Zobrazit přihlášovací formulář

Jídla, po kterých budeme mít ještě větší hlad

  • Publikováno:
Jídla, po kterých budeme mít ještě větší hlad

A mnoho z nich je z těch zdravých! Je to úplně jednoduché – čím složitější struktura potravin, tím déle ji rozkládáme, trávíme, máme s ní víc práce a tím pádem vydržíme déle sytí. Jídla, která obsahují převážně sacharidy, což je rychlá energie (rychle v krvi a zase rychle spálená), popřípadě jiná, z vícero živin nenakombinovaná jídla, nám jenom nastartují metabolismus a nedodají nic k jeho dalšímu provozu. A tak máme hlad. Jaká jídla to jsou?

K tomu, abychom se cítili sytí, prostě potřebujeme, aby naše jídlo mělo správný nutriční poměr cukrů, tuků a bílkovin. Jakmile necháme jednu z těchto živin převládnout a ostatní potlačíme, tělo sice dostane energii, ale má rychle odpracováno, stroje běží a nemají co spalovat.

Celozrnné pečivo. I přes obsah semínek všeho druhu, stále převládají cukry (škroby) a vláknina. Je třeba přidat zdravé tuky a bílkoviny – místo marmelády jsou dobré například avokádo, vajíčko, ořechová másla atd. To samé ovšem platí i pro celozrnné sušenky, oplatky a různé snacky. Ano, obohacujeme sušenku o vlákninu, ale pořád nám zůstávají k trávení především sacharidy.

Ovocné šťávy. Ty sice obsahují mnoho vitamínů, vlákniny a jednoduchých cukrů, ale doslova nulu bílkovin nebo tuků. A jelikož džusy nejsou voda a je z nich co stravovat, máme vše rychle spáleno a tělo si žádá další potravu. Celé ovoce má výhodu v tom, že obsahuje mnohem více vlákniny a jiných živin, ale šťávy nám nejen, že od hladu nepomůžou (i když – kdo by to čekal), ale hlavně nám ho zvýší.

Vaječné bílky. Ano, oddělovat žloutky od bílků a z bílků si připravovat amolety nebo míchaná vajíčka, to je při redukčních dietách běžné. Nicméně nedoplníme-li bílky, které mají extrémně málo kalorií, skoro žádný tuk a jen bílkoviny, zasytí nás bílky doopravdy jen na chviličku (ale zasytí, bílkoviny zpracováváme o něco déle než cukry).

Mléčné výrobky „bez tuku“. Potraviny, kde se tuk vyskytuje přirozeně, ale během zpracování ho odstraní (a většinou nahradí cukrem), nijak zdravé nejsou – naopak. Sice nepřijímáme žádný tuk, ale velmi často právě přidaný cukr. Tuk navíc zpomaluje zpracovávání cukru, což u netučných variant není možnost. Takže vůbec není třeba se toho bát – jogurty, mléko, tvaroh, všechno můžeme konzumovat s tukem tak, jaký je přirozený stav věcí.

Kvašené potraviny. Zejména okurky, nakládané zelí nebo zelenina kimchi – obsahují sice velmi zdravá prebiotika, ale velmi často také obrovské množství soli. Ze které máme velkou žízeň, což nás obecně zanechá po konzumaci jaksi neuspokojené. Je třeba porazit odvodnění a při konzumaci takových potravin pít dostatečné množství vody a, pokud je kupujeme, hlídat obsah soli.

  • Tipy Mimibazaru: Tuk je v mnoha případech náš kamarád. Pokud volíme ty správné a pro tělo prospěšné, je vhodné je kombinovat s cukrem. Respektive cukry s tukem. Tuky zpomalují vstřebávání cukrů, respektive vstřebávání glukózy do krve. Proto se maže chleba máslem nebo se mastí brambory – když dodáme tuk, nemusím zkonzumovat tolik cukrů.
  • Co se váhy týče, je ideální poměr tuků a cukrů v potravě 1:1! Co se energetického poměru týče, je optimální okolo 30 % z denního jídelníčku.
  • Nezapomeňte na vlákninu – je vlastně nejdůležitější složkou potravy, čistí střeva a tak pomáhá ve vstřebávání ostatním živinám.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku