Má cenu v práci bojovat s ostatnimi?
Mám dobrou práci ale kolektiv bohužel ne. Více v komentáři.
FOTKU MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Fotografie má celkem 12 komentářů
Monika V. (tarýsek1) ID 309399 (23.10.2019, 8:21)
Jsou dva různé pocity. Buď nezvládáte práci, nebo kolektiv lidí kolem Vás. Ono to vlastně jde ruku v ruce. Když Vás práce bude těšit, nebudete tolik vstřebávat negace z okolí. Ale je také pravda, že zlí lidé dokážou udělat ze života peklo a to nejenom v práci :-(. Takže už je jenom na Vás, jak moc jste citlivá dušička, jestli to dáte. Ale z vlastní zkušenosti vím, že na prvním místě je zdraví, ne peníze, ty Vašim dětem maminku nenahradí. Ať se rozhodnete správně, držím pěsti (F)

ODPOVĚDĚT
Romana Z. (zonoro) ID 244070 (23.10.2019, 7:14)
Taky se mi to spíš jeví tak, že to asi není práce pro vás (F)
Protože takhle sice budete mít peníze a jiné výhody, ale dřív nebo později se to projeví na vašem zdraví.
Takže asi bych taky - pokud vás ta práce baví - zašla k psychologovi.

ODPOVĚDĚT
Jitka S. (desty) ID 54, mimibazar.cz/jitkas (22.10.2019, 20:38)
Měla jsem obdobné...trpělivě jsem si počkala na novou práci a pak práskla do kočáru. Jsem jinde, spokojená, finančně ještě lépe. Za mě - nenervujte se, máte tu být pro svoje děti, pro svou rodinu... (F)

ODPOVĚDĚT
Marcela D. (macekd) ID 22894, mimibazar.cz/macekd (22.10.2019, 20:12)
Vidím to stejně jako paní pode mnou. Jste na pozici střední manažerky. Na této pozici budete vždy třecí plochou mezi podřízenými a vrcholovým managementem. Věřte, že vím, o čem mluvím, mám stejnou pracovní pozici. A podřízení jsou mužský kolektiv... Horší než tlupa bab, řeknu Vám (H)
Pokud chcete na podobné pozici setrvat, kdekoli, musíte zabojovat. Jinak nezbývá, než se poohlédnout po práci jinde a na nižší pozici (F)

ODPOVĚDĚT
Markéta Ch. (Panda1981) ID 451010, mimibazar.cz/panda1981 (22.10.2019, 19:08)
A ja mam zcela opacny nazor. Ja bych zabojovala, protoze z boje neutikam. Do prace se kamaradit nechodim, do prace chodim pro penize. Pratele mam jinde. Tlak seshora i zdola je na manazerske pozici zcela normalni a tezko nekde hledat na pozici middle managementu idealni mezilidske vztahy. Takze vydrzet nebo si priznat, ze na managerskou pozici proste nemam, a budu spokojenejsi jako radovy zamestmanec.

ODPOVĚDĚT
Nikola N. (Nikanikca55) ID 628857 (22.10.2019, 20:34)
Ano je to těžké a možná si i budu muset přiznat pravdu že to nezvládám. Bohužel je pravda že mám problém když mi někdo porouci. Tím pádem se budu trápit i jako podřízena.

ODPOVĚDĚT
Markéta Ch. (Panda1981) ID 451010, mimibazar.cz/panda1981 (22.10.2019, 20:42)
Skoro vzdy Vam bude nekdo poroucet. I jako reditelce - korporat, akcionari... Co zkusit rozjet neco vlastniho? Na to zase treba nemam ja. (F)

ODPOVĚDĚT
Romana F. (čoklet) ID 229624, mimibazar.cz/coklet (22.10.2019, 15:09)
mám to samé hledám si práci jinde 8o|

ODPOVĚDĚT
Zdenka D. (filidr) ID 250820 (22.10.2019, 15:00)
já mám zkušenost, že nemá cenu bojovat, budete z toho tlaku na nervy, duševno s fyzičnem se slučují, takže můžete i onemocnět a pak už třeba ani do práce nebudete muset chodit......... 8o| 8o| 8o|

ODPOVĚDĚT
Lucia H. (tajpa) ID 335642, mimibazar.cz/tajpa (22.10.2019, 13:11)
Pobavila jste mě tou větou o ženském kolektivu ,-) My máme ženský kolektiv a vedoucího chlapa, a ten vydá za všechny ženské kolektivy dohromady :-D Je to můj bývalý kolega, seděli jsme pár let ve stejné místnosti, pracujeme spolu více než 16 let... Vím, jakým podrazem se dostal na vedoucí funkci - tam se mimo to dostal díky tomu, že je chlap, nesplňoval podmínky pro to místo, přesto jo upřednostnili před ženou, která vše splňovala a měla zkušenosti vedoucí - ale byla to žena :-| Rozbroje v kolektivu máme jen díky vedoucímu, má své oblíbence a kolektiv dokonale rozdělil, to dělá vždycky. Do práce chodím s absolutní nechutí, ale máme super pracovní dobu, což teď potřebuju kvůli dětem. Když budou děti samostatné, určitě se poohlédnu po jiné práci, byť v mém oboru je silný přetlak.

ODPOVĚDĚT
Jitka D. (Ayra) ID 3251, mimibazar.cz/ayra (22.10.2019, 9:56)
Špatné vztahy v zaměstnání člověka dokáží i úplně zničit a myslím, že o to víc v případě, že jste ve vedoucí pozici a podráží vás vaši podřízení a ve vedení nejen že nemáte zastání a zázemí, ale ještě vás taky tlačí ke zdi.
Znám lidi, co si i s tímto dokáží poradit a v zásadě ač se jim to nelíbí, tak si to nepustí k tělu. Ale znám i dost takových, kteří to nezvládli. Vám těžko radit - neznám vás ani vaší situaci.
Ale alespoň odpověď na vaší otázku - za mě nemá smysl bojovat s ostatními. Dospělé lidi nevychováte a ani je nemáte vychovávat - jakmile se někde utvoří opravdu špatný kolektiv, ze kterého každý normálně slušný člověk prchá, a je to ze strany majitelů nebo vedení tolerováno, tak je na čase utéct taky (alespoň pro mě).

ODPOVĚDĚT
Pavla K. (Boruwka3) ID 263900, mimibazar.cz/boruwka3 (22.10.2019, 9:26)
pro mě je hodně moc důležité jestli se v práci shodneme nebo ne, po výměně vedoucí, která svoji funkci nedávala a neměla přirozenou autoritu odešlo dost kolegyň-kamarádek. Odešla jsem i já, protože se pod ní nedalo dělat, nezastala se člověka, bála se klientů, neuměla jednat, buď křičela nebo brečela. Jsem na jiné pozici stejné firmy a jsem maximálně spokojená. Připadám si už 3 rok jako v ráji. I přes výhody, které máte a můžete čerpat bych já zvažovala odchod, změnu práce. Já pod tlakem pracovat neumím a přece jen v zaměstnání trávíte strašně moc času na to, abyste tam byla nespokojená

ODPOVĚDĚT
Markéta L. (*Marketa*) ID 1971, mimibazar.cz/marketalaburdova (22.10.2019, 8:25)
Já se držím hesla, že člověk musí chodit do práce rád. Nedovedu si představit ten tlak. V podobné situaci jsem byla, práce fajn, kolegové super. Majitel procházel rozvodem, naprosto se zbláznil. Neustále svojí ženu "koordinoval", jakmile od něj odešla, snažil se ovládat nás. Dala jsem výpověď, našla si jinou práci a jsem moc spokojená. Práce je všude plno, netrapte se v práci, kde máte nervy. Přeji hodně štěstí při rozhodování. Důležité je, abyste měla podporu v rodině. Tu já naštěstí mám...

ODPOVĚDĚT
Nikola N. (Nikanikca55) ID 628857 (22.10.2019, 9:10)
Děkuji. Máte pravdu že práce je plno. Mám to těžší v tom, že zde mám opravdu plno výhod a v podstatě to přenechám někomu jinému. Bojím se že budu litovat.

ODPOVĚDĚT
Markéta L. (*Marketa*) ID 1971, mimibazar.cz/marketalaburdova (22.10.2019, 11:39)
Chápu. Ale je to o tom, i jak si to nastavíte. Výhody jsou na každém kroku, člověk se nesmí bát si o ně říct. A představa, že budu trávit dalších x let v práci, kde mě ničí okolí je pro mě nepředstavitelná. Ale rozhodně záleží i v jaké oblasti pracujete, atd. Já když jsem z práce odešla, tak jsem si vážila sama sebe, že jsem dokázala udělat ten krok, že se po mě žádný zamindrákovaný blb nebude vozit... No a dopadlo to tak, že tehdejší firma je v insolvenci, a já mám práci, kde je super kolektiv, časté home office + další výhody a k tomu jako bonus super plat. Ano, zariskovala jsem, v tehdejší práci jsme měla pohodičku na "výkon", nikde jsem se nepřetrhla.. .ale risk je zisk. Držím Vám pěsti, ať se dobře rozhodnete.

ODPOVĚDĚT
Nikola N. (Nikanikca55) ID 628857 (22.10.2019, 8:16)
Moje práce je zajímavá, dobre peníze a jiné výhody. Jsem na vedoucí pozici. Bohužel v takové že shora na mě tlačí vedení a zespodu podřízení. Nejhorší co může asi být. Podřízení jsou bohužel zavistivy lidé a i po mnohe snaze o zlepšení vztahu se nic nemění. Napíšu že jde o ženský kolektiv a možná mnohé z vás budou mít jasno. Pomluvy atd. Stojím teď před situaci že prostě skončím. Je mi 43 let mám 3 děti. To mě brzdí. Peníze potřebuji jako každý. Jedno dítě na VŠ další na střední. Řešil jste nek něco podobného?

ODPOVĚDĚT
Martina S. (zelenoocka) ID 64457, mimibazar.cz/zelenoocka (22.10.2019, 18:40)
Řešila jsem a vlastně stále řeším. Pokud by se naskytlo něco lepšího, půjdu. Do té doby jsem se obrnila, snažím se chovat maximálně asertivně. Práce sice je hodně, ale dostat se na současnou pozici mě stálo hodně úsilí a už se mi nechce začínat znovu. Zkuste nějakého kouče, psychologa, ať Vám poradí, jak vycházet s podřízenými a jak se nenechat utlačovat od vedení. |Držím Vám palce.

ODPOVĚDĚT