Mimibazar na talíři | MIMISHOP | MIMIAUKCE.cz | veslujeme.cz | Pracovní místa | Hypotéka

NÁVODY

NÁZEV
VŠECHNY NÁVODY
FOTOGRAFIE
SCRAPBOOK
RUČNÍ PRÁCE
BYDLENÍ
ZAHRADA
AKTIVITY S DĚTMI
SPORTOVNÍ AKTIVITY
DIETY
DOMÁCÍ MAZLÍČCI
SBĚRATELSTVÍ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
HÁČKOVÁNÍ
PLETENÍ
ŠITÍ
NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY | NEJOBLÍBENĚJŠÍ NÁVODY | NEJOBLÍBENĚJŠÍ ZA POSLEDNÍ MĚSÍC | NEJDISKUTOVANĚJŠÍ NÁVODY
POSLEDNĚ KOMENTOVANÉ NÁVODY
DNES Uvolňovací cviky (346) 5.10.2015, 16:10
DNES Košíky z papírových ruliček (1) 5.10.2015, 15:33
DNES Háčkovaná čepička pro novorozence (3) 5.10.2015, 11:53
DNES Háčkovaná čepice (2) 5.10.2015, 9:19
včera Sleva na manželku za rok 2014 (28) 4.10.2015, 22:58
včera Písmenka (131) 4.10.2015, 22:07
včera GEOMETRICKÉ TVARY (15) 4.10.2015, 19:54
DISKUSE O NÁVODECH žádosti o radu prosím pište pouze do diskusí o návodech
DNES Ruční práce | poslední | nejnovější 5.10. 16:05 | všechny 5481
Celkem: 8.741 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,875 další >>
HÁČKOVÁNÍ
Háčkovaná čepice

Čepice je velmi jednoduchá háčkováno DS,PRDS,ZRDS.Vlna Yetty háček č5.Velikost 52cm
Začínáme 5ř.o spojíme dohromady
2Ř 14 DS
3Ř každý sloupek rozháčkujeme na 2DS.(28)
4Ř 1 DS,2DS (opakujeme)
5Ř 1DS,1DS,2DS (opakujeme) placka by měla mít cca 14cm
6Ř a více háčkujeme jen 1DS délka cca 16 cm.
Rant 3 řady střídáme 1 PRDS,1ZRDS,nakonec obháčkujeme KS.
DS dlouhý sloupek
KS krátký sloupek
PRDS přední reliéfní dlouhý sloupek
ZRDS zadní reliéfní dlouhý sloupek

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Milada Š. (gogyna) ID 509967 | další návody

KOMENTÁŘE (2) poslední: 5.10.2015, 9:19 DNES | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
TIP#272: Jak poznat, že ta zpráva, obrázek či informace je prostě hoax, podvod či čistá lež?

Hoax, možná jste tenhle termín potkali. Označuje podvrh, podvod, vymyšlené věci. Vznikají z různých důvodů a mají různé následky. Některé vznikaji pro pobavení, prostě nachytají lidi a autoři se směji. Jiné vás zmatou a přesvědčí k aktivitě, kterou byste normálně nedělali.

V poslední době můžete vidět záplavu hoaxů jiného druhu, politické, dezinformační, vyvolávající nenávist.

Zatímco ty pro zábavu tvoří jednotlivci a mají to jako hobby, ty poslední jsou tvořeny na zakázku, jejich tvůrce platí. A zdárně jim v tom pomáhají záplavy hlupáků, kteří jejich díla masově sdílí na sociálních sítích.\r\n\r\n\r\nNa šíření hoaxů a lží se bohužel běžně podílejí noviny a novináři, ale také internetové servery, které se za noviny pouze vydávají. Chcete pár příkladů z poslední doby? Zkuste Další případ manipulace a vyvolávání paniky nebo třeba Tisíce hlupáků věří, že získají dárky či slevy do Penny Market a Rozdáváme GoPro, iPad, iPhone! (ano, i takto obrovské podvody sem v zásadě patří). Přidejme ještě třeba Ministr Chládek chce čipovat děti! Realita? kde se objevuje jeden ze zásadních principů dobře fungujících hoaxů – stavět na něčem, čemu je obtížné věřit (nebo naopak příliš snadné věří). Na Pooh.cz je podobných věcí popsaných víc, můžete to zkusit přeš štítek scam, Hoax či Podvod.\r\n\r\nŽe náš President říká cokoliv co ho napadne, to už víme. Kupodivu, tuhle věc opravdu řekl. Hoax zde je ten, že by snad Philip Morris protestovali. Naletěla na to kupa médií. \r\nŽe náš President říká cokoliv co ho napadne, to už víme. Kupodivu, tuhle věc opravdu řekl.

