně upraveného tenkého obočí a obočí upraveného hrubého a hustého se střídaly zhruba po dekádách. Až do třicátých let 20. století se nosilo obočí tenoučké v symetrickém oblouku, ke konci třicátých let se oblouk obočí začínal zvedat nahoru a zalamovat.

 

"Tenké     "Zvednuté

 

Od let čtyřicátých začíná být v módě hrubé obočí se stejnou šířkou po celé délce. Později se v nejvyšším bodě zalamuje a hodně prodlužuje. Ikonou tohoto období je například herečka Audrey Hepburn.

 

"Audrey     "Tlusté

 

V letech šedesátých se obočí dostává trošku do pozadí, móda se soustřeďuje především na líčení očí. Obočí je spíše přirozené. Tento trend pokračuje i v letech sedmdesátých, tam už se ale začíná projevovat vlna zalamování obočí daleko od kořene nosu. V osmdesátých letech se vrací zpátky móda obočí hustého, výrazného a hrubého. V devadesátých letech se postupně začalo opět ztenčovat, ale není v popředí zájmu estetických požadavků.

S novým tisíciletím se ženy opět podřizují trendu tenkého obočí. V současné době je však maximálně žádoucí obočí přirozené, ale upravené, hrubé a výrazné. Vrací se léta čtyřicátá, nejmodernější trendem v líčení je výrazné obočí doplněné o výraznou barvu rtěnky. Jak tedy vyzrát na trend, kdy se nám během pár let vystřídal požadavek od tenkého, přes přirozené až po co nejhrubší obočí?

 

"Tenké   "Přirozené   "Moderní

 

Jak na trendy obočí

Obočí by mělo končit v místě, které vznikne linkou od nosu k vnějšímu koutku oka. K obličeji se však vždy nejvíc hodí původní přirozený tvar, takže se hlavní linku obočí snažte při jeho úpravě moc neměnit.

Pokud si trháte obočí doma, používejte čistou, suchou a ostrou pinzetu. Aby trhání tolik nebolelo, napněte prsty kůži a trhejte obočí po směru růstu chloupků. Pokud vám pokožka zčervená, zchlaďte ji například kostkou ledu, ideálně si trhejte obočí večer, ať má případné začervenání čas zmizet.

Jestliže nad tvarem obočí tápete, navštivte kosmetičku, která vám zkušeně poradí, jaká úprava bude pro váš obličej nejvhodnější. Pak už můžete sama tvar pouze udržovat.

Když obočí nevyhovuje

Chcete mít moderní obočí, ale jeho přirozený tvar nevyhovuje? Nebo by vyhovoval, ale kvůli častému trhání přestaly chloupky růst? Všechno se dá řešit. V současné době je dokreslování obočí naprosto běžnou součástí každodenního makeupu.

 • Pokud si nevíte rady, zajděte k odborníkovi. Kosmetička vám poradí, jaký tvar je pro vás nejvhodnější, obočí vám upraví a vy ho pak budete moct doma jen udržovat. V zásadě platí:

 • Obočí by mělo končit v místě, kde ho protíná linka od nosu k vnějšímu koutku oka.

 • S úpravou obočí začněte od vnějšího konce a postupujte po spodní linii směrem k nosu.

 • Pokud chcete doopravdy moderní obočí, snažte se ho moc neztenčit. Vytrhněte jen ty chloupky, které jsou naprosto mimo (na víčku, u kořene nosu).

 • Nevytrhávejte moc obočí shora – po horní lince. Takové obočí pak působí nepřirozeně.

 • Používejte suchou, čistou a ostrou pinzetu. Pokud vás trhání obočí bolí, vypněte prsty kůži a chloupky trhejte po směru jejich růstu.

Tužka vs. stíny

Nic naplat, ne každá žena má obočí, jaké si představuje. A proto, i kvůli současnému trendu výrazného obočí, obočí dokreslujeme. Aby vypadalo přirozeně, je třeba doopravdy opatrně volit barvy, metody i techniku.

 • Ať už používáte tužku nebo stíny, volte vždy odstín co nejbližší přirozené barvě vašeho obočí a vlasů.

 • Stíny používejte bez třpytek a jakékoliv perleti. Ideální jsou hnědošedé odstíny s vysokou pigmentací, které se nerozmazávají.

 • Na nanášení stínů používejte zkosený plochý štěteček, stíny tak budete moct nanést v lince a pouze na místa, na která chcete.

 • Tužkou nebo stínem zvýrazněte spodní a horní linku obočí (můžete i trochu rozšířit), střed mezi nimi ale plošně „nevybarvujte“.

Pár tipů na závěr

 • Zvýrazněte své obočí, pokud milujete přirozený makeup! Je to relativně časově nenáročné a skvěle oživíte svůj vzhled.

 • Tužky na obočí rychle dochází – obalují se makeupem a přestávají barvit, takže je nutné je co dvě až tři použití strouhat.

 • Před jakoukoliv úpravou obočí ho nejdřív pročešte kartáčkem.

 • Pokud máte příliš řídké obočí, před dokreslováním ho přepudrujte – chloupky trošku nabudou na objemu a obočí bude vypadat hustější. Je rovněž možné přetřít obočí lehce make-upem, poté nanést pudr a teprve až pak barvu, taková úprava je ale náročná na zručnost a zároveň není příliš vhodná na každodenní líčení.

 • Obočí můžete zafixovat lakem na vlasy tak, že lakem postříkáte kartáček na obočí, kterým obočí upravujete. Stejně vám poslouží také gel na vlasy, ale obočí pak bude lesklé.

 • Obočí je možné dobarvovat také semi/permanentně, barvou nebo tetováním. V současné době se objevil trend tzv. 3D tetování obočí, kdy se netetuje pouze barva, ale také textura obočí. Výběr salónu ale nepodceňte! Nechcete skončit jako vtip na internetu.

 

"Vtip?"

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

ruttinka ID 279734
28.9.2017, 7:13
Anebo si přečtěte jednoduchý návod tu: https://blog.kuponovnik.cz/dokonale-oboci-dnes-jen-to-s-perfektnim-obloukem-jak-ho-docilit/. Není nic snazšího... ;-)
27.5.2015, 12:54
Na vytvarování a dokreslení používám Fab Brows. Naprosto úžasná věc - šablonky na různé tvary obočí a dlouhotrvající odstín na obočí. Odstín si můžete zvolit. Vše hotovo za 2 minutky a obočí krásné !! http://www.krasa.cz/luxusni-set-pro-upravu-oboci-fab-brows.html
Wikira ID 201048 wikira
27.5.2015, 10:32
Obočí je základ. Vytrhávání bych svěřila jedině odbornici
22.5.2015, 23:11
No to je hnus.
Raduhli ID 555862
23.5.2015, 17:27
No ten poslední obrázek je teda hrozivý , úplný cirkus (N) (N)