Mimibazar na talíři | MIMISHOP | MIMIAUKCE.cz | veslujeme.cz | Autosedačky | Kočárky

Marcipán bez dřiny hotový za 10 minut.Použitelný na vše,jak na potah dortu tak na figurky. - RECEPT 50094

NÁZEV
VŠECHNY RECEPTY
DĚTSKÉ SPECIALITY
POLÉVKY
KUŘECÍ MASO A DRŮBEŽ
HOVĚZÍ MASO
VEPŘOVÉ MASO
MLETÉ MASO
RYBY A DARY MOŘE
ZVĚŘINA
BEZMASÁ JÍDLA
SALÁTY, ZÁLIVKY
RÝŽE A TĚSTOVINY
PIZZY, CHLEBY
SLADKÁ JÍDLA
MOUČNÍKY, POHÁRY
CUKROVÍ
OVOCE
ZAVAŘENINY
CHUŤOVKY
POMAZÁNKY
NÁPOJE, DRINKY
KRÁLIČÍ MASO
BEZLEPKOVÁ DIETA
LUŠTĚNINY
HOUBY
OMÁČKY
ZELENINOVÁ JÍDLA
DOMÁCÍ MEDICÍNA
DIETY
VÁNOČNÍ CUKROVÍ
DOMÁCÍ PEKÁRNY
GRILOVÁNÍ
DORTY
CO DŮM DAL
DIA RECEPTY
PARNÍ HRNEC
POMALÝ HRNEC
DORTY
ID 79855 | zobrazit další recepty

ULOŽIT RECEPT | VYTISKNOUT RECEPT | (recept si oblíbilo 4463 návštěvníků)


Marcipán bez dřiny hotový za 10 minut.Použitelný na vše,jak na potah dortu tak na figurky.
[ recept č. 50094 ze dne  ]

Marcipán bez dřiny hotový za 10 minut.Použitelný na vše,jak na potah dortu tak na figurky.

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Děvčátka, pokud tu nejsem pište prosím vzkazíka.Koho jsem vynechala písněte přes vzkaz.Děkuji. DĚVČATA PTÁTE SE ODKUD JSOU FORMIČKY NA MARCIPÁN.ABYCH TO NEMUSELA ROZESÍLAT SOUBOR KATALOG SILIKON FOREM NAJDETE TADY .http://peceni-s-laskou.webgarden.cz/ jE TAM I MAIL ADRESA K OBJEDNÁNÍ.MŮŽETE SE POKOCHAT.JEN SI ZAMKNĚTE PENĚŽENKY.o)))) Děvčata prosím,kdo má dotaz a neozývám se???PIŠTE DO VZKAZÍKŮ,UPOZORNÍ MĚ TELEFON.MÁM ZAPLÝ NOŤAS CELÝ DEN, ODPOVÍM.JEN POKUD CHYSTÁM NA DORTY, TAK TU VISÍM,ALE NEHLÍDÁM.DĚKUJU ZDENKA. .Na časovači vidíte dobu přípravy a hňácání.Vím,že spousta z vás se pere s mléčnou hmotou, to je návod a recept, jak na ni jednoduše.Vše co se z něj dá dělat najdete tady,Mám s ním potaženy všechny dorty.http://peceni-s-laskou.webgarden.cz/marcipanove-vyrobky Ještě dodatek pokud marcipán dobře zabalíte do folie a do mikroten sáčku.Uložíte do lednice Stačí ho dát na 20 vteřin do mikrovlnky a je k použití, žádné velké hňácání a propracovávání. KRÉM POD MARCIPÁN. OSVĚDČIL SE MI VELMI SALKOVÝ KRÉM.

