Školáci

DISKUSNÍ TÉMATA | POSLEDNĚ DISKUTOVANÁ TÉMATA
DISKUTOVAT MOHOU POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Školáci
ZOBRAZIT PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PŘÍSPĚVKŮ
Celkem: 233 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,24 další >>
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 15:11) včera
Syn třeťák dnes přišel s tím, že ho paní učitelka přesadila s klukem, co ubližuje dětem, bouchá je do břicha, obličeje apod. Už tam byla i záchranka. Syn s kamarádem byly bezproblémová dvojice i dle učitelky. Dotyčnému chlapci umřela v létě matka, tak trauma předtransformoval na ubližování dětem. S manželem si nepřejeme, aby s dotyčným seděl, ale říkáme si, jestli třeba nedoporučila psycholožka, aby s někým seděl, kdo je bezproblémový. Řešili byste to ihned nebo čekali, jestli si syn bude stěžovat. Ovšem může být pak i pozdě a ublíží mu. Nejsem právě typ, který hned běží kvůli všemu do školy, ale to to se mi opravdu nelíbí. :-$ *-)
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (27.4.2017, 22:11) včera
*-) a co na to syn, chce s chlapcem sedět?
Pokud ne, tak z jakého důvodu, pokud by mi udal důvod, že se ho bojí, zašla bych do školy a v klidu to s učitelkou pořešila. Není nic horšího než chodit do školy ze strachem a naopak posílat dítě do školy ze strachem zda se vrátí v pořádku. Sama jsem zažila ten druhý pocit, kdy jsem měla obavy, aby se mé dítě vrátilo ze školy v pořádku a jednomu spolužákovi neruplo v hlavě a něco jí neudělal. Pryč šla stranou jakákoliv lítost, že to chlapec nemá doma lehké, prioritou byla moje dcera. Pokud se jedná jen o nějaké pošťuchování, vyrušování dá se to přežít a dítěti vysvětlit, pokud dochází k násilí,dá se to taky vysvětlit, ale nečekala bych až se něco semele (F)
ODPOVĚDĚT
Jaromíra R. (salomenka) ID 206335, mimibazar.cz/salomenka (27.4.2017, 21:38) včera
....možná má pro přesazení paní učitelka jiné důvody...viz vyhláška o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven
pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých:

(3) Rozsazení žáků v učebně se řídí podle jejich tělesné výšky; dále se
přihlíží ke speciálním vzdělávacím potřebám, případným zrakovým a
sluchovým vadám a jinému zdravotnímu postižení žáků. Při uspořádání
lavic se dbá na to, aby u žáků nedocházelo k jednostrannému zatížení
svalových skupin a aby byly dodrženy požadavky na úroveň osvětlení. Při
uspořádání lavic jiném než čelem k tabuli je nutné zajistit pravidelné
stranové střídání sezení žáků.
ODPOVĚDĚT
Lucie B. (Leeroo) ID 597059 (27.4.2017, 20:30) včera
Pokud ve tride sedi deti s kym chteji, s kamaradem, samy si urcily, tak by me zajimalo, jestli chlapec sve presazeni nebere jako trest, navic k nekomu, kdo neni na deti hodny, ublizuje jim :^) Byl presazen on jediny z cele tridy. Dostal nejake vysvetleni? Pokud je mu to neprijemne, muze si rikat, proc prave on nemuze sedet s kamaradem a ma sedet se "zlobicem". Vyptala bych se chlapce, jaky ma postoj. Jestli to chce zkusit a treba pomoct chlapeckovi, co to ma tezke. Ale kdyby se mel snad bat kvuli nemu do skoly chodit, ze mu ublizi, tak bych resila
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 20:36) včera
Učitelka přesazuje často děti, ale syn pořád seděl od začátku roku se svým kamarádem a zlobivý chlapeček seděl sám od začátku roku. Se synem jsem o tom mluvila, že je chlapeček bez maminky, to chápe, ale už moc nechápe proč děti bezdůvodně fackuje kope do břicha apod. Děti se myslím ho bojí a nikdo s ním logicky sedět nechce. Vím, že chlapeček potřebuje pomoc, ale tu by mu měly poskytnout dospělí a ne nastrčit dítě, jako fackovacího panáka. :-$
ODPOVĚDĚT
hana d. (doubek) ID 39370, mimibazar.cz/doubek (27.4.2017, 21:24) včera
Já jsem jako malá zažila, že mě a moji kamarádku z normálně fungující třídy učitelka přeřadila do třídy plnou našich "nepřizpůsobivých spoluobčánků" byla to základní škola. Rozesadila nás mezi ně, neseděly jsme s kamarádkou vedle sebe.
Kamarádčina maminka přišla hned druhý den do školy a její dcera se hned vrátila do původní třídy. Jak jsem jí záviděla! Moje máma nešla a já zůstala v té třídě několik dlouhých dní. Už si moc toho nepamatuji, ale k žádnému posunu v chování žáků mou přítomností opravdu nedošlo. Akorát já jsem z toho byla dost dlouho mimo, že se mě rodiče nezastali. Je to určitě jiný případ než co tady popisujete Vy , ale já bych stála za svým dítětem. Ale děkuji tady maminkám, že i pohled z druhé strany je zajímavý. Ale já bych toto nenechala na dítěti.
ODPOVĚDĚT
Lucie B. (Leeroo) ID 597059 (27.4.2017, 21:40) včera
Ono se totiz jinak soudi, dokud do toho neni zatazeno to vlastni dite. Zajimalo by me, kdyby se ucitelka na rodicaku ptala, koho tam ma posadit, ci rodic by se hlasil dobrovolne - ano, ja verim, ze mu nas Honzik pomuze. Vetsina (si myslim)/by pokyvala, ano chudak kluk,... At si tam NEKDO sedne
ODPOVĚDĚT
Jana K. (anaj1) ID 33089, mimibazar.cz/anaj1 (27.4.2017, 19:24) včera
Chápu, že máte obavy. Já bych promluvila se synem, řekla mu, že ten spolužák to má moc težké a jaký je syn šikovný a něco v tom smyslu, že mu může pomoct. Ale taky bych mu řekla, že to neznamená, že mu chlapeček může ubližovat a kdyby něco takového nastalo, ať to hned řeší. Možná byste mohla promluvit i s učitelkou, ale tak nějak předpokládám, že ona bude hlídat jak se chová.....
ODPOVĚDĚT
Petra Č. (PEDROSANCHEZ) ID 118824, mimibazar.cz/pedrosanchez (27.4.2017, 19:08) včera
Za mne by jste se měla stydět i za to, že nad něčím takovým vůbec přemýšlíte. Ještě se nic nestalo a už by jste si stěžovala? Neumíte si představit jak se to v tom chlapečkovi mele a takovéhle odsouzení a stěhování ještě před mu určitě přidá.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 19:15) včera
Fakt nevím za co bych se měla stydět, kluk zlobil ještě dřív než mu umřela mamka a teď se to zvrtlo do neúnosné míry. To že mu umřela máma, tak má právo ubližovat dětem, mlátit je, fackovat beztrestně? Ostatní musí vydržet vše? *-)
ODPOVĚDĚT
Lucie D. (lucijee) ID 4318, mimibazar.cz/lucieda (27.4.2017, 19:30) včera
Danielo, jasně že mu to nedává právo fackovat deti....Ale sakra, buďme rady, že na vlastní kůži nevíme, jaké to je přijít v 10 letech o mámu. Víme houby, co ten kluk prožívá.
Třeba by potřeboval kamaráda, třeba mu váš syn pomůže. Nechte to na něm. Třeba sám přijde, že to nejde a chce presadit, a nebo to bude mít pozitivní efekt.
Jen mu nepodsouvejte své názory.
Neplacam tu do větru. Mám něco podobného za sebou se synem ve ctvrte třídě a troufám si říct, že u nás to pomohlo. Syn nebyl ten agresor.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 19:37) včera
Synovi rozhodně nepodsouvám své názory, naopak, říkám, jak to má dotyčný chlapec těžké, ale on s ním nikdo kamarádit nechce, protože opravdu moc ubližuje. Nebyl moc do kolektivu ani v první a druhé třídě. Syn i jeho nejlepší kamarád říkali, že navíc smrdí. Vždy se snažím synovi vše vysvětlit, že každý to nemá jednoduché, aby ho chápal. Myslím, že každý by se snažil bránit svoje dítě. :-$
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:28) včera
Vše ... celou tíhu světa.... protože devítiletý děti se ještě nikdy nezfackovaly a pokud ano měly by být ze třídy odstraněny? ,-)
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (27.4.2017, 19:25) včera
Vasemu jeste neublizil, presto....
ODPOVĚDĚT
Petra Č. (PEDROSANCHEZ) ID 118824, mimibazar.cz/pedrosanchez (27.4.2017, 19:23) včera
Umřela mu máma, nejbližší člověk a má právo na výkyvy. Nemyslím si, že je to takový horor jak píšete. Právo ubližovat určitě nemá, ale stejně tak Vy nemáte právo ho odsoudit dopředu.
Můj syn teď má také problémy, začal zapomínat, začal být vzteklý víc jak před tím, hádá se, zhoršil se v učení....Protože se pořád nesmířil s tím, že mu umřel velký brácha a ochránce. Jsem ráda, že má ve třídě chápavé spolužáky s jejich rodiči a paní učitelku.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 19:31) včera
Synovi jsem hned jak jsem se dozvěděla, že mu umřela máma řekla, jak to má moc těžké, že nemá maminku. Nic nepřibarvuji, byla tam i rychlá záchranka, jak hrozně holce bouchl do břicha, kluk monokl, jen kvůli pokemonům, již jsem psala, je toho opravdu hodně, co se děje. Kluk by měl sedět sám nebo s asistentem. Učitelka situaci nezvládá, otec nespolupracuje, co mi jako ostatní rodiče můžeme, jen čekat co se dalšímu stane a proč bych měla chtít, aby s ním seděl a nervovat se? (N)
ODPOVĚDĚT
Petra Č. (PEDROSANCHEZ) ID 118824, mimibazar.cz/pedrosanchez (27.4.2017, 19:40) včera
Můj letos nastoupil do nové školy. Hned od začátku měl problémy s chlapečkem s těžkým ADHD. Dostal od něj pár facek, měl rozbitý penál... Vydržel a snažil se i tak ránu neoplácet ranou, dnes jsou nejlepší kamarádi...
Já se s Vámi přít nebudu, jsem ráda že nemáte dítě u nás ve třídě. Všechno má dvě stránky akce-reakce...
Vám by pomohlo kdyby kluka vzali, strčili za mříže a krmili tyčí +o(
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (27.4.2017, 19:24) včera
(F)
ODPOVĚDĚT
Olga V. (STŘELEC) ID 41867, mimibazar.cz/STRELEC (27.4.2017, 17:57) včera
Mám syna také ve třetí třídě, také tam jsou 3 problémové děti....beru dle sebe - řešila by jsem ihned, nesouhlasila by jsem, aby s tímto hochem seděl. K tomu jsou určeni asistenti , aby takové dítě " pohlídali a zklidnili" .
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 18:07) včera
Děkuji. Také se čím dál tím více přikláním to raději řešit hned než se něco stane. Syn je hodně citlivý, nemuselo by to dopadnout i po psychické stránce pro syna dobře. (F)
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (27.4.2017, 19:23) včera
Je mi toho klucika lito. (F)
ODPOVĚDĚT
Ivana R. (IvaJ) ID 37256 (27.4.2017, 19:21) včera
A co kdyby to udělala každá mamička, s kým by ten chudák chlapec seděl. Musela bych se za sebe stydět, kdybych naběhla na učitelku a chtěla bych přesadit svého syna od toho chlapce. Nic se nestalo a předjímat, že se něco může stát se mně zdá takto dopředu docela hloupé. :-S A vůbec nejhorší bude, pokud se budete v tomto směru vyjadřovat před svým synem +o(
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:27) včera
A příspěvky se stupňují ve výčet toho všeho zlého co už ten devítiletej delikvent provedl +o(
Já věřím že se dítě může polepšit a na druhou šanci... i bez úmrtí v rodině (F)
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (27.4.2017, 19:30) včera
No, já jen zírám. Beztak by měl ten prevít s ředitelskou důtkou radši přerušit školní docházku, aby měly maminky citlivějších dětí klidné spaní. +o(
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 21:36) včera
Petro , já zas zírám kolik je tu rázem empatických matek , kdyz jindy se tu stěžuje na každýho vyrušujícího žáka , i učitelky , a pripomíná se právo "zdravých" dětí.
jestli se tam dějí věci , jakože zasahuje sanitka po ublížení ,
matka mu umřela v létě, paní píše ze se to táhne dlouho , a ještě před
úmrtím matky , tak je asi dost věcí špatně a mě jako rodiče by zajímalo jak to škola řeší , a jak to kdo řeší celkově s dětma ve třídě , protože jestli to nikam nevede ,
děcka se v tom plácají tak to asi nevyřeší přesazení.
asi bych to taky řešila , pravda vyčkala bych ale byla v pozoru taktéž,
prípadně chtěla od uč být v obraze , je to věc i mě jako rodiče , ne pouze její.
ODPOVĚDĚT
Ivana R. (IvaJ) ID 37256 (27.4.2017, 22:00) včera
na druhou stranu mně paní přijde, že je nějaká muška a sedí na okně a poslouchá, že to tak všechno přesně ví. Protože jestli to ví od svého dítěte, ono si dovedu představit, jak dítě ve 3. třídě může podat celou situaci ve škole. A pokud něco řekne, cílené otázky můžou vést k tomu co chci slyšet. Nehledě k tomu, že já za tím vším cítím to, že chlapec pisatelky celou dobu seděl s kamarádem, ostatní děti pí učitelka přesazovala, jeho ne a nyní došlo i na něj. A že zasahovala sanitka? Ono jestli si dítko trošku přikrášlilo bolest, učitelka na sobě nenechá, že sanitku nezavolá, co kdyby náhodou opravdu to bylo vážné. Otázkou je, co bylo po příjezdu sanitky, jak situaci vyhodnotil lékař. (F)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 22:09) včera
muška asi ne , kdyz škola i rešila s rodiči proč se nepojede kvůli chlapci na švp.
takže asi to není pouze povídání nějakého jednoho dítěte.

jinak z posledně rešené diskuze o jiném agresorovi a vaše slova.nějak mi nekorespondují s tím co píšete ted.
Olga B. (Michellinka) ID 169408, mimibazar.cz/michellinka (31.3.2017, 15:46)
A kde byl dozor, když tohle neřeší?
U nás tyhle děti učitelka od ostatních děti prostě drží dál. Když zlobí, ubližuje druhým, tak k nim prostě nesmí...
ODPOVĚDĚT
Ivana R. (IvaJ) ID 37256 (31.3.2017, 16:35)
tohle u nás bylo ve školce. A když byla schůzka, protože rodiče byli nespokojení, tak paní ředitelka řekla: "Nemyslete si,že je nehlídáme, my moc dobře víme co se děje, ale nechceme hned zasahovat, chceme, aby si to děti vyřešily samy, aby z nich vyrostli samostatní lidé, za které nikdo nebude muset nic řešit". Ale naše školka to byla kapitola sama pro sebe. Paní ředitelka měla takovýchto průpovídek spoustu, nad kterými zůstával rozum stát. +o(
ODPOVĚDĚT
Ivana R. (IvaJ) ID 37256 (27.4.2017, 23:24) včera
Já bych řekla, že je to něco jiného. Ve třídě zmiňovaného chlapce to učitelka řeší, děti různě přesazuje, zkouší co pomůže. Ve školce naopak učitelky nic neřešili, nechali děti se prát, prostě je vůbec nehlídali a pak se vymlouvali, že je pozorují. Však jich pár dopozorovalo a ředitelka doředitovala. Ale věřte, že na můj popud to nebylo, já nemám potřebu něco komunikovat s učitelama. Nějak jsem k učitelům asi nenašla tu správnou cestu, asi nějak zapůsobila ta kritika na ně v mém okolí. Na druhou stranu však také nechápu neustálé běhání maminek za učitelama s každou blbostí, které musí učitelé pak mnohdy řešit na úkor vyučování nebo přípravy na vyučování. A to je to co mě štve, že plno minut z vyučování zabere řešení kravin. Že to odnáší pak děti, jejichž vzdělanost je na základce rok od roku horší a horší. A že to dokáže říct i kantor, to je pak opravdu děsivé. (F)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 23:32) včera
řeší ,no podle popisu mi to nepřijde. a seděl rok sám a agresivní je stále a za rok žádný pokrok?
No a představte si že někteří řeší,řeší právě ty agresivní děcka a jejich neřešící rodiče,aby učitelka mohla a měla čas učit taky jejich děti a neodnášely to.
ODPOVĚDĚT
Ivana R. (IvaJ) ID 37256 (27.4.2017, 23:48) včera
já se snažím v každém dítěti najít to lepší. Asi jsem v tom naivní. Náš kluk měl také problém s jedním klukem, dokonce mu rozbil i schválně brzdu na koloběžce ve škole v šatně, kde si je mohli nechávat. Viděli to i jiné děti, jeden klučina přišel s naším klukem k nám a líčili to. Když přišla asi po 14-ti dnech vhodná doma, došli jsme k rybníku, kde se děti koupali a s oním klukem jsme s manželem v klidu popovídali. Řekli jsme mu, že se nám nelíbí jeho chování vůči našemu synovi a že to co udělal bereme jako úlet a že věříme, že jinak není zlý a sobecký a že mu věříme, že už to dělat nebude. Několikrát jsme to slovo věříme zopakovali a představte si, že to mělo úspěch. Děti se nakonec daly dohromady a dneska jsou nejlepší kamarádi. Proto si tak nějak myslím, že hned dítě odsoudit a zavrhnout ho a odstrčit, by mělo být až posledním řešením. Proč nezkusit sousedství v lavici a hned naběhnout na učitelku? Třeba to může sklidit úspěch. Ale prostě každý to vidíme trošku jinak. (F)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (28.4.2017, 0:07) DNES
já mám taky takový prístup , ale musí tam být součinnost rodičů a dětí , tak jak popisujete , a tady to asi chybí a nikdo nepomáhá, jak děcka tak rodiče jsou postaveni před věc
a když se hledá rok, v prostředí školy ,asi to nepomáhá a fakt to nevyřeší
posazení do lavice.a druhé děcko nemůže být automaticky postaveno do role , ty mu musíš pomáhat,a být nějaký léčitel narušených vztahů ve třídě.
no a pokud je takový plán,měla by uč. s tímto obeznámit rodiče ,a předešlo by se zbytečnému běhání do školy.
ODPOVĚDĚT
Václava Š. (šíma) ID 13613 (27.4.2017, 22:33) včera
Z cizího krev neteče (smich)
ODPOVĚDĚT
Irena H. (irik) ID 4999 (28.4.2017, 0:40) DNES
prave... myslim si, ze pokud by se tohle tykalo vlastniho ditete, tak 99 procent maminek by utikalo do skoly...
ODPOVĚDĚT
Lenka K. (matolka) ID 30149, mimibazar.cz/lenkaxx32 (27.4.2017, 22:33) včera
,-) to tu pročítám a zírám..já osobně bych v klidu nevyčkávala, až ke konfliktu, či napadení dojde, nemíním nikde nechávat dělat na mých dětech experimenty, jestli budou mít na někoho positivní či negativní vliv, ano jsem empatická, chápavá, je mi líto milion věcí, ale vocamcaďpocamcaď, doma se taky snažím eliminovat možný nebezpečí, takže ani jinde mu rozhodně naproti chodit nebudu. Ano,chlapec má těžký období, má nárok na smutek, slzy, bolavý dny...o tom žádná, ale kde jsou práva a nároky ostatních.Já rozumím tomu, že škola má omezený možnosti, jaktyto situaceřešit,obzvlášť pokud rodič nespolupracuje, ale děti nemůžou, neměly by suplovat,práci, pomoc dospělých.A ať simyslí každý co chce.
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 23:03) včera
taky zírám. a to tedy myslím ze jsem sama empatická až na půdu .
i bych vyčkávala , ale ve chvíli kdy by moje dítě chodilo do školy ve stresu , trnulo kdy ho praští , nemělo klid na učení , a jak čtu trvá to víc jak rok asi , děly se tam agresivní výpady a stále trvají, škola není schopná to pořešit a zajistit dozor chlapci , a celkově pracovat s dětma s takovou situací , zruší se i švp,
tak mě tedy sakra bude do toho , s kým moje děcko sedí,
a absolutně neberu kecy ,že mě jako rodiči do toho nic není a je to věc učitelky 8-|
Neříkám že to nemůže fungovat ,ale musí tam být nějaká spolupráce s dětma i rodiči.
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (27.4.2017, 23:13) včera
+o( houby si a ne empatická |-) (smich)
(witch)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 23:25) včera
Mě se líbí jak se automaticky očekává, ze děcka budou fungovat pod tlakem ,
jak si poradí samy , a budou fungovat automaticky jak psychologická pomoc
tomu chlapci.
Ráda bych viděla dospělé kdyby měli na pracovišti agresivního kolegu ,
byť ve složité situaci , kolik z nich by to vydrželo , víc jak rok či déle ,spolunažívat s ním v jedné kanceláři , hezky befelem od šéfa , vedení by neřešilo , a ještě si plnit svoje povinnosti , jak by byli v klidu všichni a s radostí šli každý den do práce.
Dospělí mohou odejít ,
dítě je nuceno snášet všechno ve skupině.?
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (27.4.2017, 23:31) včera
*-) vzkaz si četla ,-) :^) ještě napíšu jeden (child12)
ODPOVĚDĚT
Kateřina V. (katkajohny) ID 56774, mimibazar.cz/katkajohny (27.4.2017, 23:08) včera
napsala jsem dlouhý příspěvek a celý se mi smazal 8o|.
Tak jen krátce - souhlasím s tebou i s Lenkou.
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 23:16) včera
(F)
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (27.4.2017, 23:09) včera
(smich) (smich) (smich)
ODPOVĚDĚT
Kateřina V. (katkajohny) ID 56774, mimibazar.cz/katkajohny (27.4.2017, 23:11) včera
no ,-) a s tebou taky souhlasím ,-), dnes už se na víc nezmůžu (smich)
ODPOVĚDĚT
Václava Š. (šíma) ID 13613 (27.4.2017, 21:47) včera
Tak jestli paní nezemřela náhle a byla těžce nemocná, mohlo se i to projevit na chování toho dítěte. Ale přiznávám, že bych z něj nadšená také nebyla, ač by mi ho bylo líto.
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 21:56) včera
určitě z pohledu kluka to není dlouhá doba...a je mi ho líto,
ale taky chápu ze ty děti si s tím nemusí vůbec vědět rady a kdoví jak moc je tam nějaká psychologická pomoc.a i ti ostatní žáci by tu pomoc potřebovali a mají právo být z toho už celkově utahaní , jestli se takové chování opakuje víc jak rok možná.
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 18:13) včera
Mě to přijde trapné, tomu malýmu klukovi umřela máma, jistě je v péči psychologa, který poradil s nemkým posadit v rámci terapie aby se zklidnil, třeba tam byla i podmínka slušného chování jinak bude trest a vy tady malujete čerta na zeď? *-)
ODPOVĚDĚT
Helena K. (kopretin.a) ID 25328 (27.4.2017, 19:30) včera
Tahal učitelku za vlasy a shazoval jí věci ze stolu...to není obyčejné zlobení, to je závažný problém, nulové mantinely vůči ostatním i autoritám. Myslíte, že se to vyřeší "pokusem" na spolužákovi, který ani není předem konzultován s rodičem, prostě se řekne "tak to bude"? Každá hovadina se řeší na třídních schůzkách a toto se jen tak rozhodne v pozadí?
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (27.4.2017, 19:41) včera
Ono se to skoro určitě "řeší" ještě desítkami dalších pokusů - jenže ty úspěšné, pozitivní asi za zdi třídy nedolehnou. Proč taky, nikoho nezajímá, že se kluk třeba týden choval pěkně - mluví se jen o tom, že se pak jednou neudržel. A opravdu nikdo není povinnen konzultovat s rodiči zasedací pořádek ve třídě.
ODPOVĚDĚT
Petra Č. (PEDROSANCHEZ) ID 118824, mimibazar.cz/pedrosanchez (27.4.2017, 19:46) včera
Přesně tak, každej vidí jen to negativní, pamatuje si jen to špatné a nadává se... Málo lidí už vidí ty dobré pokroky, chválí... +o(
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:36) včera
A to se jako na třídních schůzkách mělo hlasovat o izolaci dotyčného dítěte v molitanové místnosti 2x2 metry? (Y)
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (27.4.2017, 19:43) včera
Na to jsou odborníci. Pokud tahá učitelku za vlasy tak to není v pořádku a mělo by se s ním něco dělat. A určitě to "něco" nemůžou zařídit jeho spolužáci. Hodí se to na děti, udělá se z nich bez jejich vědomí terapeutická skupina a budou ho léčit??
Odborníci by měli posoudit v jakém je stavu a jak dlouho a kam ho budou směrovat.
V dnešní době nemá škola právo vidět lékařské zprávy a rodič má právo odmítnout léčbu, tahle kombinace je často na likvidaci třídy rodiny i širokého okolí.
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:50) včera
V péči odborníků dítě je, to paní psala...
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (27.4.2017, 19:55) včera
Je v péči školní psycholožky, velmi mladé která si neví rady. Asi by to chtělo řádné lékařské vyšetření a pak klinického psychologa. Tatínek prý nespolupracuje...
Pokud se dají ve správný čas správní lidé dohromady můžou mu hodně pomoct a bude z něj opět spokojené dítě, pokud se to zanedbá a budou si ho přehazovat jako horký brambor můžou se tam rozvinout poruchy které mu budou ničit život.
Dnes mají všichni práva a povinnosti se úplně vytratily. A to ke škodě všech.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 20:02) včera
Děkuji. Pro některé jsem necitlivá matka, to opravdu nejsem, ale problémy se táhnou od začátku školního roku a stupňují se, chlapec seděl dosud sám a teď se to bude řešit mým synem. Proč nesedí pořád sám, děti nechápou proč jim ubližuje. I když určitě většina rodin to probírala na popud zástupkyně ředitelky. Nemyslím, že bude na škodu, když s učitelkou promluvíme a uvidí se. Rozhodně to chceme vyřešit v klidu. ,-)
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:58) včera
Zrovna od tebe bych čekala trošku víc respektu vůči té psycholožce a že jí neodsoudíš na základě pocitu nějaké maminky (F)
Mmch mě nedávno hledala matka dítěte z mé třídy... prej "taková mladá, hubená učitelka" ředitel ( kterého potkala) vůbec nevěděl a pak se mi strašně smál ,-)
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (27.4.2017, 20:06) včera
Nevím jak moc mě znáš, asi z diskuze... takže asi nějaký pocit nějaké maminy. Mám osobně velmi špatné zkušenosti s psycholožkami,z poraden, s výchovnými poradkyněmi a podobných profesí. Pokud je nějaký vážnější problém u dítěte tak to chce opravdu lékaře nebo klinického psychologa a zatím si stojím. A myslím že ne jenom já.
Dnešní doba, kdy může každý do závažných diagnoz mluvit a opravdoví odborníci se znevažují se společnosti vymstí. To ale zjistíme až v další generaci.
ODPOVĚDĚT
Václava Š. (šíma) ID 13613 (27.4.2017, 20:06) včera
,-) tak.jestli je u vás věkový průměr 65 jako do loňska u nás ( v září to šlo trochu dolů) tak i holka v našem věku pak působí jako mladice (smich)
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (27.4.2017, 20:08) včera
Vsak Katka je mladice +o(
ODPOVĚDĚT
Helena K. (kopretin.a) ID 25328 (27.4.2017, 19:39) včera
Ne, existují konzultace ...a vysvětlování stavu a možných řešení. Proč tady je všechno hned všechno nebo nic?
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:47) včera
Tak zrovna já to pojala počkat, uvidíte, nemalujte čerta na zeď... načež se paní rozjela a začala házet další a další hrůzy co se tam dějí... takže se asi nedozvíme jestli by to šlo páč na mimáči říkali že ne a bude se to řešit (F)
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (27.4.2017, 19:06) včera
Taky me napadlo ze tam bylo doporuceni ho posadit s nekym
ODPOVĚDĚT
jana b. (bemini) ID 75995 (27.4.2017, 19:08) včera
u kluka ve škole to tak bylo...zlobidlo sedělo vedle hodnýho...můj kluk byl za hodnýho ...prostě se nepoštuchoval , nedělala kraviny a to zlobidlo přestalo bavit dělat blbosti (F) a mě fakt nenapadlo to řešit....
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 19:43) včera
Tohle bohužel není běžné zlobidlo, ale násilník vůči spolužákům, učitelce a i starším žákům, opravdu vyvádí na celou školu. :-$
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (27.4.2017, 19:16) včera
Ja bych si toho všimla az na konci školního roku, oni maji debaty s učitelkou kdo zlíbí vic a jestli se lepsi
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (27.4.2017, 19:04) včera
Četla jsi Spratka?
Bych ji některým omlátila o hlavu... (zip)
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:20) včera
Nečetla, mám? (F)
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (27.4.2017, 19:24) včera
Určitě!
http://www.databazeknih.cz/knihy/spratek-pribeh-ditete-ktere-nikdo-nemiloval-24012?c=all
ODPOVĚDĚT
jana b. (bemini) ID 75995 (27.4.2017, 19:06) včera
já nic nepsala :^)
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 19:00) včera
Nevím, terapie někým klidným a ublížit jinému dítěti se mi zdá špatné. Až syn začne mít kvůli němu problémy. Píši níž, tatínek kluka moc neřeší a škola moc nezmůže. Bude mít ředitelskou důtku, ale to klukovi je jedno. :-$
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (27.4.2017, 19:27) včera
Jenom si tak představuju... Kdybyste vy byla ta máma toho kluka - a koukala na něj shora z toho obláčku... :^) :-S
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (27.4.2017, 19:17) včera
No tatinkovi umrela zena treba to blbe snasi nebo nevi jak ale presne- sice se jeste nic nestalo ale hlavne aby vas citlivy syn nemel problemy...
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (27.4.2017, 17:18) včera
Řešila bych to hned. Váš syn není asistent aby zvládal nezvladatelné dítě. Syna dali vedle podobného kluka, začal nosit poznámky že vyrušuje, ten kluk se ho pořád na něco ptal, bral mu věci, ničil je atd.. Zasáhla jsem, rozesadili je , syn se ze dne na den opět zlepšil v prospěchu i chování . Učitelka to vysvětlovala tak, že doufala, že můj syn toho kluka nějak zvládne. Tak jsem ji řekla že na to jsou asistenti ne děti.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 17:24) včera
Děkuji, také si myslím, že spíš by mělo vývoj takový, že syn se zhorší v chování i prospěchově. Vím, od kamarádky, která ve škole pracuje v družině, že otec problémové kluka moc se školou nespolupracuje. Když se stane nějaký incident, i učitelka to schytala, rval ji za vlasy a shazoval věci ze stolu, tak ho následně učitelka zavede za psycholožkou, což je mladá holka, která moc zkušeností ještě nenabyla, ta si s tím moc neví rady.
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (27.4.2017, 18:23) včera
Tak to je mazec (zip)

Chlapec co seděl se synem měl půl roku asistentku a pak ho nechali propadnout, protože neprospíval asi ze čtyř předmětů. Nic se nevyřešilo, jen přesunulo o třídu níž ... asistentku mu nakonec vzali. Fakt Kocourkov +o(
ODPOVĚDĚT
Jitka D. (Ayra) ID 3251, mimibazar.cz/ayra (27.4.2017, 16:00) včera
Byla bych ostražitá, ale neřešila bych problém, který zatím neexistuje.
Chlapec se asi neomezuje pouze na ubližování tomu, kdo sedí vedle něj, a pokud ho pak bude nějak víc obtěžovat, tak pak budete mít co řešit.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 16:06) včera
Seděl teď pořád sám, takže .... ,-)
ODPOVĚDĚT
Jitka D. (Ayra) ID 3251, mimibazar.cz/ayra (27.4.2017, 16:09) včera
My máme ve třídě taky několik problematických dětí - sedí vedle něj v hodině a to by se celkem nic nemělo odehrávat, protože je tam i učitel. A o přestávkách je divočina všeobecná, rošťárny se rozhodně neomezují pouze na souseda v lavici.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 16:18) včera
Ovšem, když vedle sebe sedí, tak i o přestávce, třeba svačí a on třeba by byl schopen zaútočit třeba, kdyby mu syn nechtěl dát třeba něco ze svačiny, o co by dotyčný měl zájem. Někdo to schytal, že dotyčnému nechtěl dát kartičky pokemonů. Šance, když vedle něj bude sedět je určitě větší, že ke konfliktu dojde. Stačí kdyby mu syn nerad šlápl na nohu, tak je hodně zle. ,-)
ODPOVĚDĚT
Jitka D. (Ayra) ID 3251, mimibazar.cz/ayra (27.4.2017, 16:29) včera
Ano, takové útočné dítě je problém, ale není to problém jen vedle něho sedícího. Pokud ke konfliktu dojde, tak pak prostě začnete řešit a patrně byste neměla problém, že by vám to učitel nevěřil. Jinak samozřejmě to řešte, jak uznáte za vhodné.
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (27.4.2017, 15:43) včera
Nelíbilo by se mi to a zašla bych za paní učitelkou. Proč čekat,až synovi ten problematický hošík ublíží? A s kým seděl ten kluk doteďka? *-)
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 16:02) včera
Doteď seděl sám před paní učitelkou, teď tam dala syna. ,-)
ODPOVĚDĚT
Jarka H. (JarkaH) ID 22519 (27.4.2017, 15:32) včera
řešial bych to hned a písmeně. Do ŽK bych napasala zhruba dvě věty, pohoda a zdraví mého dítěte má pro mě prioritu, i když chápu, že chlapec to po smrti matky nemá jednoduché.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 15:42) včera
Manžel chce zítra jít do školy, já právě zvažuji. Proč má zrovna můj syn trpět, že někdo prodělal trauma, chlapec nepotřebuje nejen psychologa, ale psychiatra, už moc dětem ublížil, monokly, břicho, facky apod. Jen tak bez varování. :-$
ODPOVĚDĚT
Jarka H. (JarkaH) ID 22519 (27.4.2017, 16:07) včera
Myslím, že nepotřebujete požehnání žen z MMB. Jít si o tom s vyučující promluvit je mírnější forma. Chlapec potřebuje neustálý dohled a možná i přerušit školní docházku , není jediný důvod, proč by tím měl trpět Váš syn (F) Držte se a nedejte se.
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (27.4.2017, 15:27) včera
Taky bych to zatím nechala být a zkusila počkat, třeba tím můžete chlapci pomoci, určitě to nemá jednoduché (F)
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 15:39) včera
Nejedou kvůli tomu klukovi ani na školu v přírodě, psala rodičům kvůli tomu i zástupkyně ředitele, je tam opravdu velký problém s dotyčným, pochopení mám, že prodělal trauma, ale spoustě dětem bezdůvodně ublížil, tak mám opravdu velký strach. :-$
ODPOVĚDĚT
jarmila š. (jarla) ID 263223 (27.4.2017, 15:22) včera
A co chcete řešit? Nebyla ych ráda, lhala bych, kdybych řekla, že jo, zatím bych vyčkávala, pokud by se začalo něco dít hned bych řešila
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 15:38) včera
Proto se ptám, víc hlav, víc ví. ,-)
ODPOVĚDĚT
Eva P. (plamenek) ID 222118 (27.4.2017, 17:02) včera
Asi bych taky došla do školy, co vedlo učitelku k tomu,že vašeho syna přesadila? Řešení musí být jiné, čekat,až se něco stane??
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 17:09) včera
Paní učitelka třídu moc nezvládá a do toho tam je tento problematický kluk, tak si myslí, že třeba sezení s někým mírným dotyčnému pomůže. Fakt mám z toho nepříjemný pocit, co se může stát. Vím, že i když s ním sedět nebude, útokům zcela nezabráním, ale syn měl zakázáno se k dotyčnému přibližovat a je fakt, že on to dosud ještě neschytal, protože se od něj držel dál. Teď už to bohužel nejde.
ODPOVĚDĚT
Eva P. (plamenek) ID 222118 (27.4.2017, 20:27) včera
Pro učitelku je to asi snažší,ale pokud není váš syn dost silná osobnost,aby klukovi řekl,jakmile něco, přesednu si a budeš zase sám. Sama vím,jak jsem to ve škole nenáviděla,když nás každou rozsazovali. Bezdůvodně. Nenáviděla jsem kolektivní tresty,jeden zlobí,potrestáme celou třídu,nepojede nikam. Milovala jsem spravedlivé učitele,kteří se řídili heslem,padni komu padni a neřešili.
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (27.4.2017, 17:12) včera
a s kým seděl dosud ten problémový?
a jak se řešily ty útoky , popisujete to dost hororově , tak myslím že nějak se to už řešit muselo :^)
ODPOVĚDĚT
jarmila š. (jarla) ID 263223 (27.4.2017, 17:00) včera
Já vím, že se o syna bojíte,rozumím vám, je samozřejmně jen na vás, jak se rozhodnete jednat
ODPOVĚDĚT
Lucie D. (lucijee) ID 4318, mimibazar.cz/lucieda (27.4.2017, 15:17) včera
Já bych to zatím neřešila a pokud to bude synovi vadit, chlapec bude dal surový, ať poprosí paní učitelku o přesazení.
ODPOVĚDĚT
Daniela Š. (Dajdulík) ID 452750 (27.4.2017, 15:37) včera
Děkuji. (F)
ODPOVĚDĚT
Lada K. (ladab) ID 18215, mimibazar.cz/ladab (26.4.2017, 20:08)
Prosím slovní druh: KDE
Je to příslovce? Ale pište jen vy, které to víte na 100 %, děkuji. Nejlépe nějaká paní učitelka ČJ!
ODPOVĚDĚT
Alice B. (alijan) ID 51180 (upraveno 27.4.2017, 21:21) včera
(F)
ODPOVĚDĚT
Martina K. (ošla) ID 159697, mimibazar.cz/osla (27.4.2017, 21:07) včera
Zájmeno tázací je kdo ... kde je příslovce, v obou větách.
Zájmeno to není opravdu nikdy (F)
ODPOVĚDĚT
Lada K. (ladab) ID 18215, mimibazar.cz/ladab (27.4.2017, 20:54) včera
Děkuji, ono to nebylo ve větě, byl to test v učebnici 5. třídy a bylo to tam jen jako slovo, ale už jsem to našla v Pravidlech, je to příslovce.
ODPOVĚDĚT
Martina K. (ošla) ID 159697, mimibazar.cz/osla (27.4.2017, 18:46) včera
Zájmeno to asi nebude (F)
ODPOVĚDĚT
Dagmar D. (Dedida) ID 46318, mimibazar.cz/dedida (27.4.2017, 15:35) včera
Ano, je to příslovce.
ODPOVĚDĚT
Lada K. (ladab) ID 18215, mimibazar.cz/ladab (27.4.2017, 20:54) včera
díky, našla jsem to nakonec v Pravidlech (Y)
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 16:55)
Chci se jen zeptat pokud dávaly vaše děti přihlášku na učiliště už víte výsledky?Syn dával na jednu s maturitou a druhou bez maturity.Maturitni je jasné to až 3.5., ale přišel s tím, že výsledky na učňák už spolužáci vědí *-)
ODPOVĚDĚT
Martina H. (Hlína) ID 29247, mimibazar.cz/hlina (27.4.2017, 16:03) včera
I nematuritní obory by správně měly vyhlašovat výsledky až s maturitními.
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (27.4.2017, 16:22) včera
Marti děkuji, já právě nevěděla syn říkal že spolužáci už většinou vědí.
ODPOVĚDĚT
Martina H. (Hlína) ID 29247, mimibazar.cz/hlina (27.4.2017, 16:28) včera
Ony ty učňáky je chtějí mít jisté. Ale ten stejný termín je kvůli zápisovým lístkům. Dám na učňák, protože ho vím první? Ale pak nemám šanci jít na maturitní obor.
Takže některé učňáky to dětem řekly už dávno, ale není to oficiální.
28.4. dá cermat výsledky školám, ty mají dva pracovní dny na zpracování, protože neví, v jaké formě to dostanou. A ty, které měly svoje přijímačky nebo dávaly body za něco dalšího, to musí zkompletovat.
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (27.4.2017, 16:45) včera
Syn má jednu s maturitou a druhou na y samý škole bez, dneska jsem koukala do žákovské knížky a +o(možná že bude lepší ten učňák :-SJako sere na to teda poslední 14dni fakt fest 8o|Vzteky jsem mu vyrvala kabely od pc (pst)až přijde bude asi překvapeny :-@.Jeste teď jsem vzteklá 8o|
ODPOVĚDĚT
Martina H. (Hlína) ID 29247, mimibazar.cz/hlina (27.4.2017, 16:46) včera
U nás je to s přístupem podobné (zip)
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (27.4.2017, 17:33) včera
On si myslí, že už nemusí nic dělat když už má přijímačky za sebou |-) známky žalostný a to měl průměr 1.5 dokonce mu zabavili o hodině tel.blbecek si sním hrál (zip)máme si ho vyzvednout osobně,tak to si počká ani já ani mužský se tam určitě nechystame :^).Uf jsem si ulevila (F).
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (27.4.2017, 17:36) včera
(smich) (smich) (smich) takhle asi pojede většina deváťáků (smich) (smich)
:^) u nás na jedné škole, chtějí potom v září kopii vysvědčení, že žák neklesl se známka a ani jeho známka z chování není snížená ,-) :^) takže dětičky pokud chtějí na tuto školu musí makat dál (smich)
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (27.4.2017, 17:57) včera
Aničko to jako fakt :-onooo tak to by byl průšvih :^) myslíte že to chtějí na každé škole *-).
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (27.4.2017, 18:00) včera
Ano, to jako fakt (smich) ne myslím, že tohle je jedna z mála škol, která to požaduje a možná i jediná ,-) má tyhle věci ošetřené i smluvně, kdy smlouvu odevzdáváte zároveň se zápisovým lístkem. To zhoršení výsledků tam může být, ale ne nějaké velké, takže děcka i po přijetí musí makat stále dál. ,-)
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (27.4.2017, 18:08) včera
Ale to on nebude vědět (pst)a já ho aspoň trochu vystrasim :^). Děkuji to by mohlo zabrat
,-) ,-)
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (27.4.2017, 18:10) včera
:-D :-D :-D +o( jako můj synek, když to po zkouškách slyšel, tak prohlásil, že takhle by to mělo být na všech školách (smich) docela mě tím překvapil (smich)
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (27.4.2017, 18:26) včera
Tak mile mě určitě nepřekvapi ,-).Bude mít plnou pusu keců +o(bože ve mě se to od rána vaří :-@
ODPOVĚDĚT
Romana S. (Romcina) ID 61477 (26.4.2017, 18:38)
Syn taky jeste nevi. Ma stejnou skolu, obor stejny jeden s a jeden bez maturity. Kazdy den cihame a porad nic
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 18:49)
Děkuji počkám (F)
ODPOVĚDĚT
Renata H. (Amy723) ID 394169, mimibazar.cz/amy723 (26.4.2017, 18:40)
Synovi řekli že budou výsledky od 28.4.2017 do 3.5.2017
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 18:49)
Renčo moc děkuji (F)
ODPOVĚDĚT
Romana S. (Romcina) ID 61477 (26.4.2017, 18:44)
V dopise ma do 3.5.,ze budou vysledky,tak to bude asi vsechno najednou
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 18:50)
Děkuji (F)
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 17:12)
Ano, výsledky jsem hledala na stránkách školy. Měly tam být od soboty, ale vyvěsili je až v pondělí.
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 17:15)
Koukala jsem, ale nic *-)on má přihlášky na stejnou školu jen jedno s maturitou druhé bez.
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 17:33)
Honza taky tak.
Zápisový lístek má odevzdat nejpozději 16.5.
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (26.4.2017, 17:46)
Hani ahoj, tak aspoň nějakou jistotu už máte? *-)
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 17:50)
Ahoj, ano na učňák ano, ale teď se bojí, jestli ho vzaly na obor s maturitou.
Na tebe Ali číhám. V září má mít Zemědělka v Sedlčanech 130 let výročí. Nevíš o tom něco, máme snad mít i sraz *-)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (26.4.2017, 18:01)
tak jistotu nějakou máte, dál se uvidí a držím palce (F)
vím jen, že nějaké oslavy plánuje gympl, ale o zemědělce nevím nic... mám se Ti někde poptat? *-)
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 18:09)
Ne, to nemusíš, snad se něco dozvím. Hledala jsem po netu, ale našla jen výročí v roce 2007. Ještě je asi brzy
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (26.4.2017, 18:12)
jj, to asi jo, začnou to chystat až v září nejdřív (F)
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 17:37)
Hani moc děkuji ještě počkáme, ale Jakub už je nervózní (zip).U primacky prý moc nedal hlavně matika ho vypekla :-|hlásí se na Škodovku tak tam ani učňák s průměrem 1.5neni jistý 8o|.
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 18:04)
Jani, hlásí se do školy v Boleslavi ?Jičínská ulice?
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 18:12)
Hani ano v Boleslavi, ale tusim že ulice Klementa, ale je tam vchod ze dvou ulic *-)
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 18:20)
Dívala jsem se na školy v Boleslavi, některé výsledky mají, ale škola Škodovky teda ne. To je divný. Víte aspoň kolik se hlásilo kluků a kolik budou brát?
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 18:24)
Hani berou cca30, ale vůbec neví kolik se hlásilo :^).Docela mě ho je líto, vím že by byl hooodne zklamaný :´(nevím jestli nezavolat *-)
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 18:30)
Asi bych zítra volala, jen pro info, kdy to hodlají vyvěsit. Třeba to dají dohromady až 2.5. s maturitním oborem *-)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (26.4.2017, 18:10)
Hani, myslím, že ne, že se hlásí na učiliště Škoda auto (F)
ODPOVĚDĚT
Hana P. (poupe) ID 69630, mimibazar.cz/poupe (26.4.2017, 17:47)
Honza se hlásil na elektrikáře, průměr za 3 poslední vysvědčení měl asi 1,7a byl přijatý jako třetí v pořadí. Přijímačky si taky neví jak dal-matiku.
Zkuste tam zavolat zítra, ať se zbytečně nenervuje. Držím palce
(F)
ODPOVĚDĚT
Lenka P. (tomsim) ID 10435, mimibazar.cz/tomsim (26.4.2017, 16:59)
zkuste se podívat na stránky školy, leckde dávají průběžné výsledky přijetí
ODPOVĚDĚT
jana b. (maršmeloun) ID 406290 (26.4.2017, 17:17)
Leni koukala jsem a nic.Jde mě hlavně o to abyste stihli dát ten zápisový lístek, určitě tam bude náká lhůta :^).
ODPOVĚDĚT
Lenka G. (garilka) ID 21123, mimibazar.cz/garilka (25.4.2017, 10:11)
.
ODPOVĚDĚT
Miroslava J. (samirka) ID 13416 (25.4.2017, 9:56)
prosím, zápisový lístek na SŠ se vyzvedává na ZŠ, ale kdo si ho může vyzvednout? Žák, nebo rodič? Nevíte?
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (26.4.2017, 13:35)
na ZŠ a dali ho mě, jako zákonnému zástupci proti podpisu :-)
ODPOVĚDĚT
Naďa J. (nadhoz) ID 5110 (26.4.2017, 10:20)
Dcera ho přinesla zároveň s přihláškami. Dávali ho ve škole přímo dětem.
ODPOVĚDĚT
Lenka G. (garilka) ID 21123, mimibazar.cz/garilka (25.4.2017, 10:11)
Pracuji ve škole a vydávám pouze zákonnému zástupci oproti podpisu (F)
ODPOVĚDĚT
Miroslava J. (samirka) ID 13416 (25.4.2017, 10:22)
jj. zajdu tam dneska. díky. Teď ještě, aby bylo kam zapsat, že jo. ,-)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:00)
Zjistěte ( zavolejte si ) přímo do školy, jaké mají nařízení a požadavky (F)
Už je to více let zpátky, co jsem to řešila se synem a ten mi ho normálně přinesl ze školy domů sám, nikam jsem nemusela (F)
ODPOVĚDĚT
Miroslava J. (samirka) ID 13416 (25.4.2017, 10:09)
já tam zajdu, dneska má výchovná poradkyně úřední hodiny. nemám to daleko. (F) Jsem tam volala, ale zvedl to vrátný na recepci, ten nevěděl. Starší dcera taky přinesla sama, ale jiná škola to může mít jinak. Mít vlastní podmínky předání, aby se vyhnula nepříjemnostem s případnou ztrátou...nebudu to hrotit.
ODPOVĚDĚT
Barbora P. (Brambram) ID 4348, mimibazar.cz/brambram (25.4.2017, 9:57)
mám pocit, že jen rodič, proti podpisu. Martinka tu psala, že musela x krát čekat ve škole než si ho rodiče u ní vyzvednuli, že žákovi ho dát nemůže.
ODPOVĚDĚT
Miroslava J. (samirka) ID 13416 (25.4.2017, 9:59)
aha, dobře, dneska zkusím naběhnout do školy... já jen, že Terča už měla 15.
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 9:35)
ženy, včera třídní schůzky u mladšího,...3.třída.
Jediný,ale opravdu velký problém...MLUVÍ,pořád, neustále,k věci, a hlavně často od věci, vyrušuje tím, a neposlouchá co má.....
Paní učitelka je hodná,dává mu prostor k vyjádření,ale taky ho umí napomenout a říct že už jsou jinde atd...ale jemu je to naprosto jedno.
Doma mluví taky neustále,u jídla,u telky,u psaní úkolů,včera vydržel mluvit a komentovat dvě hodiny na dvoře když bruslil a hrál hokej,doma když si hraje s autama tak taky to neustále komentuje.....
ten velkej byl teda taky hodně ukecanej, ale toto ho hravě strčí do kapsy.
Včera "hláška" od paní učitelky,mladý se hlásí a říká" paní učitelko,rád bych se ještě vrátil k tématu naší diskuse před hodinou, protože k tomu mám ještě několik výhrad......" (měla to napsaný na papírku,protože říkala,že toto nebyla schopná si zapamatovat).......... no je jasný že mu šrotuje mozek neustále neustále neustále, a je to marný,marný,marný ..........
ODPOVĚDĚT
alena v. (ani) ID 13240, mimibazar.cz/ani (26.4.2017, 19:28)
jako bys psala o mojem Simonovi
Ráno otevře nedřív pusu až pak oči a "jede" do večera 8-|
ODPOVĚDĚT
Radka Š. (rsram) ID 151855, mimibazar.cz/rsram (26.4.2017, 13:32)
aspoň víte , že se bude živit "hubou" ,-)
ne teď vážně , syn 3tř. má takového spolužáka.Učitelka kvete, poznámky nedává.S maminkou je v kontaktu....maminka(má známá), má s ním doma taky problém, diskutuje a diskutuje.Je chytrý a zvídavý četl již plynule ve školce a matematického cvrčka nyní měl nejvyšší počet bodů ze všech třetáků...ovšem problém je , že ho nechtějí na sport. aktivitách a kroužkách, obtěžuje svých chováním spolužáky, kamarády.Trenéři či učitelky ho víceméně vyloučí, matka chápe...páč by ho taky nejradši vyloučila z domu ,-)
ODPOVĚDĚT
Magdalena B. (MaddyM) ID 296018 (25.4.2017, 10:13)
Mám obavu, že mám doma něco dost podobného, akorát ještě školkového věku.
Docela mě děsíte (smich)
U nás bohužel nejde ,,vypustit", protože on potřebuje odpovědi, takže člověk musí být v neustálé pohotovosti ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:18)
on taky vyžaduje odpovědi, většinou když něco "nevím",nebo nemám čas,tak řeknu že si na to sednem po večeři a vygůglíme to...no ale momentálně stále hledám odpověď na sobotní přepadovou otázku,co je to vibrátor...a pořád jaksi nevím :^) :^) ,-)
ODPOVĚDĚT
Lenka Š. (Modrá Žirafa) ID 288357, mimibazar.cz/modrazirafa (25.4.2017, 12:20)
Jejda to víííím . :-D Vibrátor se používá ve stavebnictví na úpravu betonu. V podstatě je to cokpoli, co se chvěje ,-) Tohle vysvětlíte v poho. U nás to bývá občas větší oříšek *-) ,-)
ODPOVĚDĚT
Radka D. (radu) ID 993, mimibazar.cz/rady (26.4.2017, 17:53)
Toto zajímalo i našeho mladého 2. třída. Tatínek taky řekl, že se používá na stavbě, ale mladý nelenil a zeptal se proč tedy jeden youtuber říká druhému "Narvu ti ho do p....". To už bylo no comment *-)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (26.4.2017, 17:57)
Tak no comment je spíš to proč druhák sleduje takovéto youtubery (zip) (smich)
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 12:23)
no,...jenže mi jde už poněkolikáte hlavou ta jeho otázka, a on k tomu ještě řekl,že ví že je to něco co používají maminky ........... ,-)
ODPOVĚDĚT
Lenka Š. (Modrá Žirafa) ID 288357, mimibazar.cz/modrazirafa (25.4.2017, 12:27)
To dáte ,-) . Tedy já také věřila, že si odbudu holku a chlapské věci nechám manželovi. Ale ono je to s klukem snad ještě horšííí +o(
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 12:28)
no,on muž ještě čekal co mladému odpovím, naštěstí spěchali na fotbal,tak už jsme neměli čas to rezebírat....
ODPOVĚDĚT
Lenka Š. (Modrá Žirafa) ID 288357, mimibazar.cz/modrazirafa (25.4.2017, 12:35)
Je pravda, že tohle vysvětlit nějakou dětskou formou nebude úplně psina t :-$ Většinou když se zeptali a trvali na odpovědi, vychrlila jsem to s kamennou tváří. Tak mi to prošlo bez dalších dotazů. Jak cítí, že narazili na něco lechtivého, tak se v tom šťourají a šťourají :-D
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 12:38)
no,jako prsa a jiný rozdíly chrlím s kamennou tváří,jak se mimino dostalo dovnitř i ven jsem taky zvládla,holky s holkama,a kluky s klukama taky...ale vibrátor nee neee,neeee ,-)
ODPOVĚDĚT
Lenka Š. (Modrá Žirafa) ID 288357, mimibazar.cz/modrazirafa (25.4.2017, 12:40)
No radši vy než já :-D Mě stačily dotazy na erekci :-D
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (25.4.2017, 10:29)
,-) tak u nás se tak říká jakémusi stroji takže bych měla odpověd hned, myslím úhlové brusce :^) (smich)
ODPOVĚDĚT
Magdalena B. (MaddyM) ID 296018 (25.4.2017, 10:23)
Ježiš, tak to bych taky nevěděla, co říct ,-)
Taky mu vždycky říkám, že to ,,pak" najdeme, jenže on to potřebuje vědět HNED!
Obzvlášť rád, se ptá jak se co řekne anglicky. 8-|
Odpověď NEVÍM nebere a nutí mě, abych se šla hned podívat do překladače :-S
ODPOVĚDĚT
Miluše Ž. (mildík) ID 15565 (25.4.2017, 10:26)
:^) a co se stane, kdyz to nebude hned?
ODPOVĚDĚT
Magdalena B. (MaddyM) ID 296018 (25.4.2017, 12:07)
Samozřejmě, že nic.
Jen bude bzikat a bzikat, dokud mu to nezjistím.
jasně, že všechno nezahodím a nepoletím, ale někdy je jednodušší mu to najít, než ho poslouchat
ODPOVĚDĚT
Lenka M. (M.Lenka) ID 107953 (25.4.2017, 10:36)
vůbec nic, život půjde dál, jen maminka to těžce nese ,-) mám to totiž doma také
ODPOVĚDĚT
Miluše Ž. (mildík) ID 15565 (25.4.2017, 10:42)
,-)...no, ja si myslim, ze se nestane vubec nic a dite se naopak nauci, ze ne vsechno se toci kolem neho a ne vsechno jde hned. (F)
ODPOVĚDĚT
Věra P. (kamion) ID 40799, mimibazar.cz/kamion (25.4.2017, 10:21)
Přece válec na hutnění zeminy a štěrku (smich)
http://www.google.cz/search?q=stroj+na+hutn%C4%9Bn%C3%AD+zeminy&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi77urjlr_TAhXjFZoKHaoACt4Q_AUIBigB&biw=1242&bih=580
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:24)
a to neni vůbec špatný (Y)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:27)
No, možná ještě může říct, že tohle je přeci "žába" ,-) tak se tomu stroji u nás "lidově" říká ,-)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (25.4.2017, 10:30)
:-D joo žaba vlastně ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:28)
jo, tady taky, krátce- žaba
(Y)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:19)
:-D good luck (Y)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (25.4.2017, 10:10)
(Y) borec , náhodou super a umí se hezky přihlásit o slovo. Ten se neztratí ,
jak se říká líná huba holý neštěstí.
,-)
ODPOVĚDĚT
Gabriela H. (anib) ID 10545, mimibazar.cz/anib (25.4.2017, 10:07)
Možná by mohlo pomoct tohle


http://www.growgarden.cz/vzduchotechnika-stahovaci-spona-paska/488-lepici-paska-universal-techno-48mm-50-m.html
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (25.4.2017, 12:32)
To delal tchan vnucce. ,-)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:15)
:-D znám, ta drží dobře :-D ale na pusu jsem jí ještě nezkoušela ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:18)
my ji máme,ta je totálně depilační
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:09)
taky jsem navrhovala paní učitelce ,-) i tělesné tresty jsem dovolila.
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 9:57)
:-D to je ale kousek :-D mít takových moderátorů ve třídě víc, tak už je asi paní učitelka jednou nohou v blázinci ,-)
Já mám třeťačku ve škole tichou a mlčenlivou, ale doma si to za celý den musí vynahradit, takže taky pořád mele a mele, ale já jí usměrňuju a nechá si říct... že teď ne, že mi to poví až venku, až půjdeme se psem... ale za tu hodinu jí to většinou taky nestačí... takže mele průběžně až do večera.... u jídla, na záchodě, v posteli... ale dá si to vysvětlit a mlčet umí taky, docela často hrajeme na bobříka mlčení :-D... nebo když se na něco dívá v TV, tak u toho taky mlčí a nebo když lítá venku s dětma, tak pusu taky občas zavře ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:05)
jako,ono to je někdy vtipný....ale ve škole by už mohl vědět že má být zticha...je mi učitelky už i líto, má 25 děcek, jestli se nabalují vždy další kecalové, tak to tam teda musí vypadat :-|
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:15)
Jo, to věřím, že je s ním legrace a paní učitelka to jistě bere sportovně, ale někdy třeba nemusí být úplně ta správná konstelace a pohár přeteče, prostě by se měl naučit aspoň chvíli být zticha i vůči ostatním, soustředit se na práci a ne si v hlavě formulovat další myšlenky a projevy, které ještě potřebuje nutně sdělit ,-)
U dcery ve třídě jich je teď 26 a stačí i jeden kousek, který si během hodiny stříhá ucho nebo vyžaduje 3 x hodinu odchod na wc a nebo jiné podobné hlasité projevy a už je hodina v háji...
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (25.4.2017, 10:11)
Hele ale aspoň se umí přihlásit a zeptat se ,
horší jsou kousky co vykřikují jen tak do prostoru a bez přihlášení +o( ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:19)
no, hlásil se,ale asi spíš výjimečně....myslím že je narušitel,prý je pořád otočený všemi směry,jen né dopředu....
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (25.4.2017, 10:23)
,-) aha , no to už by bylo horší.
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:17)
Nadi, já myslím, že právě už i vyrušuje a vykřikuje *-) ale paní učitelka si ho srovná a usměrní a je dobře, že je rozumná a trpělivá (F)
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (25.4.2017, 10:27)
,-) dočítám Petru , no píšu to by bylo už horší.

No ve třídě se dějí mnohdy věci , vykládal mi synátor , že se p.uč zlobila na jednoho výlupka , že se furt v hodině směje , a nepracuje , i nějaký trest vyfásl , no
ale neřekl on ani ostatní proč , totiž že jiný výlupek sedící nějak před ním , si nenápadně stahuje v hodině gatě a ukazuje mu zezadu zadek (smich) 8-| ,-)
a ona to samozřejmě zepředu nemá šanci vidět a nikdo nic neřekl 8o| ,-)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:35)
Já jsem taky v centru "dění", neb ten konkrétní školák sedí přímo před Emičkou, takže se na ní neustále otáčí, něco sděluje, ukazuje, jak si stříhá ucho, 5 minut po přestávce už se hlásí, že potřebuje na wc atd. atd. Má teď k sobě druhou učitelku - asistentku, která vedle něj sedí a usměrňuje ho, takže to funguje dobře, ale teď měla paní učitelka nějaké častější běhání po doktorech, tak je učila jiná nebo supl a ty na něj neplatí, na všechny je drzý, vyrušuje, neposlouchá, no je to hodně náročné (F)
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (25.4.2017, 10:46)
A za chvíli jich bude mít paní učitelka ve třídě 5 - 6 ...., už je trend zařazovat děti s mentálním postižením na vhodnou střední školu ... manžel dostal pozvánku od nějaké organizace ..... nejdřív si myslel, že si někdo z něho udělal blázny ....
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (26.4.2017, 15:33)
Děti s mentálním postižením na druhém stupni narušuji výuku mnohem méně než děti zcela zdravé pouze s volnou výchovou...A nebo děti s poruchou chování. Zatím opravdu převládají děti s nezvládnutou výchovou, ty dokážou rozložit třídu dokonale.
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (26.4.2017, 15:46)
Jednalo se o zařazení dětí s mentálním postižením na střední školu, ne základku ...učila jsem na obchodce 35 let, holčinu hluchou, několik dětí na vozíčku po obrně, učila jsem psát na stroji tzv. desetiprstovou hmatovou metodou dívku, která měla je pět prstů, ale dítě s mentálním postižením jsme na škole neměli ...
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (26.4.2017, 18:28)
Nepsala jsem že děti s mentálním postižení patří na běžnou školu, psala jsem že ruší mnohem méně než rozjívené nevychované děti, mimochodem zcela zdravé.
Máme výborné praktické školství základní i navazující střední, jsem pro jeho zachování a proti inkluzi, ale na vývoj školství samozřejmě nemám žádný vliv. ,-)
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (26.4.2017, 18:55)
Právě ....myslím si totéž, že dítě s mentálním postižením těžko zvládne běžnou školu, takže školení na téma, jak tyto děti začlenit na výběrové střední školy je jaksi mimo mísu .... ale jsou organizace, které tato školení pořádají .....a nechávají si slušně zaplatit ....
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (26.4.2017, 18:59)
Moje babička říkala : svět se v kravskou prdel obrací... Já říkám už se obrátil. Dcera má vážnější postižení, chodí na speciální školu, jsou tam úžasné učitelky i asistentky, jsou tam praktické i speciální třídy. Od začátku jdou fám že školu zruší, pořád si na to nějací politici brousí zuby, že školu zavřou a děti integrují. Tito politici neviděli nikdy žádné dítě s postižením, o pedagogice ví kulové, ale je třeba lézt do řiti EU. To že budou trpět všichni a nejvíce ty integrované dětí? Koho to zajímá, politiky určitě ne.
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (26.4.2017, 19:05)
Nechci tady rozpoutat nějakou debatu, ale vím od kamarádky, že většina postižených dětí je šťastná mezi svými, protože tam mají možnost vyniknout, tam ocení každý jejich krůček dopředu ... v normální škole na to není čas, učitelka je nešťastná, že nestačí probrat to, co má, že se nemůže pořádně věnovat dětem zdravým natož dítěti postiženému ....
ODPOVĚDĚT
Jana D. (dluhoschci) ID 121, mimibazar.cz/dluhoschci (26.4.2017, 19:14)
To se dá "ošéfovat" asistentem nebo speciálním pedagogem. Ale už nezvládnete kolektiv, děti jsou zlé, vyčlení se, dají to dítěti tzv. vyžrat. První druhá třída ne, ale pak si to užije, proto velmi často přecházejí děti kolem třetí třídy do praktické školy. Samozřejmě frustrované a zklamané. Ale to nikoho z EU nezajímá a na našem MŠ taky ne .
Můj soukromý názor je že nám naše skvělé praktické školství závidí a chtějí ho pod rouškou falešného humanismu zničit. HNUS .
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (26.4.2017, 19:23)
Tatínek mé spolužačky celý život učil na škole pro zrakově postižené děti, jezdili tam pedagogové z půli Evropy a obdivovali ...
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (25.4.2017, 10:39)
Je to náročné , stačí jeden rozvratitel , no a ono je jich ve třídě klidně i dva tři a špatně se soustředí i děcka co jinak pozornost mají dobrou , ono to nejde ignorovat úplně a pak se to šíří celou třídou ta roztěkanost.
Jinak mě ještě zaráží jak jsou dost otrkaní až drzí řekla bych ,prvnáčci ,
nejmladší ,ale tedy jak si umí vyskakovat na druháky a vyšší ,
to my jsme tedy byli jak zařezaní (smich)
ODPOVĚDĚT
Alena Š. (Amysa) ID 180846, mimibazar.cz/amysa (25.4.2017, 10:49)
no narušitelů tam mají víc, ale ti aspoň občas poslechnou, tohle je chlapec s medikací, takže jedna z prvních otázek, které k němu ráno směřují, je, jestli si nezapomněl vzít prášek... E. s ním loni i seděla a vždycky o něm mluvila moc hezky, a brala to vcelku sportovně... vždycky říkala, no dneska Matěj zase blbnul... ale pak už z toho byla sama utahaná, takže jsem musela zasáhnout, no a teď v té druhé polovině třetí to nějak čím dál víc a víc graduje, takže kam pak naše myšlenky směřují, o tom jsme si už spolu psaly (F)
Jo, a myslím, že loni snad ani nebyl na škole v přírodě *-) letos netuším, možná by to s tou asistentkou šlo, ale v první třídě normálně byl (F)
ODPOVĚDĚT
Miroslava P. (patella) ID 94754, mimibazar.cz/patella (25.4.2017, 9:49)
Mám doma podobného, taky třeťáka. Paní učitelka si kupodivu zatím nestěžovala, ale doma máme všichni vymluvenou díru do hlavy. On mluví i ze spaní ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 9:54)
jo, on taky ze spaní....minule jsem se ho ptala na plavaní,jak mu jde,jak ho to baví atd.....říkal: jo,dobrý, jen mi furt teče ta hnusná voda do pusy.....nooo,tak přestaň taky někdy mluvit a nepoteče 8o|
ODPOVĚDĚT
Miroslava P. (patella) ID 94754, mimibazar.cz/patella (25.4.2017, 10:03)
To je borec ,-) ,-) ,-)
Na mně zase syn pořád mluví, tak mu odpovídám: jo,jo a vůbec samozřejmě nevím, o čem mluví. A on mi říká: proč mi říkáš jo, když na tu otázku nejde odpovědět jo?
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (25.4.2017, 10:06)
jo,to dělám taky,kývu hlavou, říkám jooo....za hodinu se ptá,já vůbec netuším o čem mluví,a on se čílí,že mi to říkal ,-)
ODPOVĚDĚT
Václava Š. (šíma) ID 13613 (24.4.2017, 23:49)
Doplň vynechana písmena.
Sm-je se, (X) doplnila y smyje se a má to.opravene, že tam.melo být směje se. Je to vzadu v klici, ale podle mě by mohlo být i smyje.
*-)
ODPOVĚDĚT
Ivana R. (IvaJ) ID 37256 (25.4.2017, 7:53)
já bych nad tím mávla rukou a nechala to být. Předpokládám, že je to nebylo cvičení na doplňování y nebo i po m, a proto to bylo opraveno, přestože slovo smyje se existujte. Takových věcí ještě zažijete ... (F)
ODPOVĚDĚT
Olga B. (Michellinka) ID 169408, mimibazar.cz/michellinka (25.4.2017, 6:51)
Pokud to nebylo vyloženě na prosvičení -ě- -je-, tak bych se ozvala, protože smyje se přece taky existuje.
ODPOVĚDĚT
Václava Š. (šíma) ID 13613 (25.4.2017, 7:44)
No dneska jsou schůzky, tak váham​, jestli za ním zajít. Ale... (X) VD, několik dystitulu, když ji bude chtít nachytat jinde, tak se ani nemusí moc snažit. Tak aby to nebylo spíš na škodu. Takhle můžu pořád doufat, že jindy zase přimhouří oko. Ale štve mi to, jako by nestačily ty chyby, co si tam naseká sama.
Upínám se k září, to by měli mít na češtinu Lenku K.
ODPOVĚDĚT
Olga B. (Michellinka) ID 169408, mimibazar.cz/michellinka (25.4.2017, 8:01)
Tak se na to vykašli. Od září bude určitě líp. Lenka je super! (F)
ODPOVĚDĚT
Václava Š. (šíma) ID 13613 (25.4.2017, 8:07)
Lenka je úžasná, jak jako učitelka, tak jako člověk. Mám ji moc ráda. (F)
ODPOVĚDĚT
Olga B. (Michellinka) ID 169408, mimibazar.cz/michellinka (25.4.2017, 8:28)
To já taky. Jen jsem ji už bohužel moc dlouho neviděla... (F)
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (25.4.2017, 0:01)
Já bych teda automaticky napsala -ě-,ale -y- tam určitě být může. Např. barva se smyje,křída na chodníku se při dešti smyje apod. *-)
ODPOVĚDĚT
Silvie J. (janeckula) ID 73679, mimibazar.cz/janeckula (24.4.2017, 19:56)
Prosím o radu, jak přijít na postup: najdi 3 po sobě jdoucí čísla, aby součet byl 630 000. Ať to můžu vysvětlit dceři, ona vůbec netuší.
ODPOVĚDĚT
Lenka Ch. (LenkaCh70) ID 46104, mimibazar.cz/lenkach70 (24.4.2017, 20:04)
630000:3=210000

takže prostřední číslo bude 210000 a obě čísla kolem:

209999+210000+210001=630000
ODPOVĚDĚT
Silvie J. (janeckula) ID 73679, mimibazar.cz/janeckula (24.4.2017, 20:09)
Díky, už to chápu (F)
ODPOVĚDĚT
Klára B. (kakunka) ID 1199 (24.4.2017, 20:01)
No, ono záleží na věku dcery. Je-li již ve věku rovnic ,-), pak je to jasné:
x+ (x+1) + (x+2) = 630 000
a dále řeší jako rovnici.
Pokud ještě ve věku rovnic není, tak k tomu musíte dojít opatrněji. Jde o to, že tři po sobě jdoucí jsou vlastně skoro stejná, že. Bude to něco jako třetina toho celku, takže zhruba 210 tisíc - to vytvoří orientační představu. Pak už by měla dojít sama k tomu, která to budou (L)
ODPOVĚDĚT
Silvie J. (janeckula) ID 73679, mimibazar.cz/janeckula (24.4.2017, 20:03)
4 třída. Teď zkouší chlap a vyšlo mu 100 000 a 210 000 a 320 000. :^)
ODPOVĚDĚT
Klára B. (kakunka) ID 1199 (24.4.2017, 20:12)
Ta přece nejsou po sobě jdoucí :-D
Je to 209.999, 210.000 a 210.001 (L)
ODPOVĚDĚT
Silvie J. (janeckula) ID 73679, mimibazar.cz/janeckula (24.4.2017, 20:35)
Mu to říkám +o(
ODPOVĚDĚT
Václava Š. (šíma) ID 13613 (24.4.2017, 20:10)
To nejsou po sobě jdoucí ne? Udělala bych 630 000:3 =210 000 a od jednoho , odecetla 1 , pak.prucetka 1 a bylo by to 209 999, 210 000, 210 001
ODPOVĚDĚT
Lenka Ch. (LenkaCh70) ID 46104, mimibazar.cz/lenkach70 (24.4.2017, 20:06)
tak to už by k tomu měla dojít pomocí té rovnice. Mám taky čtvrťáka ...
ODPOVĚDĚT
alena v. (ani) ID 13240, mimibazar.cz/ani (24.4.2017, 19:48)
Loučím se holky (L)
letím pro madam do ZUŠ a spát |-)
ODPOVĚDĚT
Jana B. (mummi) ID 37423, mimibazar.cz/mummi (24.4.2017, 19:28)
zabiju, prostě jí zabiju 8o| 8o| 8o| 8o| a to sem se dozvěděla, že za to že nic neumí můžu já ....si snad dám panáka.
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (24.4.2017, 19:29)
:^) marjá tady se to nějak rojí

tak já radši jdu taky vylovit tu žákajdu :^) ,-)
ODPOVĚDĚT
Jana B. (mummi) ID 37423, mimibazar.cz/mummi (24.4.2017, 19:35)
No u nás můj záchvat vzteku vyvola dcera (ne)učíc se geometrii na zítřejší test. A až dostane kuli bude se ještě divit. Má to v matice hodně nahnutý k 3 a to je učitelka dost mírná. A mladá furt chodí, že trojku nechce ale neděla nic a ještě se vzteká. Spratek
ODPOVĚDĚT
Celkem: 233 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,24 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook