NÁVODY

kateřina p. (kačenkaP) ID 264094
mimibazar.cz/kacenkap
Oblast: Havlíčkův Brod
+PŘIDAT K OBLÍBENÝM (přihlášení)
Registrace: 22.11.2009
Naposledy: 3.12.2018 21:19
Aktualizace: 4.10.2018 22:04
INZERTNÍ FOTOGRAFIE 0
prodám | koupím
vyměním | věnuji | půjčím
zdarma k objednávce
slevy | akce | vzkazy
odkazy na aukce
PROBÍHAJÍCÍ AUKCE
PODMÍNKY PRODEJE
HODNOCENÍ 83
VŠECHNY FOTOGRAFIE 399
Rodinné fotky
Scrapbook
Módní show
Spokojení zákazníčci
Moje hobby
Zahrada
Naše bydlení
Dekorace
Poradna
Domácí mazlíčci
Sběratelství
Naše úlovky
KOMENTÁŘE
VTÍPKY 0
RECEPTY 0
NÁVODY 16
NÁZEV
VŠECHNY NÁVODY
FOTOGRAFIE
SCRAPBOOK
RUČNÍ PRÁCE
BYDLENÍ
ZAHRADA
AKTIVITY S DĚTMI
SPORTOVNÍ AKTIVITY
DIETY
DOMÁCÍ MAZLÍČCI
SBĚRATELSTVÍ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
HÁČKOVÁNÍ
PLETENÍ
ŠITÍ
Celkem: 16 (zobrazuje se 1-10)1, 2 další >>
PLETENÍ
Pletená čepka pro začátečníky.

Vkládám jednoduchý návod,jak si každý začátečník jako já,může vyrobit pletenou čepičku pro svojí parádnici.Na obvod cca 50-52cm nahoďte asi 70-80 ok-ještě tady dopisuji,že pletu volně,pokud více utahujete a máte tenkou přízi,přidejte na okách.Pletu na na 2 jehlicích.Budeme plést obdelník.Upleťte rantl střídáním 2 oka hladce a 2 obratce.Udělejte vyšší rantlík,myslím,že čepka lépe drží.Pak začněte plést jednu řadu hladce a druhou obratce asi do výšky celého obdelníku cca 21-22cm.Ještě asi druhou řadu nad rantlem trošku rozpleťte-to znamená já třeba nahodila u každého pátého oka,ale můžete i každé 3 oko a můžete si i přehodit na silnější jehlice.Před ukončením jsem předposlední řadu vždy každé 2 a 3 oko spletla,aby se snížil celkový počet ok napůl.Pak ještě celou další řadu s polovičním počtem ok přepleťte.Nechte delší kus pletací příze na dokončení čepky a ustřihněte.Navlečte na jehlu,protáhněte zbývající oka na jehlici nití a jehlici vytáhněte.Čepku stahneme nití co nejvíc k sobě a pak pěkně po rubu došijte nebo doháčkujte zbytek čepky -zadního dílu.A máme hotovo.Můžete použít i různé vzorečkya pokud se Vám zdá rantlík volnější,tak klidně obháčkujte kraj,tím to stahnete.Těším se na Vaše čepky.Ať z nich máte takovou radost jako já.Návod na kytičku nevkládám,je jich v návodech háčkování hodně.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 198 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (50) poslední: 5.3.2016, 19:16 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
ŠITÍ
Jednoduchá čelenka.

Určitě se tady takový či podobný návod nachází,ale tenhle je z mé hlavy,tudíž vkládám.Výroba je jednoduchá.Kousek pružné látky,nebo nějaké širší gumy,která se spojí -přišijou se oba konce k sobě.Boky pokud se pářou,musíte obšít.Pak si z organzy vystřihněte různě velká kolečka a nad čajovou svíčkou jakoby nahřívejte okraje koleček-začnou se kroutit a tím dosáhnete krásné kytky.Kolečka pak na sebe vrstvěte a do středu našijte knoflík,či kuličky.Našijte na čelenku a máte hotovoooooooooooooo.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 44 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (9) poslední: 31.7.2015, 10:50 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Borelioza aneb jak na ni??????????

Milé mamči hobbylky,přemýšlela jsem,kam vložit tento odkaz.Trpím spousty let na neléčenou boreliozu,u nás hodně podceńovanou.Tudíž jsem se rozhodla,vložit kontakt na stránky Boreliozy,které mě pomohly jednat a díky nim,jsem schopná celkem normálně lidsky fungovat..

Jinak písnu Vám trošku souhrn,jak to u mě bylo .již tak před 10 lety to začalo občasným motáním hlavy po 1 porodu.Hodně jsem sportovala tak jsem to k tomu přisuzovala.Začala jsem držet i dietu.
Motání se stupnovalo,pak jsem měla 2 porod v roce 2004 a potom už jsem začala mít řozostřené vidění,motání,tlak v hlavě téměř nepřetržitý,praskání v uších až do roku 2008.Mezitím jsem měla několik kousnutí klíštětem,bez červené skvrny.Toto období bylo nejhorší,provedli mi odběr Elisu-vysoké hodnoty-bohužel nevím jaké.
Provedená lumbální punkce-neg.výsledek,MR-neg.výsledek,do toho jsem ještě asthmatik,alergik se špatnou imunitou.Zkončila jsem na antidepresivech-která zabrala a já jsem najednou měla energii a příznaky vymizely.Pak proběhl 3 porod rok 2009,malá 2 roky v noci téměř nespala a asi půl roku potom se příznaky objevily znova-únava,motání hlavy a tlak v hlavě.
K tomu praskání v kloubech a za krkem-jako když tam máte písek,příšerná únava,ale nebylo to tak hrozné jak po druhém porodu.Nechala jsem si udělat Western blot/odběr při podezření na Boreliozu-který byl údajně čistý,ale dodatečně jsem sama v laboratoři zjistila,že nebyl.Začala jsem brát Wobenzym a únava zmizela,potom ale přetrvávalo praskání kloubů a za krkem,mušky v očích,světloplachost a tlak v hlavě,mravenčení těla,brnění končetin,nevysvětlitelné rok trvající bolesti zubů,bušení srdce.Kolem roku 2011 jsem shodou okolností a díky mé kamarádce najela na stránky Boreliozy a začala jsem se samoléčbou ATB.Tuto léčbu jsem jela asi 8 měsíců a začala jsem trochu fungovat.
Pak jsem teprve jela za Mudr Klubalem,provedl veškeré možné odběry i na koinfekce a pokračuji v další léčbě.Je mi jasné,že na toto budou různé názory,ale prosím ty,které nemají s tímto problémem nic společného o schovívavost v psaní komentářů,jelikož,pokud to neprožily,tak se nemohou do tohoto vcítit.Dávám odkaz http://www.borelioza.cz/cs/priznaky_nemoci/?
I kdyby tyto stránky pomohly alespoň jednomu člověku ,tak to považuji za úspěch.Klidně si tam napište o radu,pokud máte pocit,že trpíte touto nemocí,jsou tam lidé,kteří tomu hodně rozumí.Kdo to prožívá,ví o čem mluvím.Přeji co nejvítěznější boj s touto nemocí.Katka.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 13 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (61) poslední: 12.8.2013, 14:33 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Háčkovaný kulíšek.

Milé maminky,vkládám návod na jednoduchý kulíšek.Pokud již tady někde bude návod,tak se omlouvám,ale tento je z mé hlavy.Příze Dora.Placku dělám-6 řetízkových ok-je to stejné jako u návodu Ušanky.2 řada-do kroužku vháčkuju 12 krátkých sloupků.3ř.do každého krátkého sloupku vháčkuju 2 dlouhé.sloupky .Od 4 řady začínám vždy jeden rel. sloupek ze předu a hned 2 přední rel sloupky do předešlého dlouhého sloupku.Takže vlastně 1,2,1,2,takhle až do konce.Další řada je 1,1,2,1,1,2,.Takhle vlastně přidáváte v každé další řadě pro rozšíření placky.Až budete mít velikost placky kterou chcete-to znamená obvod hlavičky vydělit 3,14=velikost placky.Pak už nebudete přidávat a budete háčkovat do požadované délky.Tady už začínám dělat reliéfní sloupky-2 ze předu a 2 ze zadu.Udělejte celou řadu.Pak zase tam kde jsou 2 rel ze předu,musíte mít zadní a naopak.Takhle střídejte všechny řady až k rantlu.Rantl je také 2 sloupky rel.přední a hned 2 zadní rel.sloupky.Tady se již nestřídá,ale háčkuje se ve všech řadách stejně.Nahoru pořádnou barevnou bambuli.Tak práci zdar.Těším se na kulichy.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 526 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (123) poslední: 20.12.2017, 9:26 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Chobotnice.

Vkládám velice jednoduchý postup na chobotnici.Převážně z mé hlavy,něco málo okoukáno na netu.Háčkovala jsem z různých přízí,spíše silných.
Postup je stejný jako u čepice.
Takže základní placka-a tu si udělejte jak chcete velkou,podle toho budete mít i velkou chobotnici.Já mám asi 7 řad/postup na placku u mě v návodech na čepky.
Pak když budete mít placku,tak nepřidávejte,udělejte pár řad bez přidávání a začněte zase pomalu ubírat.Třeba ob 2 řady,musíte si samy uzpůsobit.Až do zůžení.To je to místo,kde se pak našijou oči.
Když budete mít hotovo,tak ukončete.
Udělějte si druhou základní placku do velikosti spodku chobotnice-to je to,na čem pak bude sedět.
Další krok je sháčkování spodku těla a druhé základní plac ky k sobě.
Vždy zháčkujte asi tak 2cm,pak nechte otvor na chapadlo a zase asi 2cm a takhle až do konce.

Zobraz více ...


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 40 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (21) poslední: 1.12.2014, 13:39 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Šatičky či tunička na legínky.

Na přání vkládám návod na tunču,ale jen ve zkrácené formě.Nebudu uvádět počty ok a délku,musíte samy oměřit na svém dítku.Jinak příze je Hawai,spotřebu jsem měla asi 3 klubka.Háček asi tak 3 až 4,moc neutahuji.Nakupuji u pani Zlata M. (Atuni) ID 139774,tam seženete i kytičky,které jsou na spodku šatek.
Takže začala jsem řetízkem,který by jste měly udělat minimálně o čtvrtku větší než je obvod Vaší holčičky přes zadeček.Pak do něj vháčkujte řadu dlouhých sloupků.Teď mrkněte na detail první fotky,popsán rantlík.Pokud by se Vám něco nezdálo,písněte.Píšu to za pochodu s dětma.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 186 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (72) poslední: 17.1.2015, 20:01 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Johančin klobouček.

Milé maminky hobbylky,potěšil mě moooc Váš zájem o klobouček,tudíž se pokusím vložit návod.Možná v něm budou nějaké mouchy,tak pokud najdete chybku písněte.Celý vtip ve vzdušnosti kloboučku je v tom,že je háčkován hoooooodně volně-já jsem si nějak oblíbila moc neutahovat a to i v zimních věcech.Háčkujte z různých přízí typu Camilla,Simplicity atd.,háček č.3.Jinak já neháčkuji přesně podle rozpočítaných ok,vše si tak nějak během háčkování doupravím.Základní placka je na Vás,udělejte si jí klidně podle sebe a nebo tu mou a to tak-5 řet.ok do kruhu.Do něj 12 krátkých sloupků.Na začátku každé nové řady jen pro připomenutí vždy 2 řet.oka.1 řada-do každého kr.sl. 2 dlouhé sloupky.A ted od druhé řady,jsem vždy ten první sloupek nahradila řetízkovým okem a vznikne Vám tam vlastně mezírka-takže 1řetízk.oko,2 dlouhé sl,1řet.ok.,2 dl.sl.Takhle až do konce celé druhé řady.
3 řada-1 řet.oko,1 dlouhý sloupek,2 dlouhý sloupky do jednoho sloupku předchozí řady pro rozš.placky.-až do konce řady opakovat.
4 řada-1ř.oko,1 dl.sl,1dl.sl,2 dl.sl.A zase až do konce.
5řada-1ř.oko,1 dl.sl,1dl.sl,1 dl.sl,2 dl.sl.A zase až do konce.
Já touto řadou končím v přidávání-stačí mi to na obvod 50cm ,pokud máte málo,tak pokračujte.Tak a ted začněte první řadou po základní placce-viz koment u detailu fotky,dále pojedete asi tak 6 řad vzorečku.Mě to stačilo na hloubku 18cm.Pak jsem začala rozšiřovat a to tak že ve vzoru budete pokračovat,ale tam kde Vám v předchozích řadě vznikly větší mezery-to znamená vždy po uháčkování jednoho vzorečku,který opakujete po celé řadě/tak tam jsem vždycky naháčkovala 2 dlouhé sloupky.Tím to nabyde na obvodu.Další řadu střídáte skupinu vzorečku do nově vzniklých dvou sloupků a dva sloupky do skupiny vzorečku.Takhle asi 3 řady.Konec krempy se dodělá krátkými sloupky a tady jsem utahovala.Krempu jsem pak kytičkou kousek ohrnula a přišila,aby hezky držela nahoře.Jinak se nebojte háčkovat opravdu volně,tím bude opravdu vzdušný.Uff a teď budu čekat,jestli to někdo podle mě stvoří,jelikož si nejsem vůbec jistá jestli je to k pochopení-psaní návodů není má silná stránka..Kytičku udělejte podle chuti,návod dávat nebudu,myslím,že jich je tady dost a tento jsem z části čerpala od maminek zde.Jinak se moc těším na ty skvělé kloboučky od vás.Katka

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 88 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (31) poslední: 14.6.2014, 16:26 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Střapatá kytička.

Vkládám návod na střapatou kytičku,háčkovanou z Camilly.Pokud máte někdo pocit,že jste ji už někde viděli,tak je to možné,ale věřte,že je háčkováno z hlavy.
Spojte 5 ok do kruhu.Do něj vháčkujte 12 krátkých sloupků.V 2 řadě rozháčkujte každý krátký sloupek na 2 dlouhé sloupky.Ve 2 řadě rozháčkujte vždy druhý sloupek na 2 dlouhé sloupky-Takže 1,2,1,2.Máte již základ kytky.Tady jsem začala dělat okolo kytičky střapečky.To znamená že do každého dlouhého sloupku naháčkujte řetízek asi o 10 očkách a vždy ho spojte do toho oka,ze kterého háčkujete a můžete tam naháčkovat řetízků více.Pak zase přepíchněte do dalšího oka a takhle až do konce.Pak jsem ještě,abych měla kytičku plnější udělala jednu řadu jakoby směrem ke středu-to znamená,že jsem píchala pod sloupky poslední řady-jako když děláte rel.sloupky a podle chuti jsem ještě naháčkovala nějaké řet.oka.Pak našijte na střed knoflíčky ať je veselá.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 71 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (12) poslední: 26.11.2012, 21:45 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Jarní bejska pro culíkaté holčičky.

Vkládám opět jednoduchý návod na háčkovanou čepku.Obvod cca 50cm,hloubka 18cm..Placku dělám-6 řetízkových ok.2 řada-do kroužku vháčkuju 12 krátkých sloupků.3ř.do každého krátkého sloupku vháčkuju 2 dlouhé sloupky.Od 4 řady začínám vždy jeden dlouhý sloupek a ten už budete od ted dělat reliéfně ze předu a hned 2 dlouhé sloupky do předešlých dlouhých sloupků.Takže vlastně 1,2,1,2,takhle až do konce.Další řada je 1-rel sl.,1,2,1rel.sl.,1,2-to znamená že zase uplně první sloupek v každé trojici bude reliéfní ze předu a ostatní už normálně.,.Takhle přidáváte v každé další řadě pro rozšíření placky.Až budete mít velikost placky kterou chcete-to znamená obvod hlavičky vydělit 3,14=velikost placky.Pak už nebudete přidávat a budete háčkovat do požadované délky.Já jsem končila 5 řadou.6 řada-už jsem nepřidávala sloupky.Ten 1 reliéfní sloupek ze předu v každé skupince dělat nemusíte.Já jsem ho dělala z důvodu vzhlednější placky.Od6 řady začnete dělat vzorek.Udělala jsem první 2 řadová oka,pak jsem vyměnila za černou přízi a uháčkovala rel.sloupek ze předu,který mi navazuje na rel. sloupek ze základní placky a pak zase zpět na původní přízi a ted doháčkovat buď rel.ze zadu nebo dlouhými sloupky až k dalšímu reliéfnímu sloupku ze předu ze základní placky,kde musíte vyměnit zase za černou přízi.Takhle až do konce řady.7řada je stejně,jenom musíte přidat v každé skupince o 1 reliéfní sloupek ze předu navíc-černá příze.Tím se Vám začne dělat tvar trojúhelníku.A takhle až do té doby,než mezi černou přízí zustane vždy po 1 sloupku růžové příze.Tady pak musíte černou zaměnit za bílou a místo přidávání rel.sloupků ze předu budete ubírat,aby jste dosáhly požadovaného tvaru.Až budete mít stejný počet černého a bíleho trojúh.,tak pak už jsem začněte dělat vyšší rantlík.2 rel.sloupky ze předu a 2 ze zadu.V rantlíku si udělejte otvůrek na culík-vynecháním pár slouků.Pak jsem naháčkovala kšiltík také z rel. sloupků,kdy se snažte více utahovat a vždy na začátku každé řady vynechte jeden sloupek,aby se vám trošku vytvaroval.Nakonec celou čepku obháčkujte.Pokud by Vám čepička sjížděla z hlavičky,tak po celém obvodě natáhněte do rantlíku gumičku a bude držet krásně.Našívejte flitry a na vršek jsem dala knoflík.Když budou nejasnosti,pište.těším se na Vaše výrobky.Katka.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 57 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (13) poslední: 17.1.2013, 19:34 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Bejska s filcovou kytičkou.

Vkládám jednoduchý návod na jarní čepku.Vlna LISA.Obvod hlavičky je 50cm,hloubka je 17cm.Placku dělám-6 řetízkových ok.2 řada-do kroužku vháčkuju 12 krátkých sloupků.3ř.do každého krátkého sloupku vháčkuju 2 dlouhé sloupky.Od 4 řady začínám vždy jeden dlouhý sloupek a hned 2 dlouhé sloupky do předešlých dlouhých sloupků.Takže vlastně 1,2,1,2,takhle až do konce.Další řada je 1,1,2,1,1,2,.Takhle přidáváte v každé další řadě pro rozšíření placky.Až budete mít velikost placky kterou chcete-to znamená obvod hlavičky vydělit 3,14=velikost placky.Pak už nebudete přidávat a budete háčkovat do požadované délky.Já jsem končila 5 řadou.6 řada-už jsem nepřidávala sloupky a celá je dělaná stále stejnou barvou/modrou/ ,ale reliéfními sloupky ze zadu-tím vznikne rantlík.Pak vyměnte na 7 řadu barvu/fialovou/ a zase normálně jedeme řadu dlouhých sloupků.8 řadu háčkujeme rel.sloupky ze zadu fialovou barvou.9 řada-návrat k první-modré barvě a zase dlouhé sloupky,10řada tatéž barva ,ale rel.sl.ze zadu.Takhle až do pož.hloubky.Předposlední řadou jsem se snažila zmenšit obvod-Takže každý 5 a 6 sloupek jsem zháčkovala v 1.Pak jsem uháčkovala poslední řadu dlouhých sloupků,ale tady si každý udělejte rantlík podle své chuti.Na hotovou čepku můžete,ale nemusíte udělat kšiltík.1 řada je z krátkých sloupků a počet si udělejte dle své chuti.V 2 řadě každé 3 oko zdvojte.V 3 řadě háčkujte bez zdvojování ,ale od teď vždy na začátku každé další řady 1 oko přeskočte.Tím se Vám nebude kšiltík rozšiřovat./celý kšiltík dělejte krátkými sloupky a hodně utahujte/.Potom celou čepku i s kšiltíkem obháčkujte krátkými sloupky a modrou barvou.Na konec jsem udělala filcovou kytičku.Tak snad je to srozumitelné.Těším se na vaše čepičky.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 324 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (63) poslední: 17.5.2013, 12:50 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
Celkem: 16 (zobrazuje se 1-10)1, 2 další >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt