MAGAZÍN - Tipy a triky

Pět tipů pro uspávání vašeho miminkaPublikováno 15.2.2019, 7:50
Mnoho novopečených rodičů si klade otázku, jak nejlépe svého drobečka uspávat. Neexistuje patrně jeden osvědčený recept, který by fungoval pro všechna miminka a všechny rodiče. Je ale důležité věnovat přípravě na spánek děťátka velkou pozornost. Ve spolupráci s neonatoložkou Soňou Šulákovou přinášíme pět tipů a triků pro vytvoření uklidňující atmosféry závěru dne a příjemné relaxace pro celou rodinu. ...
Co na sociálních sítích raději nedělatPublikováno 14.2.2019, 21:42
Už si nemůžeme lhát do kapsy, se sdílením našeho soukromí jsme to jako lidstvo svorně trošku přehnali. A jak jedna kauza střídá druhou, je pomalu načase se zamyslet, co vlastně o sobě ostatním na sociálních sítích říkáme. A ne, krádež identity jako z akčních filmů se nás asi týkat nebude, ale co když nás kvůli sdílení informací vykradou? Jak se to může stát?
Domácnost plná úzkostíPublikováno 24.1.2019, 18:03
To, že se spousta lidí v dnešní době prostě necítí psychicky dobře, je smutný, leč nepopiratelný fakt. Místo, kde bychom se měli cítit dobře, v bezpečí a chráněni před zlým světem, je doma. Jenomže pro mnoho z nás to tak není. Protože náš domov nám může přinášet spoustu stresu a úzkosti, aniž bychom si to uvědomovali. A samozřejmě na to máme největší vliv my sami.
Zdravé vychytávky pro rušný denPublikováno 23.1.2019, 15:03
Dneska všichni žijeme rychle. Ale ne jen rychle, ale mnoho z nás také uspěchaně, často nepředvídatelně a nabitě víc, než by bylo zdrávo. Ovládli jsme sice logistiku, multitasking, operativní změny plánů a zvládnutí více úkolů, než bychom nutně chtěli, ale to všechno často na úkor rozhodnutí, která by byla lepší pro naše zdraví. Co nejčastěji obětujeme na oltář efektivity?
Zklidňujeme (nejen) mysl bobkovým listemPublikováno 17.1.2019, 17:45
Když se řekne bobkový list, asi nás jako první napadne čočka. Nebo zelňačka, fazole nebo jakékoliv jídlo, do kterého ho přidáváme. Zvlášť v české kuchyni se bobkový list uchytil pro své specifické aroma, kterému jsme ale pozapomněli přiznat kredit jiný, než jako koření. Bobkový list je ale mnohem víc. Od pradávna je považován za rostlinu s více než speciálními schopnostmi. Jakými?
Poklad z vaječných skořápek, zdravé zuby, kosti, vlasy i nehtyPublikováno 17.1.2019, 17:45
Plýtvání potravinami se nevztahuje jen na zbytky, ale také na to, že často vyhazujeme něco, co bychom mohli ještě použít. Jenom to nevíme. Jedním z největších hříchů, které můžeme kuchyni udělat, je vyhazovat vaječné skořápky (z bio vajec). Protože díky nim si můžeme zajistit mnohem silnější a zdravější zuby, kosti, nehty, vlasy a vůbec, nadopovat své tělo skoro všemi minerály, které potřebuje.
Zázrak pro zdraví - kadidlový olej, kadidlová voda.Publikováno 9.1.2019, 20:03
Věděli jste, že kadidlo je ve skutečnosti pryskyřice stromu kadidlovník pravý (nebo kadidlovník pilovitý)? A že má neuvěřitelné účinky na naše zdraví? Pomiňme jeho spirituální použití, vůně kadidla je pravděpodobně pro každého z nás neodmyslitelně spojená s kostely a náboženskými obřady. Silice obsažené v této unikátní pryskyřici jsou vskutku skoro všemocné.
Od přísloví po karmu – zákony našeho životaPublikováno 31.12.2018, 15:03
Pro mnoho z nás jsou životní pravdy, moudra a rčení nebo přísloví prostě moc abstraktní. Když si ale uvědomíme, že v takových zákonitostech je skryta historická zkušenost celého našeho lidského pokolení, můžeme je přijmout jako neměnné a hodně, doopravdy hodně se uklidnit. Jaké pravdy jsou vlastně nejzásadnější pro to, abychom žili spokojený život, netrápili se věcmi, které nezměníme, ale naopak dávali energii tam, kde se vyplatí?
Nejčastější novoroční předsevzetíPublikováno 30.12.2018, 20:34
Ačkoliv vedeme všichni naprosto specifické životy, když přijde na trápení a vůli je změnit, potýkáme se s podobnými záležitostmi. A proto si často do nového roku dáváme cíle, které jsou vlastně skoro totožné. Jaké jsou ty nejčastější? Co nám většinou stojí v cestě jich dosáhnout? A jak si svá předsevzetí nastavit, abychom jich dosáhli s větší pravděpodobností?
Povánoční očistná kúraPublikováno 28.12.2018, 11:16
Ještě máme chvilku času, Nový rok je až za pár dní, takže můžeme toto období počítat mezi to sváteční, odpočinkové. Ale pokud jsme si na Vánoce „povolili uzdu“ trošku víc, než jsme zamýšleli, už asi na sobě cítíme, že s tím bude třeba něco dělat. Nemluvíme jen o kilech, která mohla na váhu přiskákat, ale především o metabolismu a zažívání, které mohou být taky trošku vyhozené z rovnováhy.
Celkem: 240 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,24 další >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt