(recept
si oblíbilo 310 návštěvníků)
cca 8 porcí
30 minut
Super nadýchaná, rychlá a jednoduchá hrnkovka - buchta s jahůdkami
Potřebné ingredience Seznam potřebných ingrediencí
2 a půl hrnku polohrubé mouky, 2 vejce, 1/2 hrnku cukru (v původním receptu je hrnek celý, ale půlka bohatě stačí, pokud ještě budete nahoře sypat moučkovým cukrem), 1 prášek do pečiva, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek mléka a ovoce dle sezony a Vaší chuti - používám, co je k mání :-)
Na
cca
8
porcí
potřebujeme:
2.5
hrnek
Polohrubá mouka
2
ks
Vejce
0.5
hrnek
Cukr
1
ks
Prášek do pečiva
0.5
hrnek
Olej
1
hrnek
Mléko
200
g
Ovoce
mísa, plech
Postup přípravy Postup přípravy v krocích
V jedné míse smíchám mouku s práškem do pečiva. V druhé míse ušlehám celá vejce s cukrem, přidám olej, mléko a nakonec mouku smíchanou s práškem do pečiva. Testo vyleju na vymazany a vysypany plech POKLADU OVOCEM a dám do předem vyhřáté trouby na 180st a moje trouba tuto dávku upeče za 15 minut, ale raději zkoušejte párátkem, každá peče jinak :-) Je vynikající, vláčná a jen se po ní zapráší :-)
- V jedné míse smíchám mouku s práškem do pečiva.
- V druhé míse ušlehám celá vejce s cukrem, přidám olej, mléko a nakonec mouku smíchanou s práškem do pečiva.
- Těsto vyleju na vymazaný a vysypaný plech, pokladu ovocem a dám do předem vyhřáté trouby na 180°C.
- Peču cca 15 minut, ale raději zkoušejte párátkem, každá trouba peče jinak.
-
Chutnalo vám? Podělte se s přáteli o recept
Recepty mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé
Komentáře k receptu
Dajdulík
(upraveno)
28. 8. 2018, 15:05
Pro obměnu jsem dnes udělala se švestkami a posypala mákem s moučkovým cukrem, vznikl z toho výborný koláč. Těsto jsem méně osladila, protože vršek je sladký dost.
nahlásit
lidare
(upraveno)
22. 6. 2018, 20:33
nahlásit
RADOST OD NÁS
(upraveno)
24. 5. 2018, 15:42
Je výborná, jsem max spokojená, díky za jednoduchý a dobrý recept. Pokud čte někdo bezlepkový ... nahradila jsem mouku Samokypřící směsí bílou, dala jsem jen dva hrnky, protože směs je více žíznivá a výsledek vynikající.
nahlásit
Atuna
(upraveno)
6. 6. 2017, 12:18
nahlásit
Kacer z Prahy
(upraveno)
28. 4. 2017, 11:13
vyzkouším
nahlásit
SedlarovaJana
(upraveno)
30. 3. 2017, 20:26
Dobrý den, zjistila jsem že sem zapomněla dokoupit moučkový cukr,myslíte že to můžu udělat i s krupicovým,že se "rozpustí"??
nahlásit
pitruska82
(upraveno)
28. 4. 2017, 10:55
@SedlarovaJana
Je mi jasné, že teď už je vám moje odpověď k ničemu
, ale třeba ... Ano - já dávám do těchto typů buchet jedině krupicový nebo krystalový cukr
, ale třeba ... Ano - já dávám do těchto typů buchet jedině krupicový nebo krystalový cukr
nahlásit
srneckova
(upraveno)
23. 5. 2016, 18:43
nahlásit
Simonecka2007
(upraveno)
22. 5. 2016, 23:57
vyskúšam
nahlásit
Nadys
(upraveno)
22. 5. 2016, 20:31
nahlásit
lenule11111
(upraveno)
22. 5. 2016, 20:21
Upeču až budou na stromě višně
Už aby to bylo
Už aby to bylo
nahlásit
SONULKA
(upraveno)
22. 5. 2016, 13:22
nahlásit
novackova
(upraveno)
13. 7. 2014, 16:04
nahlásit
delfin56
(upraveno)
13. 7. 2014, 13:24
PETRO,PROSÍM,UŽ ŽÁDNÝ RECEPT NA BUCHTU
.JSEM SAMA DOMA,TAK JSEM UPEKLA MÍSTO OBĚDA
A PŮL PEKÁČE JEŠTĚ TEPLÉ BUCHTY JE PRYČ
,DĚLALA JSEM S BROSKVEMI A JEDNÍM SLOVEM BÁSEŇ
,UKLÁDÁM DO OBLÍBENÝCH.A TEĎ ABYCH ŠLA NA VELKOU PROCHÁZKU,KDYŽ JSEM NENA..ANÁ
.DÍK ZA SKVĚLÝ RECEPTÍK
.JSEM SAMA DOMA,TAK JSEM UPEKLA MÍSTO OBĚDA
A PŮL PEKÁČE JEŠTĚ TEPLÉ BUCHTY JE PRYČ
,DĚLALA JSEM S BROSKVEMI A JEDNÍM SLOVEM BÁSEŇ
,UKLÁDÁM DO OBLÍBENÝCH.A TEĎ ABYCH ŠLA NA VELKOU PROCHÁZKU,KDYŽ JSEM NENA..ANÁ
.DÍK ZA SKVĚLÝ RECEPTÍK
nahlásit
pitruska82
(upraveno)
13. 7. 2014, 18:18
@delfin56
Zdeni moc jste me rozesmala svym komentem, moc dekuji
a nic si z toho nedelejte, mam za sebou taky papanim narocny vikend a jen funim...ale to vybehame
a nic si z toho nedelejte, mam za sebou taky papanim narocny vikend a jen funim...ale to vybehame
nahlásit
Veverka123
(upraveno)
5. 7. 2014, 17:24
Skvělý recept
buchtička je skutečně vláčná, nadýchaná a chutná
buchtička je skutečně vláčná, nadýchaná a chutná
nahlásit
sonja 5
(upraveno)
5. 7. 2014, 14:21
Název je výstižný - jednoduchá,rychlá a nadýchaná, jako peříčko,dělala jsem s rybízem.Po přečtení komentářů,kde paní Jana K. psala,že ovoce zůstalo nahoře,nalila jsem trochu těsta - rybíz - zbytek těsta - rybíz,po upečení rybíz v celé buchtě
děkuji za úžasný recept
děkuji za úžasný recept
nahlásit
pitruska82
(upraveno)
15. 7. 2014, 15:34
@sonja 5
Soni děkuji za vyzkoušení a komentář
nahlásit
Hnědovláska
(upraveno)
1. 7. 2014, 17:23
Ta je krásnááá
nahlásit
Misulek1
(upraveno)
29. 6. 2014, 13:08
Skvělá, nahrazuji tímto svůj původní recept na hrnkovku, protože toto těsto je jak peříčko nadýchané.
nahlásit
pitruska82
(upraveno)
30. 6. 2014, 14:54
@Misulek1
Jééé to jsem moc ráda, že tak chutnala
nahlásit
LuM
(upraveno)
24. 6. 2014, 21:38
Moooc dobrá
,děkuji za tip
,děkuji za tip
nahlásit
pitruska82
(upraveno)
28. 6. 2014, 11:00
@LuM
děkuji za vyzkoušení
nahlásit
babetta
(upraveno)
24. 6. 2014, 20:59
opravdu nadýchaná, ovoce se nepropadá, recept jednoduchý, žádné šlehání bílků atd..
nahlásit
P.A.V.L.A
(upraveno)
24. 6. 2014, 19:20
nahlásit