MAGAZÍN - Rodina

Jak vybrat dovolenou s dětmi: vsaďte na české animační programyPublikováno 14.2.2019, 11:00
Plánovat dovolenou s dětmi znamená číst v katalogu cestovní kanceláře pečlivě mezi řádky. Zdaleka ne každý zájezd do atraktivní destinace za dobrou cenu je vhodný pro rodiče s malými ratolestmi.
Nudí se vaše dítě? To je dobře!Publikováno 11.2.2019, 13:09
Jako dospělí jsme asi občas narazili na fakt, že zdaleka ne všechno, co jsme potřebovali vědět, jsme se naučili v mateřské školce. Život je plný překvapení a ne všechna jsou příjemná. Jedno z nich je, že přijde doba, kdy nám náš „volný čas“ nebude nikdo organizovat. V současné době často vychováváme generaci dětí k tomu, že konkrétně toto zjištění pro ně může být časem nepříjemný šok. Co to znamená v reálných termínech?
Osm znamení, že vaše dítě dospěloPublikováno 4.2.2019, 19:28
A nemluvíme o desetiletých dětech. Ale o těch, které se už přehouply přes dvacítku a sotva jim můžeme říkat děti. I když pro nás jimi budou do konce našich dní. Zatímco my, rodiče, už nějakou dobu víme, že celá ta „dospělost“ je menší podvod, máme jen čím dál víc zkušeností, ale bezradní se cítíme snad pořád stejně, naše děti si na to teprve přijdou. A jak poznáme, že už bychom měli povolat do služby veškeré síly a jednat s nimi jako s parťáky?
Jak moc nadané je naše dítě?Publikováno 14.1.2019, 15:39
Samozřejmě, že velmi. Všichni máme o svých dětech jenom to nejvyšší mínění, a všichni máme pravdu. Lidé ale mohou mít různá nadání, někomu jde sport, někomu umění, jinému dává naprostý smysl chemie nebo matematika. Nadání se může projevovat v jednom oboru, ale my můžeme mluvit také o jakémsi všeobecném nadání, které předznamenává, že nám pod rukama roste dítě, se kterým bychom měli pracovat trošku jinak. Jak to poznáme?
Vánoční rodinné tradice a zvykyPublikováno 23.12.2018, 13:35
Ačkoliv jsou Vánoce křesťanským svátkem, slaví je i skoro celá ateistická část světa. Atmosféra, mystika, rodinné prostředí, klid, pohoda a radost, to je něco, co si přece neupřeme. K Vánocům také neodmyslitelně patří dodržování některých zvyků a tradic. Těžko se dnes dopátrat, jaké jsou ty pravé rituály, jak a proč je dodržovat. Nakonec se tedy stalo, že každá rodina si tradice tak nějak přizpůsobila. Jaké jsou ty nejčastější? A co znamenají?
Maminky společně se svými dětmi testovaly panenky Cry Babies. Jak to dopadlo?Publikováno 20.12.2018, 14:47
Redakce Mimibazaru vybrala 5 maminek, kterým byly zaslány panenky Cry Babies. Ty je společně se svými dětmi testovaly a po 3-týdenních hrátkách vám přinášíme jejich reakce, na které jsme se všichni moc těšili.
Matka a dcera v každém věkuPublikováno 19.12.2018, 13:36
Je to speciální vztah. V průběhu života se známe v několika rolích, dcery, matky, babičky, prababičky, tety, kmotry a tak dále. Ale ten základ, jádro, to, že kdysi neexistoval nikdo jiný než my, ten zůstává. A není to vždycky lehké. Navzájem nemusíme souhlasit s tím, jak se jedna nebo druhá své nové role zhostí, ale jinou maminku nikdy mít nebudeme. Než tu, která nám sem tam tak moc leze na nervy. Proč a jak ale o takový vztah pečovat nejvíc, jak to jen jde?
Recept na šťastné dětstvíPublikováno 12.12.2018, 16:13
Samozřejmě stoprocentně neexistuje. Je ale pravda, že z našeho vlastního dětství si pamatujeme jak to dobré, tak to špatné, které nás na celý život ovlivnilo, kterému často dáváme za vinu některé naše volby, neúspěchy nebo dokonce neštěstí. A tak pro naše vlastní děti chceme, aby to jejich dětství nejen nenapáchalo škody, ale bylo co nejšťastnější. I když každý definujeme štěstí jinak, jako děti potřebujeme všichni vlastně to samé. To až později se vydáme každý na svou vlastní cestu.
Rodina a televizePublikováno 3.12.2018, 13:54
Od té doby, co se v našich obývácích (ložnicích, pokojíčcích a kuchyních) usadila spolu s námi televize a její variace, nastal tak trošku odklon od všeho ostatního. Od knížek, hraček, her, povídání a dalších aktivit, které lidé dělávali společně. Ačkoliv baví televize všechny, od praprarodičů po nejmladší ratolesti, jak to vypadá, když ji v rodině omezíme?
Vztahy našich dětíPublikováno 28.11.2018, 18:08
Je to zajímavá oblast. Žijeme jako rodina, máme děti, píšeme s nimi úkoly, slavíme narozeniny, jezdíme na výlety, za nějakou dobu začneme všichni doma převracet oči, protože puberta. No a pak přijde šok. Naše děti začínají navazovat romantické vztahy. Co to? Jak to? Proč to? Vždyť to jsou děti! Jak se jako rodiče vyrovnáváme s tím, že naše nezletilé děti, ale třeba už i dávno zletilé, mají vztah? Zasahovat, nezasahovat? Mluvit, nemluvit?
Celkem: 187 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,19 další >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt