Daňová reforma - co nás čeká a nemine ...

DISKUSNÍ TÉMATA | POSLEDNĚ DISKUTOVANÁ TÉMATA
DISKUTOVAT MOHOU POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Daňová reforma - co nás čeká a nemine ...
ZOBRAZIT PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PŘÍSPĚVKŮ
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (27.6.2017, 11:24)
Je tu nejaka ucetni ci poradce? (Y)
ODPOVĚDĚT
Lenka N. (hralenka) ID 491354, mimibazar.cz/hralenka (27.6.2017, 13:38)
(hello) třeba budu vědět, samozřejmě můžete napsat i do zprávy
ODPOVĚDĚT
Věra B. (xveber) ID 56608 (5.5.2017, 12:31)
Děkuji moc za info.
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (5.5.2017, 12:40)
Tu brigádu musí při registraci na pracák nahlásit, takže ať vezme DPP rovnou s sebou, bude pak muset dokládat výdělky.
ODPOVĚDĚT
Věra B. (xveber) ID 56608 (5.5.2017, 12:18)
Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Manžel dal po 10letech v práci výpověď. Měl dohodnuté jiné zaměstnání, ale bohužel to tam nedopadlo. Byl nucen dát výpověď, aby mohl chodit po pohovorech. Můj dotaz zní, může se nahlásit na úřad práce, když měl vedle svého zaměstnání DPP na úklid částka 5000,-Kč hrubého, které dále běží?Má nárok na podporu v nezaměstnanosti? Velice děkuji za radu, ale nemám s tím žádnou zkušenost. Hezký prodloužený víkend.
Věra
ODPOVĚDĚT
Martina S. (zelenoocka) ID 64457, mimibazar.cz/zelenoocka (5.5.2017, 12:24)
Přihlásit se může, nebude muset sám platit ZP. Podporu ale nedostane, protže má příjem z té dohody o PP.
ODPOVĚDĚT
Lucie L. (Labouche) ID 20603, mimibazar.cz/krasavice (4.5.2017, 8:52)
Dobrý den Hani,
prosím Vás o pomoc. Sestřenici neudělal zaměstnavatel DP :-( , takže teď to dávám do kupy, abychom to co nejdřív odnesli na FÚ.
1-5/2016 byla evidována na ÚP (potvrzení mám), pak pracovala + brigáda na DPP. Všechny tyto příjmy uvedu do DAP a to je vše, že?

Dělám to poprvé přes Adisepo, tak doufám, že to budeme mít v pořádku.

Moc děkuji
(F) (F)
ODPOVĚDĚT
Lucie L. (Lukrecie) ID 21535, mimibazar.cz/lukrecie (4.5.2017, 11:04)
Jak píšete, z obou potvrzení ( s údajem, že nebylo provedeno roční zúčtování ) + doložit dobu bez příjmů např. kopií potvrzení z ÚP . Nic se neděje, podáte jako řádné a po termínu (Y)
ODPOVĚDĚT
Lucie L. (Labouche) ID 20603, mimibazar.cz/krasavice (4.5.2017, 14:09)
Luci,

děkuji. (F) (L)
ODPOVĚDĚT
Jaroslava M. (jarca.malkova) ID 579969, mimibazar.cz/jarca.malkova (2.5.2017, 17:11)
Dobrý den, mohu se zeptat, jak se daní příjem z pronájmu polí? Mamka získala loni jako dědictví pole, pronajaté ho má místní zemědělské družstvo, teď jí její bratr sdělil, že měla příjem zdanit, což neudělala. Nevím ani, jestli se platí z polí nějaká daň, jako třeba za nemovitost.
ODPOVĚDĚT
Michaela C. (MíšaC) ID 1796, mimibazar.cz/misac (4.5.2017, 11:16)
To je úplně stejné, jako kdyby pronajímala třeba nějaký byt. V obou případech se jedná o nemovitost.
ODPOVĚDĚT
Lucie L. (Lukrecie) ID 21535, mimibazar.cz/lukrecie (4.5.2017, 11:02)
dle § 9 ZDP - odst 1) a) příjmy z nájmu nemovitých věcí nebo bytů. Ano pozemek je nemovitá věc, ano měla přiznat .......
ODPOVĚDĚT
Lenka T. (iklasa) ID 53483, mimibazar.cz/iklasa (27.4.2017, 14:42)
Prosím nevíte někdo, když dítě (20 let) studuje VŠ a zároveň začne pracovat na částečný úvazek (má pracovní smlouvu, ne DPP ani DPČ), může rodič uplatňovat u svého zaměstnavatele nadále odpočitatelnou položku na dítě? (F)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (1.5.2017, 18:49)
Ano, lze to. Při VŠ jsou pravidla pro to, kdo je ještě nezaopatřené dítě (stejná pravdila pro daňové zvýhodnění, zdr. pojištění i pro soc. dávky), velmi mírná. Výdělečná činnost není nijak omezena. Pozor až na období po závěrečných zkouškách, tam omezení začíná.

Pokud berete přídavky nebo příspěvek na bydlení, tak z příjmů dítěte se rodině započítávají ty, které získalo mimo červenec a srpen (mimo prázdniny).
ODPOVĚDĚT
Lenka T. (iklasa) ID 53483, mimibazar.cz/iklasa (3.5.2017, 8:02)
Děkuji Vám za odpověď (F) (F) (F)
ODPOVĚDĚT
Jana H. (janina3) ID 3383, mimibazar.cz/babystudio-laura (2.5.2017, 8:01)
:-o Hani, zdravím Vás (F) To s tím započítáváním příjmů platí pořád? Já byla někdy loni dokládat příjmy na bydlení a počítali tam i výdělek dcery na brigádě o prázdninách. Bylo jí 15 let :^)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (2.5.2017, 10:58)
pokud je o prázdninách nezaopatřeným dítětem, neměli by, v zákoně je to dlouho a je to tam pořád, teď jsem se raději koukla :o)

§ 5
(1) Za příjem se pro účely stanovení rozhodného příjmu považují
a) z příjmů, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob podle zákona o daních z příjmů a nejsou od této daně osvobozeny, tyto příjmy:

1. příjmy ze závislé činnosti s výjimkou částky, která se považuje za příjem z důvodu bezplatného používání motorového vozidla pro služební účely a s výjimkou částky odpovídající příjmu, kterého dosáhlo nezaopatřené dítě za měsíce červenec a srpen, a to v rozsahu stanoveném v odstavci 8

2. příjmy ze samostatné činnosti...; pokud podnikání nebo jinou výdělečnou činnost vykonávalo nezaopatřené dítě v měsících červenci a srpnu, nepovažuje se za příjem částka ve výši a za podmínek stanovených v odstavci 8,

(Ten "odstavec 8" v obou citacích znamená, že jde o čistý příjem, bez pojistného a daně.)
ODPOVĚDĚT
Jana H. (janina3) ID 3383, mimibazar.cz/babystudio-laura (3.5.2017, 8:08)
(L) Díky! Takže klasika - opět na státním úřadu ví ho@no. Mě to prve normálně započítávali. Říkala jsem si, co to je za sviňárnu, že je to dítě, které si chce něco dopřát, když na to nemám já :-S Asi těžko mi to bude dávat na elektriku 8o|
ODPOVĚDĚT
Lenka L. (lukešáci) ID 108022, mimibazar.cz/lukesaci (27.4.2017, 11:02)
Prosím, nevíte jak je to s pracovní dobou? Stavební dělníci, jezdí denně na stavby, prac. dobu mají od 6:30 do 15:00. Od kdy se jim počítá prac. doba, od doby kdy vyjedou na stavbu nebo už v 6:30 mají být na stavbě a cesta se jim nepočítá? a na stavbě budou pracovat až do 15:00. Moc děkuji. :-$
ODPOVĚDĚT
Radka H. (radkaaa) ID 95559 (27.4.2017, 11:32)
Pokud jsem zákazník firmy, tak bych chtěla, abych platila pouze cenu od kdy jsou na stavbě..... Jestli mají zvyk se sejít v půl 7 na firmě a odtud cesta na stavbu, tak to zaměstnanci budou chtít mít placeno od 6.30. Myslím, že to bude individuální....
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (27.4.2017, 11:27)
myslím,že každý to má dohodnuté jinak.Co firma to jiná praxe a taky zakázka od zakázky (F)
ODPOVĚDĚT
jarmila š. (jarla) ID 263223 (27.4.2017, 11:26)
Co jsme tady měli dělníky, kteří nám tady dělali práce kolem baráku.....ráno v7 nastoupili na firmu, kde dostali přidělenou práci, za půl hoďky už byli u nás a placeno měli od 7, takže jsme těm lidem platili denně hodinu za to(cesta tam+zpět) , že byli na cestě, což se nám moc nelíbilo, nakonec jsme se dohodli jinak
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (27.4.2017, 11:12)
To my taky nevíme, všude je to jinak, dle zakázky, ale většinou se cesta do práce do pracovní doby nezapočítává...
ODPOVĚDĚT
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook