Monika M. (Fotonka)

mimibazar.cz/Fotonka ID 342779
Členství SMARAGD
  • Ověřená adresa
PRODÁM NOVÉ ZBOŽÍ

26xSazenice, Ibišek syrský lila, Hibiscus syriacus

Nové zboží k prodeji

26x i jednotlivě sazeničky VENKOVNÍ IBIŠEK SYRSKÝ, BARVA LILA - Naše Ibišky jsou pěstované v českých podmínkách v n.m. výšce 430 m celoročně, mrazuvzdorné ♥kvetou od července až do října♥

Ibišky patří mezí keřovité rostliny, které díky svým pěkným a hlavně hojným květům patří do každé okrasné zahrady. Pochází z Asie a v Evropě se začal pěstovat počátkem 17. století. Existuje řada barevných odrůd, protože se jedná o rostliny vhodné k barevným experimentům. Mladé rostliny se dají splétat a tak vytvořit kmínek zakončený koulí listů a květů, což vypadá velmi zajímavě, pokud spleteme rostliny s květy různé barvy. Vhodným zástřihem a tvarováním lze u tohoto keře dosáhnout vzhledu menšího květnatého stromu.

Na rozdíl od ibišku čínského je na zimu opadavý, ale oproti tomu vydrží silné mrazy. Dorůstá výšky až 3 metrů a je velmi snadno tvarovatelný – řez provádíme před nástupem jara. Květy dosahují velikosti v průměru 7-10 centimetrů. Doba květenství je kolem 4 měsíců – od července do října. Mladé keře s kmínkem kvetou již druhým rokem. Lze použít jako zahradní solitéry i na živý plot. Nejlépe se jim daří na slunečném místě, v propustné a humózní půdě.

Pokud pravidelně přihnojujeme kompostem – což je vhodné v době pozdního podzimu po ukončení vegetačního období, tak není problém pěstovat i v půdách horšího typu. Běžné hnojení ukončíme koncem srpna, protože nové výhonky by pak nestačily dostatečně zdřevnatět. Jinak se jedná o nenáročné rostliny, které přinesou mnoho radostí a množství květů potěší každé oči.

♥VŠECHNY NAŠE ROSTLINY JSOU PĚSTOVÁNY ČISTĚ PŘÍRODNĚ, BEZ CHEMIE, BEZ CHLORU A HLAVNĚ BEZ REGULÁTORŮ RŮSTU, KTERÉ NEMILE ZASKOČÍ KAŽDÉHO U BĚŽNĚ KUPOVANÝCH ROSTLIN, RŮZNÝMI PROBLÉMY ROSTLIN♥
  • Rozměry: Velikost je v září 2019 cca 20 cm. ♥OSOBNÍ PŘEDÁNÍ po domluvě v Praze na Budějovické (cca 1x týdně), nebo blízko Kamenice u Prahy (denně).
  • Značka: NAŠE ZAHRADA
cena: 45

Zaregistrujte se a provádějte okamžitě závazné objednávky

Doporučte produkt přátelům