Hoax zde je ten, že by snad Philip Morris protestovali. Naletěla na to kupa médií.\r\nTIP: Dlouhé roky existující www.hoax.cz je jedno z velmi dobrých míst, kde si můžete zkusit ověřit, jestli se právě nechystáte naletět. Hate Free Culture má tak stále rostoucí část jménem Hoaxy a věnuje se spíš těm politickým či společenským. Dalším zajímavý projektem v tomto ohledu může být Manipulátoři. V zahraničí by vás mohl zajímat Bellingcat.com, ten se ale specializuje hlavně na politické a zpravodajské záležitosti. Případně www.snopes.com či www.hoaxbusters.org (a řada dalších).\r\nJak tedy poznat hoax, podvod či čistou lež?\r\n\r\nPředevším je vhodné doporučit použít zdravý rozum, ve většině případů to bohatě stačí. Bohužel ale něco takového často chybí a pokud se na vás ze všech stran řítí něco od vašich přátel, tak máte pokušení tomu uvěřit.

Nedělejte to, podezíravost, nedůvěra a ověřování jsou velmi velmi potřeba.

Podvody s fotografiemi a obrázky\r\n\r\nPokud je součástí hoaxu obrázek, zkuste použít reverzní hledání (viz Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie?). Velmi často vám dá rychle odpověď. Pozorně si také fotografii prohlédněte, možná někdo tvrdí, že se něco děje v Praze a ona to prostě Praha není. Pokud reverzní hledání nefunguje, zkuste ji převrátit, dost často se to dělá, aby se tím znemožnilo snadné dohledání\r\n\r\nMůžete se i zkusit podívat na EXIF informace ve fotografii (viz Co je to EXIF, jak si to prohlédnu a co s tím dělají sociální sítě?), pokud to mezitím Facebook nebo něco jiného zcela nezničilo. Ale pozor, tyto informace jsou libovolně měnitelné, takže naopak mohou být záměrně nastaveny tak aby mátly (stejně jako třeba vlastnosti dokumentu ve Wordu). Tyto informace mimochodem obsahují i videa, ale nikoliv ta co byla zpracována a pozměněna YouTube nebo sociálními sítěmi.\r\n\r\nJednu věc si musíte také uvědomit, že dnes je možné libovolný obrázek změnit tak, že z něj uděláte něco zcela jiného. Vynechat, přidat, zkombinovat, vyměnit obličeje, dosadit kompletní lidi někam jinam. Některé změny lze poznat na první pohled, na některé je potřeba si obrázek hodně zvětšit (uvidíte stopy po začišťování).

Na některé můžete zkusit využit FotoForensic.\r\n\r\nNezapomeňte také použít klasické hledání obrázků, prostě zkusit najít obrázek, který odpovídá tomu co vidíte na tom, který se možná vydává za něco jiného.\r\n\r\nVidea jsou dnes v podvádění velmi častá\r\n\r\nPokud jde o video, tak to bude trochu složitější. protože reverzní hledání videí neexistuje. Tady budete muset zkusit to co budete nejspíš muset udělat stejně. Použít Google/YouTube a hledat podle slov pasujících k popisované „události“. Trochu problematické může být, že k tomu musíte použít i nějaký ten cizí jazyk (angličtinu, němčinu,atd). Budete hledat „podobné“ události/zprávy nebo článek popisují přímo daný hoax.

U těch počítačových to půjde snadno, stejně jako u řetězových dopisů, nigerijských spamů, podvodných loterií a dalších vychytávek.\r\n\r\nPokud je video nahrané na YouTube (nebo se vám ho tam nakonec podaří najít, protože ho někdo jenom znovu nahrál na Facebook), tak dost často zjistíte, že je to jiná událost, stará mnoho let. Nebo třeba to, že někdo scénu z filmu vydává za aktuální dění.\r\n\r\nTIP: Pro zkoumání videa na YouTube je dobrý YouTube DataViewer.

Pomůže vám navíc z videa dostat náhledy, které jsou dost dobře použitelné v již zmíněném reverzním hledání. A zjištění kdy bylo nahráno vám pomůže zjistit, které video bylo nahráno jako první.\r\nVyhledávání je ale váš zásadní pomocnik\r\n\r\nJak už bylo řečeno výše, pokud jde o nějaký známý hoax, podvrh, řetězový dopis, nigerijský spam, sociální inženýrství, phishing/rhybaření, tak je dost dobře možné, že když vybrané části textu dáte do Google (Bing, Seznamu, atd), tak se dozvíte víc. Možná budete muset texty trochu pozměnit, vybrat jenom část, zvolit jiný jazyk (hoax jsou často z angličtiny přeloženy do češtiny strojově ale i lidmi).

