Monika M. (Fotonka)

mimibazar.cz/Fotonka ID 342779
Členství SMARAGD
PRODÁM NOVÉ ZBOŽÍ oblast Praha - východ

rostlina CYMBALARIA - ZVĚŠINEC, skalnička, koření

Nové zboží k prodeji

♥ZÁVĚSNÁ, na KAMENNÉ ZÍDKY, PLOTY I DO KVĚTINÁČE♥ Nabízím sazenice ZVĚŠINCE, který nádherně vypadá solo i v kombinaci s vyššími rostlinami v květináčích (koření jen velmi mělce, čímž zároveň udržuje půdu déle vlhkou).

Je to půdopokryvná, plazivá CYMBALARIA MURALIS - ZVĚŠINEC ZEDNÍ. TATO SKALNIČKA JE ZÁROVEŇ KOŘENÍ PODOBNÉ S CHUTÍ ŘEŘICHY A VYTVÁŘÍ V ZAHRADĚ KRÁSNÉ POLŠTÁŘE. KVĚT: světle fialový, žluté skvrny, kvete v období VI. - IX.

♥ V NABÍDCE JSOU I SEMENA TÉTO KRÁSKY, viz. samostatný inzerát ♥

V kuchyni se Cymbalaria užívá nejlépe čerstvá jako koření do polévek, k ochucení zeleninových salátů a lze ji dát i na chleby jako řeřichu.

POPIS:
Cymbalaria je přizpůsobivá rostlina, vytvářející pěkné koberce kvetoucí od jara do podzimu drobnými kvítky, které připomínají květ hledíku. Má 30- 40 cm dlouhé výhony a kulaté, mírně vykrajované listy. Velmi dobře ji lze využít k výsadbě do kamenných štěrbin, spár a schodišť. I v těchto extrémních podmínkách dobře roste a zpestří jinak holá místa, kde jiné rostliny neprospívají. Stanoviště ji vyhovuje polostinné, ale toleruje i plné oslunění. Zemina hlinito - písčitá, po ujmutí dobře snáší sucho. Mrazuvzdornost do - 40°C (zóna 3).
Semeníky se po dozrání stáčejí a zatlačují do zeminy, takže rostlina se takto vlastně "sama vysévá" (tzv. geokarpie).

***VŠECHNY NAŠE ROSTLINY JSOU PĚSTOVÁNY ČISTĚ PŘÍRODNĚ, BEZ CHEMIE, BEZ CHLORU A HLAVNĚ BEZ REGULÁTORŮ RŮSTU, KTERÉ NEMILE ZASKOČÍ KAŽDÉHO U BĚŽNĚ KUPOVANÝCH ROSTLIN, RŮZNÝMI PROBLÉMY ROSTLIN***

♥OSOBNÍ PŘEDÁNÍ možné v Praze u metra Budějovická (cca 1x týdně), nebo u Kamenice u Prahy (denně).
  • Rozměry: ♥♥♥ CENA: 1) Sazenice průměr do 10 cm - cena 35,- Kč. 2) Velké bohatě rostlé rostliny - cena dohodou ♥♥♥
  • Značka: NAŠE ZAHRADA
  • Poštovné a balné: dle tarifu České pošty Kč
  • Již odpovědělo 13 zájemců
cena: 45

Zaregistrujte se a provádějte okamžitě závazné objednávky

Doporučte produkt přátelům