MAGAZÍN - Rodina

Vztahy, které ničí manželstvíPublikováno 16.1.2017, 16:52
Když si večer leháte s partnerem bok po boku do postele, je možné, že na mentální úrovni je tam s vámi lidí více, než je zdrávo. Pokud cítíte čím dál tím větší odstup, kdy mentální vzdálenost mezi vámi a vaší drahou polovičkou roste a není to zrovna v tom nejlepším slova smyslu, je možné, že za to můžou mimomanželské vztahy. A rozhodně nemáme na mysli nevěru. Víte, jaký nepořádek umí vnést do manželství nejlepší kamarádka, kolega nebo domácí mazlíček?
Rodiče a drogová závislost dětíPublikováno 2.1.2017, 7:44
Noční můra každého rodiče je už jenom představa, že se našemu dítěti děje něco zlého. Cokoliv, od píchnutí vosou po plánovanou operaci. Ačkoliv jsou naše záměry vždycky v nejlepším zájmu dítěte, stane se, že nám nějaká maličkost proklouzne mezi prsty. A z té maličkosti se může vyvinout kdeco. Často se objevují dotazy, co dělat, když zjistíme, že naše dítě užívá drogy. Represivních opatření, pomoci lékařské, terapeutické, farmaceutické a podpůrné existuje velká spousta. Někdy je ovšem škoda začít řešit problém, až když nastane. Co můžeme dělat proto, aby vůbec nenastal?
6 situací, kdy je rozvod na místěPublikováno 14.12.2016, 15:06
Dávno ty tam jsou doby, kdy rozvést se nepřipadalo v úvahu, bylo to nemožné a ne-li nemožné, tak aspoň pořádná ostuda. Dnes zažíváme dobu opačného extrému, mnoho párů se díky pocitu nepřeberných možností rozchází a rozvádí velmi lehkomyslně. Pokud se ale kloníte spíše k tradičnímu pojetí manželství a zastáváte názor, že je třeba vydržet až do hořkého konce, vězte, že existují případy, kdy je lepší být sám. Jaké případy to jsou?
Dobré vychování na návštěvěPublikováno 25.11.2016, 11:23
Znáte děti okolo deseti let? Máte je? Mají je vaši známí? Pak pravděpodobně znáte z různých možných úhlů pohledu to, že se na návštěvách andílci umí občas doopravdy projevit stylem, který by nikdo ze zjasněných za ideální nepovažoval. Chování u cizích lidí (myšleno ne doma) má pár hříchů, které sice hostitelé odpustí, ale taky se pozastaví. Co jsou nejčastější prohřešky proti „slušnému chování“ na návštěvě, které nás vlastně často ani nenapadne s dětmi nacvičovat?
Přichází čas Vánoc…Publikováno 22.11.2016, 15:49
V této době je většina z nás, rodičů, vystavována obrovskému tlaku. Odevšud se na nás snáší informace o tom, co musíme pořídit našim dětem, bez čeho by snad ani nevyrostly… Nejnovější hračky, postavičky z oblíbených seriálů, hračky, které dítko vidělo u svého kamaráda a nemohou mu chybět...
Když máma potřebuje čas o samotěPublikováno 16.11.2016, 14:30
Pocit viny. Ano, půjdeme rovnou k věci – všichni víme, že každý člověk a je jedno, jestli muž, žena, otec, matka, babička, pošťák nebo pejskař potřebuje sem tam chvíli, kdy není obklopen ničím jiným, než svými myšlenkami. Kdy si dělá svou vlastní společnost nezávisle na vnějším světě. Jenomže když je žena máma, pocit viny ji provází, i když si jen odskočí na záchod. Proč by se mámy takovému pocitu měly vzepřít? A jak si takový čas o samotě zařídit, užít a co třeba dělat?
Tak trochu jiný pohled na mateřstvíPublikováno 16.11.2016, 0:45
Jsou tři. Jsou matky. A moc dobře vědí, jak je někdy na mateřské těžké zůstat sama sebou. Chcete se taky kromě péče o děti a domácnost starat i o sebe, o partnera, o své koníčky a zájmy? Jak na to vám poradí tři oblíbené blogerky z blogu Sexy Mamas.
Dobrou vírou k rozmazleným… dětemPublikováno 9.11.2016, 16:42
Nemusíte ani pátrat moc hluboko v paměti a jistě si vybavíte situace, kdy jste v obchodě, čekárně, na letišti, v autobuse nebo tramvaji titulovali nějaké dítě „nevychovaný/rozmazlený fracek“. Nic hezkého, ale hlavou to občas prolétne každému, ať už to je nebo není spravedlivé vůči rodičům, dítěti nebo situaci. V některých situacích prostě jiné děti ukazují jiné chování, za které málokdy může jejich přirozená osobnost. Jak rodiče vychovávají z dětí malé nešťastníky?
Dítě jedna versus dítě dvěPublikováno 1.11.2016, 11:19
Pamatujete si, když se vám narodilo vaše první dítě? Tolik předsevzetí, tolik energie, tolik pravidel, snahy, výchovy, úsilí… Díky svému prvorozenému si každý člověk (myšleno rodič) uvědomí, jak je co nejlepší dětství, soustředění se na podstatné věci a ani krok vedle pro dítě důležité… jenomže pak přijde dítě druhé, třetí, popřípadě další. A spousta předsevzetí vyletí oknem. Jak příchod druhorozeného dítěte do domácnosti mění rodičovskou perspektivu?
Je vaše dítě připravené zůstat samo doma?Publikováno 25.10.2016, 9:26
Velmi ožehavá otázka pro každého rodiče. Je třeba zvážit tolik faktorů! Můžeme potkávat prvňáčky, kteří se vypravují sami do školy, cestují městskou hromadnou dopravou a odpoledne si doma vytáhnou z lednice svačinu, ale taky puberťáky, kteří ani neví, jak si zapnout mikrovlnku. Co je dobře a co je špatně, to nemůže rozhodnout nikdo, ale je pár věcí, které bychom jako rodiče měli zvážit, než dítko pošleme vstříc samostatnosti.
Celkem: 99 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook