Oprava polohovací rukojeti Quinny Buzz - prasklé lanko

Postup
snažila jsem se něco najít na netu, ale našla jsem jen jednu radu: aby se lanka netrhala, JE POTŘEBA SKLÁDAT KOČÁREK S RUKOJETÍ ZASUNUTOU NA NEJMÉNĚ, TEDY NEVYSUNUTÉ!!!!!! sice dobrá rada, ale teď tak trochu pozdě :-( nechtěla jsem kupovat celé nové madlo za tisíc korun :-(
S tátou jsem zasedli a jali se to řešit, níže máte popis alá MAT a PAT.
ROZEBRÁNÍ MADLA – je to opruz, to píši hned. chce to grif a sílu. už so to moc nepamatuji, ale na rukojeti je na kovové části někde zespoodu tuším otvor v kterém je vidět umělá hmota tvořící vnitřní umělohmotnou část rukojeti. prostě otvor v kovové části rukojeti a v něm vtisklá umělá hmota. tyto dva čudlíky ( na každé straně jeden) je nutno zmáčknout (třeba šroubovákem), jakoby zatlačit dovnitř a tím se to uvolní a rukojeť lze vytáhnout. jde to ztuha, potřeba dvou lidí a nebát se zatlačit. Nepamatuji so přesně, ale mám pocit, že to šlo snadněji, když se rukojeť naplohovala do mezipolohy, že jako nebyla zacvaklá v nějaké možnosti výškového nastavení, ale fakt nevím zda si to pamatuji dobře.
LANKO – volala jsem do Libfinu (dovozce, servis) a lanko se samotné neprodává, pouze celá rukojeť. koupila jsem řadící lanko na kolo s plochou hlavou, jde tam narvat i s klasickou hlavou (malý váleček) ten jsem zarvali do té části kde je bílá umělá hmota (střeva rozebrané rukojeti), provlékli na ty válečky (na kterých to právě praská) a dole jsme lanko ucvakli a napojili na původní lanko s původní koncovkou. Protože to má na konci takový patvar obdelníku a ten nenahradíte, protože tento díl má na sobě camfrňous, který zapadává do otvorů v rukojeti a tím ji aretuje, při změně výšky.
princip lanka vlastně funguje tak, že zmáčknutím nahoře na rukojeti černého tlačítka, se lanko natáhne a zkrátí a koncovku lanka vytáhne z otvoru. napolohujete madlo a po uvolnění konec lanka ( ten čurament) zapadne do jiné dírky vymezující polohu. vlastně tak funguje polohování berlí :-)
NAPOJENÍ LANKA nového na staré, jsme provedli takovou tou klasickou svorkou. je to jakoby pididi váleček s dvěma šroubky, chlap bude znát. omotali jsme to izolačkou a bylo.
tak oprava, ta svorka nebyl svorka, al ebyly to kovové střeva elektrikářské čokolády. Kutilové znají i asi vy. Tu umělou hmotu jsme olámali a použili vnitřní kovovou část.
a cena opravy? 16 kč za jedno lanko, svorku jsme našli u táty v garáži…asi nejdražší byly ty nervy s rozebráním madla :-))
no popis asi nic moc :))) ale dnes se cítím jako vyloženě technický typ :-))) klidně pište, pokusím se o lepší vyjádření...

ředící či brzdové někdy to nazývají měničové lanko. lepší je zvolit spíš tenčí sílu. tlusté jsou málo ohebné a těžké.

tady je vidět konkrétně brzdové lanko s plochou hlavou. to tam jde nejlépe, ale já ho nesehnala, chce to malou velikost, myslím, že nejmenší dělají snad 4mm a to je stále dost. našla jsme i výrobce lanka s plochou hlavou a menčejší, ale odběr 100ks mne příliž nanadchl.

plochá hlava lanka... btw my jsme tam narvali klasickou koncovku, tedy váleček. ale seženete-li plochou hlavu, tak je to lepší ,-)

klasická hlava řadícího lanka, tu co jsem tam narvala..

Dala jsem si tu práci a našla fotku čokolády a vnitřní kovové části - svorky - kterou jsme použili... tah lanka to svorka v pohodě utáhla :)
Líbil se vám návod? Podělte se o něj s přáteli
Návody mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé
Komentáře k návodu





