Závislost syna 13let
Nejsem na to pysna ale Můj syn je závislý na mobilu a PS4. Vymklo se mi to z ruky...více v komentu
FOTKU MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Fotografie má celkem 8 komentářů
Irena K. (Klaudovka) ID 147659, mimibazar.cz/kaloudova (11.2.2018, 19:46)
Je to strašné,ale je to trend dnešní doby.Těžko říct,jestli by jsme byli jiní,kdyby jsme talé měli xboxy a mobily v tomto věku.Mám syna 9 let a také tráví veškerý čas u PS.Vadí mi to,ale na druhou stranu,co má dělat.Přijde domů ze školy a je doma sám,my přicházíme po 17h.Úkoly má napsané,věci do školy nachystané,zatím se dobře učí.Řešila jsem to s kolegy v práci,mám e děti +- stejně staré a je všude jako přes kopírák.Všichni mi říkají,že dokud je dobrý ve škole,ať ho nechám být.Pravda je,že jaro-podzim lítá s dětma venku co to jde,kroužek má jeden.

ODPOVĚDĚT
Romana Z. (zonoro) ID 244070 (11.2.2018, 11:01)
Asi to nebudete chtít slyšet - ale tuhle závislost má skoro každé druhé dítě, které je odpoledne doma samo a nemá žádné kroužky.
Kluk má skoro 11, kdyby neměl každý den kromě středy kroužek (judo, plavání, parkour - vše dělá rád nikdo ho do toho nenutí a nenutil - pro rýpalky), sedí u xboxu také pořád.
U nás je ještě relativně dobré to, že na otce dá (takže večer nebo o víkendu nesmí, pokud tata nedovolí - ale na telefonu tajně je )- na mě už tak moc ne, taky jsem spíš měkká.

Byla jsem dva roky jako asistentka ve škole a věřte, že tímto trpí skoro každý kluk - holky už méně, ale ty jsou zase stále na telefonu.

ODPOVĚDĚT
Verča H. (Ver.una) ID 466931 (upraveno 11.2.2018, 15:36)
Máte velke štěstí že vás syn chodi rad do kroužků. Můj kluk hrál fotbal ale před rokem toho nechal. Což nás hodně mrzí. Bojovali jsme s nim cca půl roku a v se marne. Když měl jet na zápas schválně se Loudal abysme to nestihli na trénink nechodil atd. Pak jsem to vzdala. Mam celkem 3 deti a nebylo mozne trávit víkendy jen s nim na turnaji a navíc pokaždé se scénou ze tam nechce. Ted na obdobi ze je všechno na prd všichni jsou blby . Bohužel ziju s přítelem který se od tohoto dystancuje. Což me hodně mrzí. Má svoje 2 kluky a ti jsou pohodový bezproblémový. Neumíte si představit jak mi je to lito i když kluky mam rada. Pořád jsou problémy jen s mym synem.

ODPOVĚDĚT
Petra K. (orchidej300) ID 237093 (10.2.2018, 22:43)
Je to tak rok a pul,kdy jsem to sem psala také a chtěla jsem radu. ))))
Jenže muj syn měl tehdá18 let. A takovému v uvozovkách dospělému klukovi se ,už velmi těžko něco bere,nebo zakazuje,dává časový harmonogram. Tehdá se tady sešlo hodně rad .....typu,že ho mám nechat bejt,že je dospělý ))) a defakto nechápali mě,že mi to tak šíleně vadí ))).
Je fakt,že ze závislosti ho dostala ,až jeho známost. Zamiloval se a začal trávit čas sní,než celé odpoledne u mobilu a nebo počítače doma. Na počítači hrál stále dokola hru tanky. Je nato i reklama v televizi World of thanks Ale z mého pohledu,kdy vy máte 13 ti letého kluka,bych jednala radikálněji.....vymezila bych mu čas ,který trávý na mobilu a nebo na péesku. Od 17. hodin mi bude ležet telefon na kuchynské lince. A to nekompromisně. Nepromrhejte ten čas,kdy ještě se synem můžete manipulovat. V patnácti mu, už těžko budete nakazovat,nebo zakazovat,to mějte na pam

ODPOVĚDĚT
Petra K. (orchidej300) ID 237093 (10.2.2018, 22:52)
na paměti ! A najít si holku ted ve 13 ti,to ještě asi taky nebude to pravé :-$
A pokud se obáváte mu ten mobil vzít,tak bych upravila paušál .....at se dovolá ,ale stopla internet a pokud jedete na vifinu ,tak omezit u poskytovatele signál wifiny. To u nás bylo také,zavolala jsem a domluvila se,aby nám wifinu pouštěli mezi 18-20 hodinou a jinak jsme byli bez signálu :-( Ale hold jinak to nešlo. A pokud jste na něj sama ženská,tak vás opravdu lituji,protože to bylo opravdu perné a byla jsem ráda za chlapa,protože chlap na rozdíl od nás vzbuzuje přirozenou autoritu. Kdežto rady nás matek v tomto blbém období puberty mají dosti často na háku.

ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (10.2.2018, 13:41)
Sama píšete, že hraje pořád, kromě večeře a nezbytné přípravy do školy - tak bych řekla, že to ještě není tak ztracené, pokud se do školy sám připraví a nevykašle se na to. Závislost vzniká velice snadno, obzvlášť pokud se dítě nudí a najde si v tom to, co ho baví a zaměstná. Takže bych na to šla z této stránky.. Najít mu jiný zájem a tím hraní omezit. Klidně i vysvětlit, že jste v poslední době strašně unavená, nestíháte péči o domácnost a požádat o pomoc - na každý den přidělit nějaký úkol, co je třeba udělat. Nebo najít kroužky, sportovní oddíl, nebo s ním prostě večer hrát společenské hry, soutěžit ve čtení, nebo prostě dělat něco, co vás oba baví.

ODPOVĚDĚT
Jana P. (pasky) ID 187986, mimibazar.cz/pasky (10.2.2018, 9:59)
Mému synovi je 14 a půl a dodržuje pravidla. Ve dnech volna může mít mobil od 8.h do 10.h, pak se mnou vaří, mají jiné povinnosti a ve všedních dnech i dnech volna má dovoleno od 18.h do 20.h. Večer mobil odevzdá na kuchyňskou linku a když přijde špatná známka, tak má dny bez telefonu a X-boxu. Kdyby jej "ukradl" a potají si hrál, má zase beziny a tak raději neriskuje.
Musíte nastavit pravidla a dbát na dodržování. Být důsledná. V době, když nejste doma, ať si tedy hraje, to neovlivníte, ale po příchodu odevzdat, pracovat a mobil jenom za odměnu, že je uklizený pokoj a za pěkné známky. Pro začátek třeba stačí, aby byl bez mobilu v době od 17. do 19.h, pak za odměnu na hodinu půjčit, aby se měl na co před spaním těšit. atd...

ODPOVĚDĚT
Katka B. (kremilek) ID 2451, mimibazar.cz/katkab (10.2.2018, 10:53)
Váš syn je naučený pravidla dodržovat pravděpodobně už delší dobu, ale začínat u 13ti letého s nastavením pravidel bez důsledné kontroly a nepřítomnosti rodiče - to prostě nedáte. Nakonec budete vyčerpáním padat na pusu sama a vzdáte to - syn to dá.

ODPOVĚDĚT
Jana b. (fehofka) ID 93304 (10.2.2018, 9:51)
Vyhledejte pomoc odborníka.Určitě to nevyřešíte sama tím,že mu hry seberete.Jediné čeho se dočkáte bude agresivita a nenávist vašeho syna k vám.Je to jako kdybyste kuřákovi zalepila pusu vteřiňákem a řekla mu,že od teď kouřit nebude..

ODPOVĚDĚT
Zdeňka M. (zmimi70) ID 382255 (10.2.2018, 9:47)
Jedině vzít, doma mu přidělit pracovní povinnosti, přihlásit do nějakého sportovního kroužku, jestli je to tak strašné navštivte dětského lékaře ,aby vám doporučit asi psychologa. Naše děti na PC a mobil mají omezený přístup a nedávno jsem i na týden zabavila. Musíte to vydržet.Jestli z toho jde vyléčit to nevím.

ODPOVĚDĚT
Verča H. (Ver.una) ID 466931 (10.2.2018, 9:07)
Koula do mobilu ráno než jde do školy ze si ani nestihne udělat svačinu. Přijde že školy a hraje PS4 s výjimkou večeře a minimální přípravy do školy hraje AZ do večera. Já vím že někdo napíše SEBRAT. ! Ale není to tak jednoduché. Moje povaha je spíše mírnější a nemam na to tak nějak kapacitu. Jako ze jsem nedusledna navíc když jde do školy Já už jsem v práci. Odpoledne chodím v 17h.domu a pak večeře atd.padnu únavou proto ze poslední dobou jsem prostě silene unavena ze nic nestíhám nezvládám. Jsem z toho už nestastna. Prosím o radu někoho kdo Tim prosel a povedlo se deti ze závislosti " vylecit". Bohužel vím že takových deti je hodně možná všechny ale me to vadi

ODPOVĚDĚT
Katka B. (kremilek) ID 2451, mimibazar.cz/katkab (10.2.2018, 9:44)
I vzhledem k Vaší dlouhodobé únavě a pracovní vytíženosti bych se nejdříve nakontaktovala s nějakou psycholožkou nebo v centrech závislosti. Sebrat mobil můžete malému dítěti a už těžko 13letému ,,chlapovi,, - reakce by mohla být i dost agresivní a postup by měl být promyšlený, sama to v tomhle stadiu těžko zvládnete.

ODPOVĚDĚT