Je to její manžel? O životě

Je to její manžel?

     Den nezačal vůbec dobře a ani noc za moc nestála. Měla jsem před sebou laserový zákrok na oku a byla jsem od večera nervózní jak prvorodička. Ráno tomu dal manžel ránu, když vyjížděl z garáže, auto mu skočilo do vrat, nabořený blatník, světla... takže bylo jasné, že k překonání 40 km musím použít jiný dopravní prostředek. Okamžitě jsem vyhledala jízdní řád. A běda.  Nic.  Jediný spoj, který by mne dovezl včas, měl vyjet za deset minut a já to mám k autobusovému nádraží nejméně dvacet minut svižné chůze a právě jsem seděla  na kanapi v prádle a navíc s umytou, mokrou hlavou. Poslední naděje, zatelefonuji synovi, pokud není pracovně mimo město, snad jeho nadřízený pochopí situaci, do které jsem se dostala. Měla jsem štěstí, ještě jsem nebyla připravená a synek už parkoval před barákem. 

  Cesta probíhala v klidu. Syn během cesty několikrát nevěřícně zakroutil hlavou při vzpomínce na otce a jeho nového rozbitého miláčka. Na klinice jsme byli včas a teprve za námi se začali trousit další pacienti a pacientky se svými doprovody. Syn vytáhl nějakou odbornou knihu a začetl se. Po chvíli vyšla sestra, dala jsem jí své papíry a také žádanku, aby potvrdila příchod mého doprovodu.  Vedle nás seděli starší manželé. Paní si mne zvědavě prohlížela. Netušila jsem proč, v duchu jsem si říkala, že ji nejspíš někoho připomínám. Pak začala špitat něco manželovi do ouška, ten se pochechtával a také si mne prohlížel. Nemůžu tvrdit, že mi jejich pohledy byly příjemné.  Stále se čekalo na lékařku, čekárna už byla plná a nějaký pán se zeptal sestry, jak dlouho celý zákrok trvá ... dostalo se mu odpovědi, že nejdříve bude vyšetření, následuje rozkapání očí a teprve pak laser, takže určitě hodinka ... můj syn to slyšel a řekl, že si jde ven něco sníst a že se pro mne včas staví. V tomhle okamžiku musím napsat, že je to vysoký, statný mladý muž  a zrovna byl strašně zarostlý. Asi mu nejeden vrstevník jeho bujnou kštici závidí.  Ale zdědil i geny po tatínkovi, a tak má vlasy na svůj věk hodně prošedivělé. Konečně se dostavila lékařka a pomalu jsme přistupovali k vyšetření a k zákroku. Když jsem vyšla z ordinace, syn už na mne čekal, zbývalo jen počkat na zprávu pro mou oční lékařku. 

   Po chvilce se otevřely dveře a sestra mi podala obálku. "Ještě, prosím, potvrzenou žádanku pro syna," pravím ..."vidíte, na tu bych zapomněla." Staří manželé ožili. Pán se naklonil k manželce a radostně řekl: "Vidíš, vyhrál jsem padesátikorunu a měl jsem pravdu, není to manžel, je to syn."  Proto ty zvědavé pohledy. "Netušila jsem, že tak dobře vypadám," povídám klukovi. "Prdlajs, matko, paní měla zakalenou čočku a nebuď tak nafoukaná, co bych s tebou asi dělal." Blbost, že. Ale zvedlo mi to náladu a uchechtávala jsem se celou cestu zpět. Den začal blbě, ale neskončil úplně špatně.

Publikováno 17.12.2018, 22:28
další články autoraBLOGY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Eva P. (plamenek) ID 222118 (30.12.2018, 20:58)
Moc dobré,takhle to má kamarádka,dost lidí nepozná,že jde se synem. A to je už vdova a synkovi bylo už 40.Nemá šediny,naopak chodí na melír,nemá vrásky(minimálně) je hodně štíhlá. Na koupališti skáče šipky s Elí a na zahradě dělá stojky a hvězdy :-D.
ODPOVĚDĚT
Jolana M. (Muškovka) ID 84256, mimibazar.cz/muskovka (30.12.2018, 9:42)
(Y) Ali, zase krásně napsané , moc ráda tě čtu.Díky za pobavení. (F)
ODPOVĚDĚT
Katerina P. (Kacer z Prahy) ID 61882, mimibazar.cz/kacerzprahy (27.12.2018, 10:17)
(Y)
ODPOVĚDĚT
Magdalena B. (MaddyM) ID 296018 (20.12.2018, 17:18)
(Y)
ODPOVĚDĚT
Bronislava S. (finecigars) ID 421330 (19.12.2018, 14:33)
tak to máte fajn... mě kdysi známá řekla když mě viděla s mojí maminkou...To je tvoje máma ??? Já myslela že jste ségry.. Tak si vyberte- vypadám jako stařena nebo moje matka tak dobře... (hello) :-)
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (19.12.2018, 16:49)
Vypadáte obě dobře (F)
ODPOVĚDĚT
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt