MAGAZÍN - Rodina

Recept na šťastné dětstvíPublikováno 12.12.2018, 16:13
Samozřejmě stoprocentně neexistuje. Je ale pravda, že z našeho vlastního dětství si pamatujeme jak to dobré, tak to špatné, které nás na celý život ovlivnilo, kterému často dáváme za vinu některé naše volby, neúspěchy nebo dokonce neštěstí. A tak pro naše vlastní děti chceme, aby to jejich dětství nejen nenapáchalo škody, ale bylo co nejšťastnější. I když každý definujeme štěstí jinak, jako děti potřebujeme všichni vlastně to samé. To až později se vydáme každý na svou vlastní cestu.
Rodina a televizePublikováno 3.12.2018, 13:54
Od té doby, co se v našich obývácích (ložnicích, pokojíčcích a kuchyních) usadila spolu s námi televize a její variace, nastal tak trošku odklon od všeho ostatního. Od knížek, hraček, her, povídání a dalších aktivit, které lidé dělávali společně. Ačkoliv baví televize všechny, od praprarodičů po nejmladší ratolesti, jak to vypadá, když ji v rodině omezíme?
Vztahy našich dětíPublikováno 28.11.2018, 18:08
Je to zajímavá oblast. Žijeme jako rodina, máme děti, píšeme s nimi úkoly, slavíme narozeniny, jezdíme na výlety, za nějakou dobu začneme všichni doma převracet oči, protože puberta. No a pak přijde šok. Naše děti začínají navazovat romantické vztahy. Co to? Jak to? Proč to? Vždyť to jsou děti! Jak se jako rodiče vyrovnáváme s tím, že naše nezletilé děti, ale třeba už i dávno zletilé, mají vztah? Zasahovat, nezasahovat? Mluvit, nemluvit?
Domácí dobrodružství? Únikovka otestuje reakce i týmového duchaPublikováno 19.11.2018, 16:55
Duchapřítomnost, rychlé rozhodování a schopnost týmové spolupráce pod tlakem. Únikové hry, které procvičují právě tyto dovednosti, se v posledních letech staly fenoménem. Lidé se dobrovolně nechají zavírat do často děsivých prostorů, z nichž snaží vysvobodit. Existuje ale způsob, jak si únikovou hru uspořádat v pohodlí domova. Jak na to?
Co bychom měli děti naučit do jejich deseti letPublikováno 17.11.2018, 21:29
Je toho neskutečné množství, samozřejmě. Teď ale necháme stranou věci, jako je chodit, mluvit, říkat prosím a děkuji nebo si mýt ruce po příchodu z venku. Mluvíme o věcech, které by se už daly považovat za „dospělé“. Protože podle hesla „co se v mládí naučíš...“ je doopravdy prozřetelné, aby budoucí generace našich dětí byly připravené na „skutečný život“.
Náš TIP na nový model trendy kočárku. V čem vede?Publikováno 13.11.2018, 16:02
Péče o miminko dává zabrat, ale rozhodně nemusíte slevovat ze svých nároků na styl. Jistotu, že budete i se všemi těmi povinnostmi pořád trendy a moderní, představuje třeba volba kočárku, který si pořídíte. Máme pro vás TIP na kočárek, který je nejen trendy ale také maximálně praktický a funkční.
Dobrým rodičem snadno a rychlePublikováno 3.11.2018, 23:39
Děláme si legraci. Jde to těžce a pomalu. Učíme se za běhu, je to nikdy nekončící kolotoč nových událostí, na které musíme reagovat podle svého nejlepšího vědomí, svědomí a momentálního psychického stavu. Ale nemusíme se spoléhat jen na to, že se poučíme z vlastních chyb. Čerpat můžeme i ze zkušenosti ostatních. A tak se pár rodičů ohlédlo zpátky a dalo dohromady pár rad, kterými se jim vyplatilo se řídit. A jaké to jsou?
Děti, my a křivdy našich rodičůPublikováno 3.11.2018, 23:39
Jedním z nejsilnějších okamžiků v našem životě je moment, kdy si uvědomíme, že ti, které známe jako mámu, tátu, babičku, dědečka nebo třeba tetu, jsou také lidé. A dokonce třeba i lidé, které bychom za jiných okolností možná ani neměli moc rádi. Co to znamená pro náš život? Co bychom si z takového uvědomění měli vzít za ponaučení?
Ověřené tipy, jak vést děti k odpovědnosti. Maminky, znáte je?Publikováno 23.10.2018, 8:40
Vlastnost, která chybí mnoha dospělým a stejně tak i dětem. S odpovědností je to komplikované, její nadbytek může vést k extrémní opatrnosti nebo k nepříjemné potřebě organizovat život ostatním. Nedostatek ale může skončit mnohem hůř a špatné školní výsledky jsou tím nejmenším! Co dělat? Zkuste děti odpovědnému přístupu k vlastnímu životu vést odmalička. Může to být i opravdová zábava a třeba se něco přiučíte i vy sami.
Rozmazlené dítě snadno a rychlePublikováno 14.10.2018, 23:00
Každý rodič si asi někdy řekl, že jeho dítě je prostě rozmazlené a nic mu není dost dobré. Někdy je to pravda, někdy je to jenom stav předtím, než se věci dají výchovou zase trošku do pořádku. Když se nad tím zamyslíme, dítě se nerozmazlí samo. V dnešní době, kdy naši pozornost odvádí nespočet věcí, je velmi těžké vychovávat dítě správně, ne jednoduše. Ale neděláme to jen proto, aby z našich dětí vyrostli „slušní lidé“. Děláme to i proto, abychom se několik desítek let nepotýkali s následky naší nedůslednosti.
Celkem: 180 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,18 další >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt