Zobrazit přihlášovací formulář

Zdravotní problémy

Avatar
Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly diskusí
Krasava86 19. 4. 2024, 15:10
Zdravím, někdo nějaký tip na lepší trávení?
Zuzka.bul 16. 10. 2023, 14:23
Zdravím, máte někdo nějaký tip co pomáhá na opakující se záněty a vysoký tlak? S vysokým tlakem bojuju několik let, nechci brát doživotně nějaké farmaca. Nekouřím, alkohol jen občas. Nemám nadváhu ani nemám stresové zaměstnání. Záněty hodně v horních cestách dýchacích. Chodila jsem i na inhalaci k dr. Nic moc nepomáhá.
Vejnarka 7. 12. 2023, 12:03
@Zuzka.bul Čauko, na vysoký tlak je ještě dobrá třeba i Ashwagandha, ta pomáhá snižovat krevní tlak. Mimo jiné tedy i pomáhá se spánkem a působí i na větší psychickou pohodu. Tam doporučím koukat odkud by se kupovala. Já mám ozkoušenou z kratomworldu ve formě sypkého prášku, čistě přírodní, bez chemie. :)
helus.karas12 20. 10. 2023, 16:03
@Zuzka.bul Ahoj, vyzkoušej serrapeptázu. Jedná se o enzym, takže nic chemického. Já jsem s tím teda velmi spokojená, měla jsme vysoký tlak a poradila mi to kamarádka, která se hodně zajíma o ty alternativní věci. Ona teda to alternativní léčba vyloženě není, léčí se s tím v Evropě, jen u nás mě to nikdo nikdy z doktorů neřekl. Kupuji od Enerex vitamíny velké balení. Tlak se mi výrazně zpravil, spadnul na normál, zlepšila se mi o pokožka, trpěla jsem ekzémy. :) Zkus si o tom něco najít. Fakt na to nedám dopustit. :)
Zuzka.bul 27. 10. 2023, 12:33
@helus.karas12 Moc děkuji za doporučení a za tvoje zkušenosti. O serrapeptáze jsem ještě neslyšela, takže se ráda podívám a najdu si co to teda přesně je a k čemu. Ale už takto to zní dobře, pokud ti to opravdu pomáhá.
miluv 21. 7. 2023, 17:50
Dobrý den, používáte někdo tento lék - ENSTILAR pěna, jak vám vyhovuje. Pomáhá. Nebo s čím jste spokojeni. Děkuji
VladimírMoravec 16. 6. 2023, 7:11
Tak, prvně bych rád podotkl, že ženy nejsou dostatečně informovány před zákrokem o všech dopadech hysterektomie s adnexektomií. Medicína umí myomy sledovat a odstraňovat chirurgicky. Objevuje se pár neinvazivních metod - ultrazvuk - ale nejsou běžně dostupné a nabízeny. Poměrně ucelené informace jsem našel na informativní FB skupině (zadejte do vyhledavače FB "Myom, hysterektomie, adnexektomie" ) Jsou zde informace o nedostatečné informovanosti pacientek o následcích, o tom, jak lékař cíleně pacientku navede k rozhodnutí, které pro ni není ideálním řešením a způsobí řadu jiných i závažných problémů, a o tom, jak se to dá včas řešit alternativními metodami, které jsou mnohonásobně účinější jak tzv klasická léčba.
Výchozí avatar
anonymní jablko 18. 6. 2023, 20:59
@VladimírMoravec ???
a.marcin 31. 5. 2023, 13:46
Zdravím,

chtěla bych vás požádat o vyplnění krátkého dotazníčku na téma zdravého stravování, který vám zabere 5 minut a je anonymní! – https://forms.gle/…MHM8mkagd6P9

Pomáháme šikovné Biomíše, která se věnuje stravě trošku jinak než jste zvyklí u jiných výživových poradců, se zviditelnit a díky vašim vyplněným dotazníkům jí budeme moct navrhnout marketingovou strategii, která je potřebná pro každé podnikání.

Velmi si vážíme vašeho času a odpovědí.

Moc děkuji a přeji krásné slunečné dny,

Tým studentek z Juniorní akademie – #HolkyzMarketingu
Výchozí avatar
anonymní hruška (upraveno) 10. 12. 2022, 17:17
Ahoj holky, v červnu jsem měla úraz kotníku ( přetrhané vazy). Všechno se krásně zhojilo a neměla jsem do teď žádné potíže .Ale teď,již 10. den trpím. Bolest při chůzi , v noci mě to budí a omezená hybnost. Začlo to zničeho nic. Takhle to reaguje na počasí něco už nevím ? Nemám s tím žádné zkušenosti (F) (F) (F)
Výchozí avatar
anonymní třešeň 23. 9. 2022, 19:25
Prosím o radu, mám první dioptrické brýle a dělají se mi otlaky na nose. Už jsem si více ty packy na nose roztáhla,ale přesto červené otlaky mám. Při nošení mě nikde netlačí. Nevím co s tím
Výchozí avatar
anonymní višeň 17. 7. 2022, 16:04
Mě dneska zabrala na bolení v krku Vincentka - omlouvám se, ale neumím odpovědět ve vlákně +o(
jta 16. 7. 2022, 9:01
Ahoj holky, včera se vrátila dcera z tábora a zítra máme odjíždět na dovolenou. Od včerejška jí bolí v krku, po shlédnutí krku má zadní rýmu, máte nějakou radu lék, co pomůže? Moc děkuji za vaše rady, tipy, pa
EvaKludska 16. 7. 2022, 23:54
@jta Nosní sprej JUST, Tannen sirup, také JUST.
Výchozí avatar
anonymní švestka 3. 5. 2022, 10:52
Nemá prosím někdo zkušenost s každodenní nevolností u pubescentů? Dcera má 15 let a neustále je jí ráno/dopoledne špatně. Ráno se budí kolem 5:30 a buď zvrací, nebo má průjem a je jí na zvracení. Nepomáhají kapky Iberogast, většinou vyzvrací, nepomáhá jíst po malých dávkách, vařím mátový žaludeční čaj. Mám trochu podezření, že je to už i psychické, že jakmile ví, že když se nají, tak jí bude špatně a když se nenají, tak jí taky bude špatně. Trochu už se motá v začarovaném kruhu. Zítra je objednaná k dr. tak na co se připravit? Může to být spojené s pubertou, stresem, nebo žlučník? Nebylo to u někoho doma taky tak? Díky :(
EvaKludska (upraveno) 16. 7. 2022, 23:54
@anonymní švestka .
michitka 4. 5. 2022, 8:04
@anonymní švestka dcera 11 (měla něco podobného loni) na nic se nepřišlo, ale přisuzovali jsme to k postocovidovému problému se zažíváním plus samozřejmě taky stres, nasadily jsme silná pribiotika, a ihned totál bezmléčná dieta (4měsíce jsme to vydržely držet a je ok! jí vše a je ji dobře)
Výchozí avatar
anonymní švestka 4. 5. 2022, 9:03
@michitka Moc děkuji, teď jsem se s dcerou vrátila od dr. a přesně jak píšete, má brát silná probiotika a držet bezmléčnou dietu a vydržet alespoň ty dva měsíce. Odebrala jí krev, moč a v pátek má donést vzorek stolice. Tak uvidíme, dcera je z toho opravdu nešťastná. Můžu se zeptat, tu bezmléčnou dietu jste vynechala i třeba plátek másla v jídle, nebo mléko v pečivu?
michitka 4. 5. 2022, 13:43
@anonymní švestka ano komplet vyřadit, pokud to totiž bude tím, tak i jakékoli stopy mléka v jídle naleptávají střevo nebo postižené místo(pokud tedy je to tím) takto mi to mudr vysvětlila...ale samozřejmě je to jen zkouška, pokud by i po 14dnech nepřišlo malinkaté zlepšení, pošle vás mudr na odbornější vyšetření myslím. pak se podle mého vyřadí i lepek atd, aby se přišlo na příčinu. Ale nám to mléko vyřadit opravdu pomohlo, chce to číst všechny etikety na jídle(ani sušenky nesměla, a klasické pečivo taky sledujte - protože některé druhy i chleba obsahují stopy mléka) nad každým pečivem je naštěstí u nás v obchodě etiketa a něco se vybrat dá. i toto dá řešit -na netu najdete spousty rad a v v této době není problém sehnat spousty doplňků kde není stopa mléka. Za tu zkoušku to stojí. držím Vám palce!
Výchozí avatar
anonymní švestka 19. 5. 2022, 10:35
@michitka Dd, jen jsem chtěla poděkovat za rady, nakonec to opravdu vypadá na to mléko. Z krve měla lepek negativní a mléko, ryby a oříšky hraniční. Vysadila tedy zatím úplně cokoliv s mlékem a už týden je jí opravdu lépe (clamp) |:o)
Anny1 3. 5. 2022, 16:10
@anonymní švestka Ve škole všechno v pořádku? Nepřechází třeba zrovna na střední a nemá z toho nervy? Asi vám dají žádanku na gastroenterologické vyšetření kam se objednáte a nejspíš bude doktorka pátrat po těch příčinách stresu, aby se vyloučila ta psychika. Držím palce (F)
Výchozí avatar
anonymní švestka 4. 5. 2022, 9:06
@Anny1 Je v prváku a ve škole vše v pohodě, kolektiv mají výborný, známky neřešíme, jako ona je stresařka, to zas jo, mám dojem, že se jí to rozjelo loni u přijímaček, ale teď to má v takových vlnách, třeba dva měsíce v pohodě a pak se nemůže na jídlo ani podívat. Zhubla čtyři kila a to už tak vždy byla hubená

Vybrali jsme pro vás

Kategorie