Nejlepší ze všeho je okamžik, kdy falešné noviny (takové ty klasické něcoListy) naletí na něčí vtip, na satirický/humoristický server Infobaden. A z vtipu udělají zpráu. \r\nNejlepší ze všeho je okamžik, kdy falešné noviny (takové ty klasické něcoListy) naletí na něčí vtip, na satirický/humoristický server Infobaden. A z vtipu udělají zpráu.

Vyhledávat ale nemusíte jenom podle textu, měli byste zkusit hledat i fakta. Třeba pokud někdo tvrdí, že se něco děje někde, zkuste si ověřit zda to místo existuje, jak opravdu vypadá. jaké v něm bylo v době události počasí (pomůže třeba WolframAlpha), jak ono místo vypadá na StreetView od Google. Najít si můžete ale třeba starší fotografie či fotografie od lidí – Google Earth, WikiMapia, FourSquare a velmi pravděpodobně na řadě dalších míst.

TIP: Propaganda a informační válka dala vzniknout záplavě webů šířících výmysly a lži. AC24, Aeronet, různorodé něcolisty (včetně dlouholetých manipulátorů v podobě Parlamentních Listů či novějších Krajských Listů). Bohužel dnes ale nemůžete věřit ani „důvěryhodným“ médiím, viz třeba Odhaleno: Právo, Echo24 a další česká média lhala o syrském trenérovi

V praxi to znamená, že i zprávu z „důvěryhodného“ média dnes musíte brát s rezervou a ověřovat.\r\nNejste si jisti? Nenašli jste? Zkuste se zeptat

Nepodařilo se vám ověřit pravdivost (či nepravdivost) něčeho, na co jste narazili? Je to možné, zejména proto, že třeba neumíte dost dobře hledat, neznáte potřebný jazyk, nepodařilo se vám při hledání „trefit“ na ta správná slova, co by vás přivedla k cíli.

Zkuste se zeptat svých nejbližších přátel, ideálně ještě předtím, než začnete nějaký ten hoax či podvod vydávat za pravdu a sdílet. Případně to velmi velmi dobře popište při sdílení, včetně toho, že máte pochyby. Na Facebooku pamatujte na to, že když vezmete cizí nasdílený odkaz, tak text který byl v popisu se nebude sdílet dál.

Takže to co o tom dotyčný psal se ztratí a vše bude na vás.

Autor:

Daniel Dočekal\r\nhttps://365tipu.wordpress.com/2015/09/29/tip272-jak-poznat-ze-ta-zprava-obrazek-ci-informace-je-proste-hoax-podvod-ci-cista-lez/

https://plus.google.com/u/0/+DanielDo%C4%8Dekal/posts

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Zuzana Adamcova (zuzicka8) ID 222661 | další návody

KOMENTÁŘE (4) poslední: 1.10.2015, 21:21 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
AKTIVITY S DĚTMI
Památka na moře

Potřebujeme:\r\n- nasbírané a přivezené maličkosti dětiček od moře - mušle, škeble, písek, krásné kamínky atd.\r\n- skleničky od svíček nebo vyřazené z nádobí\r\n- hlínu\r\nJemný písek s hlínou přesypeme sítem do skleničky v různých vrstvách, nahoru poklademe nasbírané mořské trofeje :-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Renata K. (Rennicka) ID 51647 | další návody

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Háčkovaná ušanka

Často se objevují v háčkovacích fórech zmínky o tom, že se Vám při háčkování čepice z příze Dolphin Baby placka vlní a kroutí, čapka je ve výsledku příliš velká apod.

Zkusila jsem sepsat a nafotit návod na tvorbu čepice – ušanky tak, jak jí dělám já.
Předem se omlouvám za občasnou „nečitelnost“ záběrů.
Ač jsem se snažila fotit detailně, v přízi typu Dolphin se podrobnosti dost vytrácejí :-)

Háčkuji z krátkých sloupků, aby na ní nebyly téměř žádné otvory a byla co nejteplejší.
K ušankám obecně se hodí bambule. Nicméně mně se bambule z dolphinky nelíbí.
Takže bambulky nedělám, snažím se je jen decentně dozdobit.

VELIKOST ČEPICE:
Háčkováno pro holčičku 2,5 roku.
– obvod hlavy: 51 cm
– hloubka čepice: k čelu 17,5 cm, k týlu 18,5 cm
Velikost můžete klasicky měnit velikostí základní placky.
Průměr placky vypočtete: obvod hlavy děleno 3,14.
Obecně při háčkování málo utahuji, takže od výsledku odečítám 2 cm, jinak bych měla čepici příliš volnou.
Pokud víte, že naopak utahujete hodně, odečtěte raději jen 1 cm.

POUŽITÉ ZKRATKY:
DS = dlouhý sloupek
KS = krátký sloupek
ř.o. = řetízkové oko
PO = pevné oko

CO BUDETE POTŘEBOVAT:
– 80 g příze Dolphin Baby (Himalaya) NEBO příze Dolce (YarnArt), klidně je můžete v rámci jedné čepice i kombinovat. Tyto dvě příze jsou víceméně totožné.
Ušanka nafocená v tomto návodu je háčkovaná právě z příze Dolce (odstín Mocca 754 a odstín Starorůžová 751).
– háček č. 4,5
– značkovače oček (nebo spínací špendlíky)
– jehla nebo menší háček (č. 3) na křížkové zdobení

1.) ZÁKLADNÍ PLACKA
Pro obvod 51 cm vychází potřebný průměr placky dle vzorce na 16,2 cm.
My však ještě 2 cm odečteme, potřebujeme tedy placku s průměrem 14 cm.
První řadu háčkujeme do stahovacího očka (magického kroužku), pokud se Vám stahovací očko nedaří, klidně uháčkujte 5 ř.o. a spojte do kroužku.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 14 návštěvníků)

Petra B. (klubickovna) ID 561188 | další návody

KOMENTÁŘE (6) poslední: 28.9.2015, 21:09 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Háčkovaná čepička pro novorozence

Ahojky,nenašla jsem žádný návod na háčkovanou čepičku pro novorozence ,tak jsem zkusila sama :-)Omlouvám se za případné chyby,kdyby náhodou někdo našel jiný návod tento smažu.
DS:dlouhý sloupek
KS.krátký sloupek
SH:sháčkování
PO:pevné oko
ŘO:řetízkové oko


Čepička je pro miminko do 1měs.,obvod 33-35cm,placka 10,5cm,délka 12-13cm(podle hlavičky miminka no :-)

1ř.5řo do kroužku a spojíme PO
2ř.2řo 2,2,2DS..PO
3ř.2řo 1,1,2,1,1,2DS..PO
4ř.2řo 1,1,1,2,1,1,1,2DS...PO
5ř.2řo 1,1,1,1,2,1,1,1,1,2DS..PO
6ř.2řo nepřidáváme 1,1,1,1,1DS...PO
7-11ř.2řo 1,1,1,1DS..PO


Ušanka:Máme 2 holčičky 17měs. a 3roky, takže jsem nemohla změřit délku od ucha k uchu..ale čepička má přes čelo 13cm.Miminko čekáme v Prosinci :-)

Takže čepičku přeložíme,označíme si místa a jdeme na to :-)
Ps:podle ouška uděláme např .6 nebo 8DS(já udělala 7DS)

2řo 1,1,1,1,1,1,1DS,
2řo otočíme,1-2DS SH,1,1,1,6-7DS SH,
2řo otočíme 1-2 SH,1,1,5-6 SH,
2řo otočíme 1-2 SH,3-4 S.PO

Celou čepičku obháčkujeme KS.

Jak na šňůrky a bambulku určitě návod najdete :-)

Tak snad jsem to dobře napsala a pochlubte se :-)Hodně štěstí..

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 5 návštěvníků)

Adela P. (adusenka) ID 447453 | další návody

KOMENTÁŘE (3) poslední: 5.10.2015, 11:53 DNES | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
KPZ + Manuál = dárek k 50. narozeninám :-)

Částečně jsem se nechala inspirovat tady na MMB a zbytek jsme vymyslely v práci s robkama pro našeho kolegu. Třeba se bude někomu hodit :-)

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 25 návštěvníků)

Petra S. (Petra S25) ID 9371 | další návody

KOMENTÁŘE (20) poslední: 3.10.2015, 8:19 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Košíky z papírových ruliček

Další košíky z papírových ruliček.\r\nDolní košík:\r\nŠablona z kartonu,podle kolečka si na karton načrtnout čtverec a poté ho 4x vystřihnout,slepit k sobě a obmotat izolepou pro zpevnění.Poté stačí obmotat ruličkou a maté čtverec do kterého vlepíte kolečko.\r\nPoslepovat jednotlivé vzory,čtyři kolečka slepená k sobě,do středu nalepené kolečko.Ostatní vzory jsem si upravila podle potřebné šířky košíku.\r\nDno z překližky oblepeno dvěma k sobě slepenými ruličkami,na vnitřní stranu nalepen vzor.\r\nNyní jsem si udělala čtverce bez kolečka a vlepila je do volných míst.Pro horní zpevnění jsem nahoru nalepila dvě řady dvou k sobě slepených ruliček.Dole jsem pro zpevnění nalepila ruličky na vnější ruličku,vlastně před nalepené vzory a ještě jsem si nastříhala kousky ruliček a ty jsem nalepila mezi jednotlivé čtverce.\r\nHorní košík:\r\nTen jsem nemohla udělat stejně,jelikož se mi na výšku nevešel.Tak jsem ho udělala podobně,ale jinak.\r\nZde jsem si pomohla a ruličky jsem obmotávala kolem kostiček lego.Čtverec je kolem čtvercové kostičky,kolečko jsem obmotala kolem jedné kostičky = vznikne čtvereček uprostřed kolečka,ještě jsem zkoušela obmotávat kolem vysoké dvojky = obdélníky.\r\nJeště natřít a bude hotovo.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 2 návštěvníci)

Gabriela Z. (Zaleska) ID 74248 | další návody

KOMENTÁŘE (1) poslední: 5.10.2015, 15:33 DNES | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Jak se kreslí Mimoň :-)

...

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 7 návštěvníků)

Marie Č. (MarieCaca) ID 320322 | další návody

KOMENTÁŘE (2) poslední: 20.9.2015, 21:35 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
AKTIVITY S DĚTMI
Panenka/chobotnice....

Jako dítě jsem si jich vyráběla spousty a teď se tím zabaví i moje šestiletá dcera.\\r\\n\\r\\nStačí klubíčko se zbytkem vlny a kniha(nebo něco jiného na co si dítě vlnu namotá).\\r\\n\\r\\nKnihu (my na šířku) obmotáme vlnou. Čím víc tím líp. V polovině hřbetu svážeme, aby to drželo pohromadě. Stáhnu z knihy a nechám dceru, aby si to sama rozstřihla v půlce- je to vlastně třáseň co se dělá na čepice.\\r\\nUdělám hlavičku. A pak už je na vás. \\r\\nSpoustu copánku a je z toho chobotnice/medúza. Nebo ruce a bříško - panenka/andělíček. S nožičkami panáček.\\r\\n\\r\\nZáleží na fantazii na fantazii.\\r\\n\\r\\nVlasy se dělají buď jako další panenka, jen se nerozděluje na tělíčko(ale to se mi moc nelíbí). Já je po provázku max dvou přivazuji k hlavičce, je to sice piplačka, ale dcerka jí pak může dělat i účesy.\\r\\n\\r\\n\\r\\nSnad se bude někomu hodit. :-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbil jeden návštěvník)

Seqeen N. (SeqeenNetopirek) ID 347941 | další návody

KOMENTÁŘE (6) poslední: 4.10.2015, 16:47 včera | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Hvězdičkový nákrčník

Vkládám návod na rychlý, jednoduchý a efektní zimní nákrčník.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:
– háček č. 10 (a menší háček, třeba č. 8 k závěrečnému sháčkování)
– 2 klubíčka příze Vals (výrobce Nako)
– max. 2 volné večery ke zdárnému vytvoření veledíla :-)

POSTUP:
– Háčkujte hodně volně, ať je nákrčník hezky nadýchaný a hvězdičkový vzorek maximálně efektní.
– Háčkuje se dvojitě, tzn. z obou klubek najednou.
– Pracuje se v řadách, tzn. na konci každé řady práci otočíme a háčkujeme zase zpět (počáteční řetízek tedy nespojujeme do kruhu). Ve finále vznikne obdélník, který na závěr sháčkujeme (nebo sešijeme).
– Hotový nákrčník vyjde akorát na dvě obmotání kolem krku (osmička), krásně přiléhá, neodstává. Na výšku měří cca 22 cm a obvod je asi 120 cm.
– Délku nákrčníku si upravte dle potřeby, počet řetízkových ok musí být dělitelný deseti plus jedno očko navíc, tj. 91, 121, 191 apod.

POUŽITÉ ZKRATKY:
DS = dlouhý sloupek
KS = krátký sloupek
ř.o. = řetízkové oko

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 48 návštěvníků)

Petra B. (klubickovna) ID 561188 | další návody

KOMENTÁŘE (17) poslední: 3.10.2015, 19:41 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
Celkem: 8.741 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,875 další >>
© 2004-2015 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Co vše by měl splňovat prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook