MAGAZÍN - Rodina

HARLEM GLOBETROTTERS opět v ČR! S námi sleva 25% na vstupnémPublikováno 23.4.2017, 21:37
Nenechte si ujít skvělou show, nyní se slevou 25%.
Když nám rodiče stárnou a děti odrůstajíPublikováno 17.4.2017, 18:18
Mnoho z nás prožívá významnou životní etapu, kterou si vlastně ani tolik neuvědomujeme. Naši rodiče se dostávají do důchodového věku, objevují se u nich zdravotní problémy, ale i jiná omezení. A k tomu naše děti dospívají, stávají se z nich dospělí lidé a najednou se to, co spokojeně trvalo a fungovalo skoro desítky let (minimálně dvě dekády), jako mávnutím kouzelného proutku mění. A uprostřed toho stojíme my, kteří máme svou práci a rutinu, ze které nás právě probudil budíček – lidé kolem nás potřebují naši pozornost jinak než dříve.
Sledovat dítě přes GPS lokátor? Ano, nebo ne?Publikováno 10.4.2017, 21:06
Sledujete své dítě přes GPS lokátor? Jste zodpovědný rodič nebo příliš úzkostný? Jsou GPS hodinky lepším řešením než čip?
Proč se máma nemusí snažit být dokonaláPublikováno 3.4.2017, 13:22
Pamatujete si na to, jaké to bylo s prvním dítětem? Jaké to bylo v manželství těsně po svatbě (nebo v těch „nejdokonalejších“ začátcích)? Co všechno jsme stíhaly, dělaly a chtěly? A uvědomujete si také, v jakém jsme byly stresu? Honba za dokonalostí je mýtus, který ohrožuje všechny maminky, manželky a jejich partnery, manžele, děti a celou rodinu i přátele. Protože žádný člověk není stroj a to, co si myslíme, že musíme, většinou jenom z nějakého důvodu chceme.
Slovní zásoba, frustrace a nároky na naše dětiPublikováno 24.3.2017, 21:01
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Co to ovšem vlastně znamená – umět řeč? Všichni bychom o sobě řekli, že umíme svou mateřštinu, ale i tu někdo ovládá lépe a jiný hůře. Gramatiku a pravopis nechme stranou, dnes se budeme soustředit na slovní zásobu a nároky, které klademe na dnešní generaci dospívajících. Asi už jste slyšeli stesky, že dnešní „děti“ nečtou, nemají vztah k literatuře a tím pádem ani pořádně fantazii a slovní zásobu. Jak to ale mají všechno stihnout?
Když náš rodič bydlí sámPublikováno 8.3.2017, 8:26
Každý z nás má své rodiče. A jak život plyne, naše děti přestávají potřebovat naši pozornost, ale začínají se o ni hlásit naši rodiče. Spousta z nás má nebo možná někdy bude mít jednoho z rodičů, který zůstane „na stará kolena“ bydlet sám. Je jasné, že sem tam budou potřebovat naši pomoc a naši společnost, ale časem se možná dopracujeme k situaci, že samostatné bydlení nebude pro naše rodiče nebo prarodiče bezpečné. Jaké jsou první známky, kdy bychom se měli zamýšlet nad tím, jak to s našimi rodiči bude dál?
Proč nám děti lžou?Publikováno 26.2.2017, 14:15
„Tatínek občas nosí tvoji podprsenku.“ To mi řekla má čtyřletá dcera, když byla se mnou v pokoji, zatímco jsem se převlékala. „Vážně? A kdy prosím tě?“ „Když spíš. V neděli ráno si ji oblékl přes tričko a pak šel skákat na zahradu na trampolínu.“ Nevěděla jsem, jestli se mám smát, jestli to může být pravda a proč se dcerka celá tak kroutí a ne a ne se mi podívat do očí. Odpoledne jsme se na to manžela ptala, ten vyjeveně koukal a pak jsme se tomu společně dlouho smáli. Jenomže... nemůže se za takovou smyšlenkou skrývat něco víc?
Tatínkovy výhody ve výchověPublikováno 16.2.2017, 13:09
Doba se mění. Maminky sice připadají všem pořád jako z rodičů ty důležitější, ale tatínkové se čím dál tím víc hlásí o slovo (a teď rozhodně nebereme v úvahu biologickou funkci, ta zůstává nenahraditelná úplně stejně). Tátové se čím dál tím víc zapojují do výchovy a, i když se nám to zdá normální, zdaleka ne vždycky to tak bylo. A tak naše dnešní děti čerpají poměrně zásadní výhody, které do výchovy vnáší mužský element.
Digitální rodičovství – omezení nebo výhra?Publikováno 16.2.2017, 13:08
Ještě si ani pořádně nezvládnou zavázat tkaničky, ale smartphone nebo tablet ovládají levou zadní. Hry, aplikace, technologie, na rozdíl od mnoha rodičů nemají problém se zorientovat v ovládání téměř jakéhokoliv digitálního přístroje. Poznáváte své dítě? Technologie a internet obecně přidali v rodičovství doopravdy několik karet na stůl. Karet, se kterými ještě tak úplně nikdo nevíme, jak hrát.
Rodičem stále poprvéPublikováno 6.2.2017, 10:49
O tom, jak se zbavit dětské vyrážky, které pleny jsou nejlepší a jak co nejúčinněji trénovat dítko na nočník, se dočteme na neuvěřitelném množství míst internetu, časopisů nebo knih. Ale rodičovství je doživotní záležitost. Ať chceme nebo ne, to, že máme dítě, bude náš život ovlivňovat, dokud neumřeme. Když úspěšně přečkáme období, kterého se jako rodiče zezačátku (a z nevědomosti) bojíme nejvíc, tedy péči o novorozence, batole a předškoláka, chtěli bychom si oddechnout... ale přichází na řadu období další. Moment, kdy si uvědomíme, že naše role je naprosto bez hranic, nekonečná a všeobjímající.
Celkem: 110 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook