Zobrazit přihlášovací formulář

Anýzem nejen proti vráskám

  • Publikováno:
Anýzem nejen proti vráskám

Anýz všichni známe jako koření, které patří většinou do perníku, kompotu nebo svařeného vína. Bedrník anýz je ale našemu zdraví i kráse mnohem prospěšnější, než bychom si mohli myslet. Jako přírodní medicína se používá odedávna, je součástí i naší historie a lidového léčitelství. V moderní době jsme na něj ale trošku pozapomněli, jako ostatně na mnoho dobrého, co nám historie přinesla. A přitom se díky anýzu můžeme účinně bránit třeba vráskám!

Plody anýzu jsou nám známé jako koření, ale čaj nebo odvar z nich, popřípadě jeho žvýkání nám může přinést také mnoho jiných benefitů. Co všechno anýz zvládne? Z mnoha zdrojů vyplývají především tyto jeho zdravotní účinky.

  • Podporuje správné fungování ženského těla, upravuje cyklus a podporuje laktaci.
  • Zklidňuje podrážděný zažívací trakt, předchází zácpě a podporuje zažívání.
  • Ničí zápach z úst.
  • Působí zklidňujícím a ozdravným efektem na pokožku.
  • Slouží jako prevence astmatu a bronchitidy.
  • Uvolňuje dýchací cesty, podporuje vykašlávání a rozpouštění hlenů.
  • Řeší problémy s lupy – má antifungální a antiseptické (silice anetol) účinky, takže jeho odvar můžeme použít také na ošetření pokožky hlavy.

Anýzová krása

Anýz se osvědčil jako prevence vzniku vrásek, dokonce dokáže vyhladit i ty už existující (i když ne hluboké). Jak si připravit takový malý domácí zázrak pro mladistvě vyhlížející pleť?

Připravte si půl šálku anýzu a dva šálky vody (nebo jakékoliv jiné množství v tomto poměru). V hrnci nechte vodu zavařit, přidejte anýz a vařte dohromady zhruba tři minuty. Sundejte z plamene a nechte odpočívat. Jakmile směs úplně vychladne, přeceďte ji a dejte do skleněné nádoby s víčkem.

Používejte anýzovou vodu každé ráno hned poté, co si vyčistíte obličej. Opláchněte jej malým množstvím anýzové vody, popřípadě naneste na vatový tampónek a jím obličej vyčistěte. Pozor, nepoužívejte místo čisticí kosmetiky, anýzovou vodu nesmýváme.

Výsledek se dostaví už po pár dnech. Pokožka bude o poznání vypnutější a mladistvější. Jen si dejte pozor, abyste kupovali kvalitní, organický anýz, který nebude poznamenaný chemickým ošetřením. Ale sehnat takové potraviny už dnes naštěstí není takový problém.     

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

3.12.2017, 14:26
Dobrý den, rada bych si tento zázrak vyzkoušela, ale nevím jestli mám použít anýz z receptu, či badyán z obrázku. :-o
jarunka54 ID 462591
1.12.2017, 15:15
Na obrázku není anýz, ale badyán
Veruuu28 ID 555880
6.12.2017, 15:17
Myslím, že badyán je jiným slovem čínský anýz, vypadají hodně podobně, ale z anýzu se používají jenom semínka a ne ten obal...