POSTUP PŘÍPRAVY

Ještě k marcipánu.POKUD VÁM ZBUDE DOBŘE ZABALIT.PO VYTAŽENÍ NA PÁR VTEŘIN DO MIKROVLNKY... PROHNÁCNOUT JE TO CHVILINKA A PRACUJETE ZNOVU,ŽÁDNÉ TRÁPENÍ S ROZPRACOVÁNÍM,TOHLE ODPADÁ.
Sirup a glukozu lze nahradit medem . NA TUTO DÁVKU DÁTE 3 VRCHOVATÉ LŽÍCE MEDU.UPOZORNÍM KAŽDY MED JE JINÝ.POKUD NEBUDE HMOTA VLÁČNÁ NEBOJTE SE PŘIDAT MED 1 MALOU NEBO I VELKOU LŽÍCI.KUPOVANÉ MEDÍKY NEMAJÍ TU SPRÁVNOU KONZISTENCI JAKO OD VČELAŘŮ.

MARCIPÁN ZE SIRUPU KUKUŘIČNÉHO
Děvčata sirup je možné použít- pšeničný,kukuřičnoječný,rýžový. JAVOROVÝ PROSÍM NEBRAT.


Marcipán hmota na potah dortů figurky růže cokoli

25 dkg sušené mléko polotučné,50 dkg cukr moučka, cukr i mléko prosejte.
2 lžice Kukuřičný sirup čirý.Sirup dostanete ve zdravé výživě.KDO POUŽÍVÁ GLUKOZU STAČÍ 1 VRCHOVATÁ LŽÍCE
2 lžíce vody.
1 LŽIce AROMA SLADKÁ MANDLE
Marcipán zpracovat pak dáme na stůl a pokud se vám drobí namočíme ruce v teplé vodě.ZE ZAČÁTKU SE NEBOJTE RUCE NAMÁČET AŽ PO ZÁPĚSTÍ. AŽ SE HMOTA SPOJÍ UŽ NENAMÁČET PODSYPAT SOLAMYLEM A DOPRACOVAT..Vodu po lžících už nepřidávat,Přelili by jste ho.Pak se s ním špatně domlouvá.
DŮLEŽITÁ RADA.POKUD ZAČNETE ZPRACOVÁVAT MARCIPÁN DOPRACUJTE HO.NEODCHÁZEJTE OD NĚJ, AŽ JE HOTOVÝ.POKUD HO NECHÁTE 5 MINUT NA STOLE NEDOPRACOVANÝ MÁTE V NĚM BÍLÉ TEČKY MLÉKA.PROTO MOČIT RUCE A DOHNÁCAT BEZ PAUZY.


UPOZORNĚNÍ
MNOŽÍ SE MI DOTAZY OD TĚCH CO DĚLAJÍ MARCIPÁN S KUPOVANÝM MEDEM.

Med z Tesca, bohužel tyto medy jsou natolik nekvalitní,že se musí dát do marcipánu podstatně víc, aby byl vláčný.To samé platí o medu z řetezců Kaufland a Lídl.TADY TYTO MEDY DÁTE ASI O 2 LŽÍCE MEDU VÍCE.

S vodou prosím velmi opatrně,jak marcipánovou hmotu přelijete,špatně se pak
dává dohromady.Propracujete hmotu a na hladké ploše.. si podsypete
solamylem.

CO S HMOTOU CO JSTE PŘELILI.

DÁT NA STŮL 1 LŽÍCI MLIKA A 2 CUKRU A ZAPRACOVAT.TÍM TO ZAHUSTÍTE.


ZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY

cukr +sušené mléko prosáté.
Tolik mandlové tresti.Sladká mandle. DOTAZY KDE KOUPIT MANDLOVÉ AROMA. MAndlové aroma nejčastěji ho mívají v prodejnách Coop.Pak ho dostanete v Tescu bývá v Hrušce a Albertu,Také je v Globusu.Tam bývá většinou bez problémů k dostání. Pokud není tady je odkaz na zdravé výživa,kde ho vedou také musíte si najít své město kde to máte nejblíž. Na tom odkazu jsou Zdravěnky v celé republice http://www.vegetarian.cz/kde_nakoupit.html
1 vrchovatá polévková lžíce glukozy. Kdo dává sirup.Kukuřičný sirup 2 polévkové lžíce rovné.
2 lžíce vody
1/2 sáčku barvy na sytou růžovou. BARVENÍ MARCIPÁNU I PO KOUSKÁCH JAK NA TO??? Dobarvení marcipánu je možné.Takto.I kousky se dají dobarvit. Dobarvit je možné,ale na to jsou nej gelové barvy,nevím co máte k dispozici.Pokud práškové barvy, tak se barvi takto.Trošku barvy si dáte na malý talířek zakápnete alkoholem.A musíte barvu s alkoholem rozetřít do hladka. Pak si kouskem marcipánu tu barvu setřete a zapracujete do něj.Pokud by vám marcipán moc zřídl???Přidáním více alkoholu, vemte 1 lžičku solamylu a propracujte nabarvený kousek na něm.Musíte ho pak řádně zabalit a dát do lednice.Balím do mikroten folie a ještě do mikroten sáčku. U ALKOHOLU JE JISTOTA,ŽE VÁM Z MARCIPÁNU VYPRCHÁ A MOC HO NENAŘEDÍ.POUŽÍVÁM ČISTÝ ALKOHOL JAKO JE VODKA.
nasypat na vodu a rozetřít prstem, až se rozpustí. Dobarvování hotového marcipánu po kouskách. JAK NA TO. Barvení práškovou barvou.Na talířek si dáte trošku barvy a zakápnete čistým alkoholem.Lžičkou budete roztírat tak dlouho, až bude hladká kašička.Já to většinou dělám prstem.Mám chirurgické rukavice a tady máte jistotiu,že barva je roztopená do posledního zrníčka.Musí to být opravdu rozpuštěno, jinak budou v marcipánu tmavé čmouhy.PAk tu kaši setřete z talířku marcipánem a barvu do něj zapracujete.Po propracování a docílení potřebného odstínu, dejte na stůl 1 lžičku solamylu a dopracujte na něm .
základ prohnňácneme v míse.
Vysypeme a stůl, do kastrolku si dáme teplou vodu a už jen močíme ruce a dopracujeme.
Takto krásně se nám to spojuje namočení rukou je asi 4-5 x.
máme skoro hotovo za 8 minut.
Podsypeme solamylem, nebo gustinem a dopracujeme.
Takto krásně to vypadá za 9 minut a 23 vteřin.
10 minut uplynulo a máme i zabaleno hotovo.Na těchto dvou kusech jsem nestrávila ani 30 minut se vším všudy.Růžový váží 0.82 kg.Bílý má 1,22 kg.Bílý je z větší dávky.
Nechala jsem kvalitně nafotit tyhle dvě super prdelky z marcipánu.Děvčata k těm silikonum.Jednoduše, jak se s tím pracuje.Nic nevymazáváte.Nacpete marcipán, pomáhám si kosticí,aby se hmota dostala všude.Jakmile máte hotovo, vemte formičku a strčte ji na hodinu do mrazáku.Nebojte se nic se tomu nestane.Pak vyndejte a mininko vyloupněte z formy, jde to super.Dejte na mikroten oschnout a je hotovo.
Jde na něj malovat prostě vše.
Marcipán z dvojité dávky váha 1,48 kg na časovači doba zhotovení.Pardon to je váha 1 krabice mlíka a 80 deka cukru.Z dvojité dávky by byla váha vyšší. PŘESNÝ RECEPT NA KRABICI MLÍKA. dávám 1 celé mlíko,glukozy 1 lžící s vrchem nechám stéct a naberu ještě jednu zarovnanou,tu pak setřu do mlíka. 800 g cukru,1 a 1/2 lžíce aroma, 4 lžíce vody a zbytek dohnácám mokrýma rukama.Máte marcipánu habaděj.
Toto je děláno za hodinu a půl.
Tento dort je potažený marcipánem s polevovým fondánem.Hmota je pružná jako icing,velmi chutná jako nej marcipán.Je hladká a krásně se s ní potahuje.Přesný návod bude, pak u mě na stránkách.
Mimuška dekorace na svatební stůl.
Takto jsem si letos vyhrála s vánočním cukrovím.Něco je zdobeno pravým marcipánem a něco marcipánem máslovým netvrdnoucím a stále vláčným. 1 išlské,2 mandlové kolečka,3 kokosové přes strojek.4 Ježci s jahůdkou,5 linecké kytičky,6 černé trubičky,7 rum kuličky,8 čokoládové kuličky,9 šohajky,10 ořechy,11 květináčky,12 ulky,13 skořicové košíčky,14 mušličky,15 vanilka rohlíčky bíle,16 vanilka rohlíčky čokoládové,17 brazilky,18 čokoládové hřebeny s cesmínkou,19 linecké košíčky s čokokrémem.20 Mandlové bíle plněno mandlovým krémem,21 Kokos nepečené,,22 žloutkové,23 kokosky,24 linecké stromečky,25 marcipán kytičky,26citronové linecké plněné krémem,27 mraky,29 kávové oválky. Ještě chybí kávové pusinky s ořechy,citronové pusinky,
Začistění dortíku stačí udělat z marcipánu hada a položit kolem dortu.Pak si najdete hezký knoflík s nějakym plastickým vzorem a ten knoflík budete otiskovat do toho hada kolem dortu.Udělá Vám to hezký lem a máte krásně začistěno.Tady je použita kostice,ale službu Vám udělá i nějaký krásný knoflík.Pokud by se Vám marcipán lepil, vemte kousek potravinářské folie a otiskujte přes ni.
Svatební sada.
Romantika svatební.
Kraj havířů.Tak jeden havířský i s věží.
Walt Disney Postavičky.
bordo růže.
Medvídek Pů a kamarádi.
Piráti z Karibiku ručně malovaný.
Puntíkový netradiční.
Růžový porcelán s vyvázanou kytičkou.
Srnec k 50 pro kamaráda.
Pro mého vnoučka
Svatební romantika.
Slunečnicový
Frozen.
3 D sovička.


ZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
<< Vláček-4kg | Marcipán bez dřiny hotový za 10 minut.Použitelný na vše,jak na potah dortu tak na figurky. | Slaný dort I. >>
RECEPTY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Celkem: 1.094 (zobrazuje se 1-20)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,55 další >>
Martina L. (matulinka80) ID 310592 (1.5.2016, 20:15)
Dobrý den Zdeni, děkuji za skvělý recept na marcipán. Na to, že jsem ho dělala poprvé v životě, trvalo mi to všeho všudy 10 minutek! (wash) |:o)
ODPOVĚDĚT
Hana Kohoutová (Hanakoh) ID 163280, mimibazar.cz/hanakoh (7.4.2016, 13:49)
Dobry den
Vyjde mi prosím tahle dávka na potazeni knihy asi 35x25 cm ? Děkuji
ODPOVĚDĚT
Zdenka R. (aero-orion) ID 79855 (1.5.2016, 9:44)
Kočky pokud tu nejsem, pište laskavě do vzkazů, tam odpovím,přes Email. Děkuji.
(F)
ODPOVĚDĚT
Renata V. (chiarra126) ID 544884, mimibazar.cz/chiarra126 (4.4.2016, 22:29)
Dobrý den,

chystám se upéct dort synovi ke 4 narozeninám. Mohla byste mi poslat recept na osvědčnený dort, co vám všichni chválí a nebude příliš obtížný? Nějaký, co děti mají rády :-). Korpus + krém + marcipán. Moc děkuji. Mějte se skvěle. voldanovi@gmail.com . Renata
ODPOVĚDĚT
Denisa J. (magdalena84) ID 459803 (29.2.2016, 21:15)
Dobry vecer, dnes jsm zkousela vas marcipan ale udelala jsem jednu chybu, poplela jsem pocet lzic medu. Dala jsem jen jednu a dle vasich komentaru jsem mela dat ctyri lzice. Uhnetala jsem ho a mam ho v lednici. Mohu to jeste nejak napravit nez ho dam na dort.? Moc dekuji za radu.
ODPOVĚDĚT
Lucie S. (l.vegas) ID 578235 (23.2.2016, 10:51)
Dobrý den, o víkendu se chystám péct dort. Formu mám průměr 25 cm. Na vašich stránkách jsem už našla recept na korpus, ale nevím jestli mi stačí marcipán z jedné krabice mléka. Nebo kolik ho mám asi tak vyrobit. A jestli máte nějaký recept na tu glukozu? Případně na nějaký jednoduchý čokoládový krém? Děkuji za radu
ODPOVĚDĚT
Lada J. (Lugi) ID 443651 (16.2.2016, 1:45)
Dobrý den, děvčata nevíte některá co použít na vybělení tohoto marcipánu ?
ODPOVĚDĚT
Michaela O. (misicka11) ID 183651 (3.2.2016, 13:25)
Dobrý den, chtěla bych zkusit upéct synovi dortík, můžu vás poprosit o ověřený recept na korpus? A dá se z této jedné dávky marcipánu potáhnout celý dort???
Předem moc děkuji. Email je m.odvarkovacentrum.cz
ODPOVĚDĚT
Lucie K. (lusi10) ID 317387 (11.11.2015, 22:13)
Dobrý večer,můžu se zeptat,kolik čeho bych potřebovala na odbélníkový dort,velikost klasika plechu?? Marcipánu myslím,kolik si mám udělat?? děkuji
ODPOVĚDĚT
Michaela F. (michaelka25) ID 568534 (21.10.2015, 19:17)
Dobrý den potřebuji poradit, právě jsem dodělala tuto marcipánovou hmotu, snad je to OK, mám ted zabalené v sáčku, nevíte někdo co s tím dále, jestli uchovávat v ledničce nebo venku v sáčku?? Jinak chutná moc dobře, ani jsem nevěřila tomu že se to spojí :-D
ODPOVĚDĚT
Věra Š. (prdýlka) ID 83244, mimibazar.cz/prdylka (15.10.2015, 17:42)
super,jsem nadšená
ODPOVĚDĚT
Šárka Š. (SarkaPav.) ID 411250, mimibazar.cz/sarkapav (7.10.2015, 20:35)
Dobrý den,
chtěla bych upéct dort synovi k narozeninám. Mohla bych Vás požádat o zaslání receptu korpusu i krému na email: stefkova.sarka@centrum.cz .
Předem Vám děkuji.

Hezký den,
Š.
ODPOVĚDĚT
Zuzana Ž. (Luzuto) ID 565698 (23.9.2015, 14:41)
Dobrý den, chtěla bych synovi upéct dort k narozeninám a jelikož jsem úplná začátečnice, chtěla bych Vás poprosit o recept na nějaký dobrý korpus a krém a také o nějakou tu radu pro nezkušenou
,-) na email ziskova.zuzana@seznam.cz
Zajímalo by mě také zda z jedné dávky potáhnu celý dort.
Mockrát děkuji Z.
:-$
ODPOVĚDĚT
Marcela R. (Macina8) ID 461851 (17.9.2015, 11:48)
Dobrý den, chystám se poprvé upéct dort. Chtěla jsem se zeptat, 1 dávka marcipánu stačí přesně na jeden dort, nebo ještě třeba zbude na nějakou figurku? A poprosím Vás jestli by jste mi mohla poslat recept na nějaký váš osvědčený korpus a krém na email: reckova.marcela@seznam.cz. Děkuji Marcela (Y) (^)
ODPOVĚDĚT
Lucie A. (pitoluci) ID 131638 (12.8.2015, 11:59)
Dobrý den chci dělat marcipán ale chci do něho dát sunar..můžu použít stejné množství a chci tam dát domácí med....děkuji Lucka (Y)
ODPOVĚDĚT
Alena Z. (Alcisek) ID 95821 (19.7.2015, 13:07)
Dobrý den,chtěla bych vyzkoušet Váš recept a aby to bylo "dokonalé",mohla bych poprosit i o recept na korpus a krém prosím? Díky,Alena Z.
e-mail.: alenazeipeltova@email.cz
ODPOVĚDĚT
Markéta M. (Kutja) ID 127042, mimibazar.cz/kutja (2.7.2015, 12:18)
Dobrý den, můžete mi poradit? Udělala jsem přesně podle návodu, ale marcipán mám takový mazlavý, lesklý a strašně se lepí na zuby :-( Až potom jsem zjistila, že to bude asi mandlovým aroma, které obsahuje olej. Dříve jsem na tento recept použila jiné a marcipán byl luxusní!!! :-p Nevíte, jak to spravit, aby konzistence byla ta pravá? Nebo můžu rovnou vyhodit? :-o Díky M.
ODPOVĚDĚT
Lenka Š. (lenkaspacko) ID 224043, mimibazar.cz/lenkaspacko (20.6.2015, 22:03)
Super recept,dělala jsem (^) a krásná práce (Y)
ODPOVĚDĚT
Petra Teplá (vilaflafa) ID 254730 (15.5.2015, 11:42)
Dobrý den, zítra budu dělat synovi svůj první potahovaný dort k narozeninám. Mohu poprosit o recept na korpus a nějaký dobrý krém? Zaujal mě krém ze salka. A jestli máte i jiný. Děkuji
Petra.Tepla@seznam.cz
ODPOVĚDĚT
Eva H. (Doktorka81) ID 532857 (7.5.2015, 17:21)
Zkousim Vas recept, ale mam to takove ridke - kdyz ho polozim, tak se tak jako rozjede a neni hladky a hrozne se lepi. Co s tim? Ted jsemho dala do lednicky, vecer bych mela potahovat dort, ale zatim to moc nevypada
Diky :-|
ODPOVĚDĚT
Monika K. (monky3) ID 66156 (7.5.2015, 18:22)
Evi, poptejte se na diskuzi holek, které potahují, ale určitě zahustit, jesli teče a lepí je málo zahuštěný....já osobně bych namíchala směs ze suš.mléka a cukru a zahušťovala (F)
ODPOVĚDĚT
Eva H. (Doktorka81) ID 532857 (7.5.2015, 19:48)
Taky jsem si rikala, ze zkusim pridat mleko a cukr a uvidime...
Diky.
ODPOVĚDĚT
Renata R. (začátek) ID 258710, mimibazar.cz/zacatek (19.4.2015, 8:02)
Dobrý den, zaujal me vás marcipan, mockrát děkuji za recept. Jen jsem se chtěla zeptat zdali muzu použít pšeničný sirup a kde koupit sušene polotucne mléko? A mohla by jste mi prosim jeste napsat nejaky recept na korpus na dort muj email renatarychtarova@seznam.czPředem moc děkuji Renata ☺
ODPOVĚDĚT
Veronika H. (akin77) ID 54841 (19.4.2015, 8:07)
Dobrý den, dovolím si odpovědět za Zdenku : v receptu máte, že můžete použít i pšeničný sirup, mně osobně se lépe dělá s kukuřičným, mléko koupíte v běžných řetězcích, buď Lactino nebo Bohemilk, mají je např. v Kauflandu, Bille, Tescu, Hypernově... (F)
ODPOVĚDĚT
Renata R. (začátek) ID 258710, mimibazar.cz/zacatek (19.4.2015, 8:11)
Je tak to mockrát děkuji jste moc hodna (Y)
ODPOVĚDĚT
Celkem: 1.094 (zobrazuje se 1-20)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,55 další >>
© 2004-2015 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook