Děti...
Od kolika let si Vaše děti / myslím tím spíše děvčatka s dlouhými vlasy/, zvladaly umýt vlasy a okoupat, bez vaší asistence?
poslední fotografie v albu Děti... | Daně
FOTKU MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Fotografie má celkem 16 komentářů
Hanka S. (Nikitini) ID 60232 (14.2.2018, 20:53)
Dcera má husté vlasy pod zadek. Vždycky jsem se děsila dne mytí - respektive česání. Nepomohly ani kondicionéry, musely jsme pořádně rozčesávat. Vloni jsme si všichni začali mýt vlasy žitnou moukou a je to balada. Myje si vlasy úplně sama a rozčesat jdou perfektně bez jakýchkoliv jiných přípravků. A pokud náhodou úplně neopláchne, vyčeše. ,-) Vlasy si myju i já a už se k šamponu nechci vrátit. Vlasy se perfektně udržují, nemusím používat balzám ani tužidlo, drží, jak je vyfénuji celý den. To se mi s běžnou kosmetikou nikdy nepovedlo.

ODPOVĚDĚT
Hana O. (hadeva) ID 357276, mimibazar.cz/hadeva (13.2.2018, 17:03)
Koupat se začaly holky samy kolem pěti let, v necelých sedmi zvládly i vlásky, neumí si už je usušit. Většinou ale ještě myji já nebo manžel. Holkám je skoro 7,5let

ODPOVĚDĚT
Andrea V. (Andýsek V.) ID 140188 (13.2.2018, 9:03)
Má 9letá dcera se koupe sama už dlouho, ale vlasy myji stále já. Vlasy má dlouhé a kdyby si je myla sama, sama si je pořádně neopláchne..

ODPOVĚDĚT
Kateřina S. (kasniza) ID 481751 (12.2.2018, 18:02)
Vykoupat se zvládly už v předškolním věku, a vlasy je to horší. Starší si je začala mýt sama cca od 12, zvládla by to určitě i dřív, ale co by maminka neudělala, že ,-) A mladší 10, myji také já, taky by to zvládla, ale je to pořád moje holčička, jsem ráda, že mě "potřebuje". Ti starší (X) (Z) už mě "nepotřebují", zrovna dnes jsem jela kolem školy, na oba jsem mávala, jestli chtějí vzít domů... kdepak! Tak jsem ráda, že ta nejmladší, ještě mamku chce, aspoň při mytí vlasů :-D :-D :-D

ODPOVĚDĚT
Hana S. (Simetka) ID 283567, mimibazar.cz/simetka (12.2.2018, 15:53)
Dcera (8,5 roku) myje se sama od 5 let, vlasy se pokoušela také od té doby, ale já nebo manžel jsme trochu pomáhali. Teď si je umyje sama, dá i něco na rozčesání, a my jen zkontrolujeme zda umyla pořádně a hlavně pořádně spláchla. Jinak si je rozčeše i vyfenuje sama. Někdy tedy chvátá, tak to je pak vidět, že s oplachováním si hlavu neláme. ,-) Ale chce mít dlouhé vlasy, tak se musí snažit.

ODPOVĚDĚT
Jana B. (mummi) ID 37423, mimibazar.cz/mummi (12.2.2018, 13:02)
No okoupat sama se zvládla tak od 5-6 let. Vlasy si začala sama až v loni v 10. Má je dlouhé a hodně husté. Teď v 11 si už i sama rozčeše a usuší. Culík sama zvládýá taky až letos.

ODPOVĚDĚT
Alena K. (YILAN) ID 279703 (12.2.2018, 10:47)
(X) ma sedm let, ja ji koupala do roka, pak zacal manzel, ted uz se tak dva-tri roky koupe sama, ale samozrejme na ni dohlizim, kolikrat je schopna prijit z koupelny se spinavou pusou +o( vlasy ma huste, dlouhe, takze ji je myje vetsinou tatinek (ja pouze vyjimecne a jsem u toho leva, jak turecka savle), vysouseni, rozcesavani po myti je zas moje "prace" Ostrihat ji zatim nenecham, oba chceme aby mela dlouhe vlasy, tak se starame, az bude chtit sama ostrihat, tak s tim nenadelame nic. ja byla jako decko oskubana "na kluka" a kolikrat si me s klukem pletli a hodne mi to bylo lito :´( ale kdyz tak ctu prispevky dole, tak uz si (X) taky zacne umyvat vlasy sama, my budem jen oplachovat a dohlizet

ODPOVĚDĚT
Renáta K. (Kudrnka) ID 440249 (12.2.2018, 10:39)
Koupe se od 5 sama a vlasy měla dlouhé,husté, vlnité po prdel
ty si myje sama od 6 let.
Naučit se to musela když chtěla dlouhé.
Vydrželo jí to rok do 7 let pak sama chtěla na mikádo.
Jo kdyby maminka pomáhala věřím že by měla dlouhé pořád.
Ale nejsem otrok buď to zvládneš sama nebo ostříhat.
A věřte že se jí ulevilo nejen v česání , mytí líp se jí spí
ale v létě není horko,mohla v bazénu namočit a vlasy suché hned,
necukali se jí atd.
Říkala jsem jí až budeš větší můžeš si nechat narůst dlouhé vlasy odpověděla nikdy v krátkých je líp. ,-)
Nikdy jsem nedělala co chci já ale ona .
Chtěla dlouhé tak měla když zjístila že už jí to nebaví chtěla ostříhat.
Ale nikdy jsem nelpěla budeš mít dlouhé protože to chci já
to su podle mě sobecké mámy.
Dcera měla to co s vlasami chtěla ona a co se týče oblečení také. (F)

ODPOVĚDĚT
Ivana D. (cipofka) ID 105292, mimibazar.cz/cipofka (12.2.2018, 8:27)
U koupání neasistuju dlouho (cca od 4-5 let, jen nakukuju a hlídám), vlasy si myje sama asi od 6, v té době jsem to kontrolovala, opláchla, za měsíc bude mít 11, už tak 2-3 roky vše sama. Vlasy má dlouhé, jemné, rovné, takže nějaké zacuchání se u nás naštěstí nekoná ,-)

ODPOVĚDĚT
Pavla K. (Boruwka3) ID 263900, mimibazar.cz/boruwka3 (12.2.2018, 8:22)
Sama se koupe asi od 7 let /aktuálně 9/, ale vlasy jsou potíž. Má je dost dlouhé, takže si je umyje, ale já jí je radši spláchnu, dávám i masku pro lepší rozčesání a znovu oplachuju. Ona si to většinou neopláchne důkladně. Učeše se sama, ale žádná paráda to není, navíc chce nosit vlasy spíš rozpuštěné, jen na tréninky si to stahne do culíku, to zvládne. Ale stříhat nenechám, sama jsem chodila ostříhaná podle kyblíku a toužila po dlouhých vlasech

ODPOVĚDĚT
Alena T. (Smaiilicek) ID 143278 (12.2.2018, 7:40)
Samy se holky koupaly tak od +-4 let, ale vlasy jsem jim vždycky radši pod sprchou spláchla (ne že by to neuměly, ale zacákaná byla celá koupelna) a tak od 3.třídy už pohoda, to už nebyla potopa v koupelně a vlasy si spláchly samy a šampon nezůstával...

ODPOVĚDĚT
Lucie Z. (Lucy33) ID 221460, mimibazar.cz/lucy33 (12.2.2018, 7:31)
holky se koupou samy spolu asi od 4/5... nyní jim bude 9, ale ačkoliv vlasy si už nyní myjí také samy, tak výsledek je spíš napůl, takže na konci musím přijít a pořádně domýt a spláchnout... i pokud jde o česání, tak na tom nejsou nelíp..jedna si to vždy spíš zacuchá a její culík vypadá jako "vstala a šla", druhá to do gumky už jakžtakž zvládá , trénovat se jim to teda moc nechce, řešila jsem dlouho i hřebeny, než jsme našly takové, které je co nejméně kudlí... . jsou na to háklivé... (hello)

ODPOVĚDĚT
Alena S. (allysm) ID 29286 (12.2.2018, 7:45)
Mluvíte mi z duše, mám hoky 10 a 8 let, a desetiletá má extrémě husté vlasy, takže umývám já. Obě jsou také na česání háklivé, ta starší vůbec nic neřeší a kdyby bylo na ní hodí...no katastrofa, nechce si to dávat do copu,věčně zacuchané.. Tak když jim učešu i umyju hlavu vypadá to líp, ta mladší má vlasů půlku co ta starší a česání zvládá na 1.

ODPOVĚDĚT
Lucie Z. (Lucy33) ID 221460, mimibazar.cz/lucy33 (12.2.2018, 7:56)
:-) Ali, u nás to vypadá úplně stejně !!!! ,-) už jsem je kvůli tomu před 2 lety nechala ostříhat z vlasů skoro do pasu jen po lopatky.. ale moc to nepomohlo, cuchá se to pořád, pomáhá takový ten plastový hřeben do ruky typu tangle teezer a druhý co má jen jemné štětiny.. jenže ten spíš vlasy jen uhladí a dole zůstávají ty chuchvalce :-S takže myslím, že s tím budeme ještě rok dva bojovat nejméně.. a nepřejte si vidět jejich vlasy, když přijely po 2 týdnech z tábora :-o rovnou se s těmi mega dredy mohly zařadit do squattu jako plnohodnotné členky (smich) (hello)

ODPOVĚDĚT
Jana B. (mummi) ID 37423, mimibazar.cz/mummi (12.2.2018, 13:03)
,-) to je ak u nás

ODPOVĚDĚT
Alena S. (allysm) ID 29286 (12.2.2018, 8:36)
No přesně, tangle teezer máme taky, a akorát to češe na povrchu, vespodu dredy!!! A tak vždycky beru pořádný hřeben, kolikrát to bez slz nejde. A když řekne mami já jsem už načesaná,tak jdu do vývrtky, protože absolutně není, stačí abych projela pramen vlasů a zjistím to, ale podle ní je načesaná. O táborech ani nemluvím, už jsem zkusila ji zaplést cop (ona nesnáší jakékoliv účesy - a já bych tak ráda vymýšlela, nejradši má rozpuštěné) a ať si ho nechá třebas tři dny, a pak poprosí vedoucí ať jí vlasy rozčeše. Jenže už ten den vlasy rozplete a když pro ni jedu na tábor vypadá jak divoženka a pak to rozčesávám vším možným. Říkala jsem si až vyroste tak jí to třeba bude vadit,bude se chtít líbit atd. a ono nic. A to podotýkám že pubertu máme snad od tří let a já čekám že jak předčasně začala tak i předčasně skončí a nebude se to stupňovat. Mladší se učeše v poho, ale vlasy ještě umýv

ODPOVĚDĚT
Lucie L. (Labouche) ID 20603, mimibazar.cz/krasavice (12.2.2018, 7:13)
Dcera 12let zvládá, má vlasy po lopatky, ale splachuje si to blbě, takže vlasy myju já. Zbytek zvládá sama (F)

ODPOVĚDĚT