Domácí mazlíčci a děti

DISKUSNÍ TÉMATA | POSLEDNĚ DISKUTOVANÁ TÉMATA
DISKUTOVAT MOHOU POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Domácí mazlíčci a děti
ZOBRAZIT PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PŘÍSPĚVKŮ
Celkem: 26 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3 další >>
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 9:24)
Holky, máte zkušenost s luxací pately u psů? Je to vyskakování kloubu. Včera, když jsme nebyli doma (takže nevím, jak se to stalo), nám začal dost kulhat pes (čivava) na zadní nohu. Skoro na ní nedošlápnul, nechtěl chodit, kňoural u toho. Potom se zase rozeběhl normálně, ale během chvilky zase zakňoural a poskakoval. Jeli jsme s ním hned na veterinu, kde nám řekli, že je to ta luxace. Zkoušeli mu to tam nahodit, ale pořád mu to hned vyskakovalo. Dostal injekci na bolest, dnes dostane prášek a zítra kontrola. Ale když jsme večer přišli, tak přestal chodit úplně. Počůral se mi v posteli, nešel ani za pamlskem. Zkusila jsem, hodit mu pamlsek před něj, stačilo dva kroky a stejně se nehnul. Nechala jsem ho na místě a on asi po hodině začal pokňourávat a pořád stál na tom místě bez hnutí. Úplně staženej ocásek. Na netu jsem se dočetla, že by to nemělo být až tak bolestivé a že to má většina psů, takže mi to docela přijde divné. Je mu 10 měsíců. Není to ta prťavá čivava, má 4,3kg a je zasvalený. Neřešila jste některá tento problém? A jestli něco pomohlo? Mám ho fakt nechat kňourat a hlavně ho nenosit? (F)
ODPOVĚDĚT
Renata V. (Ketty) ID 20434, mimibazar.cz/ketty (11.1.2018, 18:34)
Je to velmi častý problém malých psů bez PP. Je to dědičné a kvalitní chovky nechávají své psy na toto vyšetřovat, aby se problém nedědil. Bohužel ve většině případů pomůže jen operace.
Renata *-)
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 21:27)
Nejen bez pp, tohle vyšetření není povinné a dělají ho opravdu jen kvalitní chovky, bohužel zdaleka to není ani polovina
ODPOVĚDĚT
Dana K. (Danusinka) ID 47210 (11.1.2018, 14:30)
Měl synovo 8 letý jork. Má vrozenou vadu na obou nohách. Postupně se mu to zhoršovalo. Nekňučel, ale chodil po 3. Už mu to nešlo ani dát zpátky. V říjnu byl na operaci. Dlouho trvalo než na ní začal šlapat. Teď ok.
(F)
ODPOVĚDĚT
Věra H. (kosina) ID 1671, mimibazar.cz/kosina (11.1.2018, 13:24)
Čerstvá zkušenost,akorát teda u o hodně většího psa...začala chvíli kulhat,chvíli běhala a dokola...mysleli jsme,že blbě šlápla,na veterině řekli,že luxace a dokonce u obou zadních .... operoval ji skvělý veterinář MVDr.Frýba ze Žatce, je to měsíc a něco,ta rekonvalescence je dost náročná,i když u čivavy to je v pohodě,u nás nastal první problém odnést ji po narkoze,těžká jak kráva ,-) a hlavně hlídat,nesmí sama chodit venku /aby se např.nezjančila,když uslyší pošťačku atd/...nesmí do schodů,ze schodů...obden na injekce.....cena-no u nás v Chomutově nám řekli min. 8 tisíc jedna noha-následná péče, v Žatci 4 tisíce... (F)
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 13:34)
Žatec máme kousek, to by šlo. Zase ta naše čivava je zvyklá skákat ze sedačky a z postele a asi mě neposlechne, že tam nesmí. A hlavně máme doma kočku a ta jak má ty svoje chvilky, tak ho honí po celým bytě. (@) no to bude ještě zajímavý. A taky jste měli příznaky takhle rychlé? Všude se píše, že je to postupně, že se to zhoršuje a pak ta operace. (F)
ODPOVĚDĚT
Věra H. (kosina) ID 1671, mimibazar.cz/kosina (11.1.2018, 13:51)
No těžko říct,ona totiž toto měla již dvakrát loni,my byli u veterináře tady v Chomutově,tam jí ani nedělali rtg,jen řekli,že "asi" blbě šlápla nebo počínající artroza,píchli pár injekcí a pak byl klid. Teprve v tom Žatci jí pořádně prohlídnul,udělal rentgen...ale jak píše paní pode mnou,může to být i prasklý vaz a z toho měl obavu i doktor,aby si ho neporanila po operaci tím,že nebude v klidu. Musí se fakt hlídat,bohužel to jinak nejde, ta naše váží 36 kg a museli jsme jí nosit do schodů,ze schodů,a jen na vodítku vyvenčit a zase domů.Zavolejte mu,vůbec se nebojte,že ho budete rušit,nebo napište email,nechte na sebe telefon a on vám zavolá zpátky /do půlhodinky určitě/.Je fakt neuvěřitelně ochotný a hodný.
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (11.1.2018, 13:09)
Taky mám čivavu a varovali nás před tím.. Máme 6ti letého, má 3,7kg....ale osobní zkušenost s tím nemám....nevím, zda by pomohly doplňky stravy na klouby?
My zas máme problémy s plotýnkami. Takže už nesmí běhat po schodech v baráku do bytu - musíme ho nosit.
Občas si odlehčí zadní nohu při chůzi, ale jednou pravou, pak zas levou a né pravidelně...jednou za čas....pávě to když jsem se na to ptala poprvé veterinářky, mluvila o této luxaci pately, ale od té doby si tak "poskakuje" sám, ale jen zřídka....
A co vám doporučili na veterině? Určitě vám k tomu něco řekli? *-)
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 13:26)
Řekla, že je to ta luxace pately. Snažila se mu ten kloub vrátit zpět, ale když s tím zase zahýbala, tak říkala, že mu to vypadává. Potom jsme ho položili na zem a říkala, že vidí, že se mu to vrací a vypadává, ale že je to celkem časté u těch malých psů. Žádnému úrazu to nepřisuzovala. Trochu se divila, že u toho i zakňučí, ale prý to bude tím, že se mu to stalo asi poprvé a on se s tím musí teprve vyrovnat. Třeba má pravdu, nevím, on byl vždycky víc bojácný, to zase jo, ale lákala jsem ho doma i salámkem a ani se nehnul. Dala mu potom injekci na bolest a tabletu na dnešek. Zítra na kontrolu. Potom doporučila výživu na klouby.Kňučel teda i potom večer, i po té injekci. Když už popošel, tak nedošlapoval a pokud trochu, tak hned zakňučel a zastavil se a zůstal stát. Ani si nelehl. Jen si občas jakoby sedl na zadek do strany. Dneska ještě budu volat do jiné veteriny. Uvidím, až přijdu domů, teď je s ním manžel a prý celý den leží v pelíšku. A jinak nedoporučila nic, prý je to běžné, nemělo by to tolik bolet, že to na nás hraje, že ho litujeme a asi se domluvíme v pátek co s ním. Právě si říkám, že třeba tu patelu má, ale že může mít ještě jiný problém. :-S
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 14:06)
Blbka by měla vrátit diplom, to je skutečně neuvěřitelný (zip) (zip)
ODPOVĚDĚT
Martina S. (zelenoocka) ID 64457, mimibazar.cz/zelenoocka (11.1.2018, 13:42)
Přesně jak to popisujete mi to přijde na přetržené vazy :-(.
Nemohlo dojít k přetržení vazů v okamžiku, kdy mu veterinářka zkoušela vrátit do správné polohy? Pokud jsou vazy přetržené, koleno už nedrží, i kdyby správně zaskočilo tam kam má. Konzultujte určitě s ortopedem. Budu držet palce, a určitě napište.
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 13:55)
A když jste měli přetržené vazy, tak na to vůbec nedošlápl? My když ho včera postavili po tom vyšetření na nohy u vete, tak pokulhával, ale občas popošel. Šel i k autu a vyskočil do něj, pak zakňoural a lehl si, potom se zvedl...takhle pořád dokola. On je takovej neklidnej ještě, je mu 10 měsíců, tak není chvíli v klidu. Ale doma byl jinej, i se jakoby klepe, i když u mě ležel na polštáři.
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 14:09)
Klepe se bolestí. Kuwa já jsem tak vytočená, úplně doběla :-@ :-@
ODPOVĚDĚT
Martina S. (zelenoocka) ID 64457, mimibazar.cz/zelenoocka (11.1.2018, 14:07)
Došlapovala na špičku, seděla bokem, s tou zraněnou nohou vytočenou ven. Nohou se nedokázala podrbat. Mám bígla, což je plemeno odolné vůči bolesti, takže se nijak plačtivě neprojevovala, jen byla smutná a neběhala.
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (11.1.2018, 13:34)
Chuděrka malej..... :´( náš je také bojácný :^)
Tak hlavně aby mu MVDr. pomohl...vím, peníze lítají....náš ty jeho záda stála přes vánoce 2tis a přidaly se v moči struvity, takže vyšetření, antibiotika, dietní granule a 1x týdně vyšetření moči a už tam jsme nechali přes 4tis.... +o( a ještě zápasíme s bleškama, ty má (&) i (@) ale snad už je to na ústupu, zdá se....
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 13:47)
Mě to trhalo srdce, když jsem ho viděla stát takovou dobu na místě a jen koukal. Ale chtěla jsem, aby trochu popošel. Potom jsem k němu dala pelíšek, tak si lehl. On zakňučel i když jsem ho chtěla vzít do ruky, asi chtěl mít klid. Jsou to starosti s nima (F)
ODPOVĚDĚT
Věra H. (kosina) ID 1671, mimibazar.cz/kosina (11.1.2018, 13:28)
Panebože,kam to chodíte,to je neuvěřitelný..koukám,že jste z Mostu,zavolejte si do toho Žatce,jak píšu níže,je to fakt odborník,jezdí za ním i zdaleka a hlavně je neuvěřitelně lidský se srdcem na pravém místě (F)
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 14:07)
přesně, jako jak si zvyknout, co je to za nebetyčnou blbost? (facky)
ODPOVĚDĚT
Martina S. (zelenoocka) ID 64457, mimibazar.cz/zelenoocka (11.1.2018, 10:10)
Nemám zkušenost s luxací pately, ale s prasklými vazy v kolenou. Zranění má stejné následky - nestabilitu kloubu a bolest. Pokud je operativní řešení, nenechávejte pejska dlouho trpět. Já mám u fenky operované obě zadní nohy, a běhá jako před úrazem. Bez operací by přestala chodit úplně.
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 10:44)
A zjistil Vám to normální veterinář, nebo ten speciální? Pohmatem? Jemu včera natahovala tu nohu a zkoušela mu kloub vracet zpět, ale nedrželo to. Ale zase předtím vůbec nic, ani nikdy neposkakoval a najednou z minuty na minutu bolest, že nemůže chodit *-)
ODPOVĚDĚT
Martina S. (zelenoocka) ID 64457, mimibazar.cz/zelenoocka (11.1.2018, 10:50)
Objednala jsem Bes k ortopedovi, protože kulhala delší dobu a nelepšilo se to. Poznal to pohmatem, když je ten vaz prasklý, tak to koleno je silně nestabilní.
Při zranění druhé nohy jsem jela hned, vyšetřoval mi ji veterinář nespecialista a stejným způsobem. Operoval mi ji v obou případech, dle mého názoru, ten nejlepší vet. ortoped, skvělý přístup, nejen jako specialista, ale i jako člověk.
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 10:47)
tak to je divný, pately se v drtivé většině zhoršují postupně. Může mít úraz. Chudák :-S
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 10:57)
přijde mi to taky divný. Manžel odjel na hodinu pryč, předtím pes lítal jak nic, nikdy předtím ani nepoposkočil po třech a vrátí se a pes se klepal na posteli a chodil po třech. Při došlapu kňoural a pak už se nechtěl hnout z místa. A to i od včera nic nepil (asi stresem, jak jsme ho mordovali u vete). Ráno se naštěstí aspoň napil a na čůrání jsem ho odnesla teda. Hlavně je vidět na něm stres. Klepe se a jen sedí, leží, nebo stojí na místě. Máme teda kočku, takže si myslím, že se včera honili a něco se stalo, ale veterinář hned, že je to ta patela a že to si hraje, že ho nemáme litovat :´( takže jsem tomu věřila, jen je to teda divný, takový obrat během hodiny vlastně.
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 11:00)
Můžete s ním dnes někam jinam? Pes se trápí zbytečně, nehledě na to, že to může mít následky. Má celý život před sebou , zkurvit mu ho hned na začátku je dost škoda.
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 10:09)
U vás bohužel těch posuzovatelů moc není, nejblíž Litoměřice
https://www.vetkom.cz/veterinar/mvdr-eva-stolcova/
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 9:59)
Řešila, u krysaříka. No na nic moc nečekejte, sehnat si posuzovatele, nechat si otestovat stupeň, podle mě to bude trojka určitě. Tam už je třeba to řešit operativně, stav se neustále zhoršuje a pejsem pak může přestat úplně chodit. Operace složitá není, ale je důležité dodržovat striktní klidový režim, tj. ideálně klec a to po několik týdnů. U nás se to nezadařilo a asi měsíc po operaci musel být reoperován na jednu nohu, u druhé stačila operace jedna, takže během roku tři operace zadních nohou, totální masakr :-S moje současná (&) má první stupeň, zatím to držíme Gelorenem v dobrém stavu. Většina psů to nemá, to je blbost. Trpí tím hlavně malá a trpasličí plemena a je to vrozená vada. Rodiče by měli být na luxace testováni ještě před plánovaných vrhem. U některých psů je to velmi bolestivé. Našeho to asi moc nebolelo, nebo to nedával najevo, ale kloub mu vypadával co pár minut chůze. Opravdu to nenechejte jen tak, pes trpí a zdravotně se bude rapidně zhoršovat.
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 10:46)
kolik stojí taková operace, nemám vůbec představu? A tu klec na několik týdnů si úplně neumím představit. To tam musí být pořád zavřený a jen chodit venčit? :´(
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 10:48)
Hlavně nesmí běhat a skákat, venčení omezit jen na vyčurání. Ale víte co, nejdřív ho nechejte důkladně vyšetřit odborníkem, tohle vůbec luxace být nemusí.
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (11.1.2018, 13:11)
jj takle jsme museli hlídat našeho čivaváka právě s plotýnkama...nesměl skákat, měl vodítkový režim....ven jen vyčůrat a zas hend domů, žádné procházky a teplo....
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 14:08)
A není to na operaci? Co dornovka, na plotýnky se dost používá..
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 10:40)
No mě se právě včera nechtělo z té veteriny ani odejít, protože mi tvrdili, že by ho to nemělo tolik bolet a že je spíš vystresovaný z toho stavu, co se mu to děje. A že operaci nedoporučuje, že se to stejně vrací a operace a stav po ní je náročný. A že se s tím má naučit žít. V tý chvíli jsem ještě nevěděla vůbec o co jde, až teď to pročítám. A je taky divný, že předtím neměl žádné problémy a najednou hned takové bolesti *-) V pátek se musím zeptat víc co s tím. (F)
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 10:51)
Ještě příklad, moje kolegyně zrovna, pes bolesti, neochota chodit, byli 3x u nás v čb na klinice, pokaždý jen léky, injekce a klid, že má namožený záda. Až se pes jednou ráno počural bolestí, násilím jsem je nahnala na ct a tři obratle v p@deli, stlačená mícha. Pejsek na operaci, čekat ještě pár dní, ochrne (zip)
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 10:45)
Bože co to máte za idioty? Tohle se naopak operovat musí, pak to působí na kloubu nezvratné změny a trvalé poškození. Je mladý a hojit se bude dobře. Minimálně to chce ortopeda, aby vám řekl, co to vlastně vůbec je. Taky mám se psem problémy a až na čtvrté klinice konečně pomohli.
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 10:50)
Děkuju za tip na toho psího ortopeda výše (F) A ta čtvrtá klinika, kde vám pomohli, tak to byl ten specialista? Předtím to byl klasický vete?
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 10:56)
První vet byl náš běžný, druhý nemocnice Český Brod, třetí jedna klinika v ČB. Všude jen vrtěli hlavou a nabízeli to, co se u odborníka řeší až jako jeden z posledních kroků. Já mám tedy alergičku potřebovala jsem dermatologa a alergologa. Ale zažraného a ochotného, ne jen napsaného na webovkách. Tady by měli umět ortopedii http://www.veterinamost.cz/
ODPOVĚDĚT
Monika P. (neo) ID 31765 (11.1.2018, 11:02)
děkuju, jdu tam volat.
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (11.1.2018, 11:03)
moc držím palce, dejte mi pak vědět (F)
ODPOVĚDĚT
Marcela N. (merymery) ID 115630 (7.1.2018, 20:58)
dobrý večer,,chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s onemocněním štítné žlázy u kočky,
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (6.1.2018, 12:14)
Mája pěkně roste, jestli to půjde tímhle tempem dál, za chvíli se nám už nevejde na gauč... ,-)
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4862626
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4862627
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (6.1.2018, 18:44)
(Y)Krásná hafánková...a jak jí sluší ty barevné kozačky (*)
ODPOVĚDĚT
Ida N. (Ida.N.) ID 28705 (6.1.2018, 18:38)
Je bezva (Y). A jak se tváří důležitě ,-)
ODPOVĚDĚT
Jana J. (klotylda) ID 18318, mimibazar.cz/klotylda (6.1.2018, 16:23)
je úžasná (L)
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (6.1.2018, 18:14)
Díky (F) ,-)
ODPOVĚDĚT
Gabriela H. (anib) ID 10545, mimibazar.cz/anib (6.1.2018, 16:19)
Ty bláho,to je moc pěkné psisko, už čůrá uen venku ?
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (6.1.2018, 18:13)
Skoro jo |:o). Asi jí vadily ty petardy, jak tu je už klid, chodí v pohodě. Chodím teda na zahradu s ní, ale aspoň že tak. Zítra se jedem podívat na ovce, potřebuje něco pást 8o|, tak doufám, že ji to bude bavit víc než auta. S těmi je to teda peklo, pomalinku trénujeme.

Gábi, na kolik Vás cca. vyjde krmení? Dnes mi dovezli maso, něco kupuju v řeznictví - krky apod., vychází mi o zhruba 30 Kč na den. Až bude jednou tak velká, bude to kolem 60Kč na den, což mi přijde celkem dost :^)
ODPOVĚDĚT
Silvie J. (janeckula) ID 73679, mimibazar.cz/janeckula (7.1.2018, 13:58)
Stafbull skoro 7kg beru z krmimmasem + kosti řezník a tak 500 mesicne.
ODPOVĚDĚT
Gabriela H. (anib) ID 10545, mimibazar.cz/anib (6.1.2018, 19:15)
Maso kupujeme v Makro,v lidské kvalitě, takže nás přijde na cca 5000/měsíčně. Kupujeme hovězí-veprové-svalovinu, držtky, kuřecí krky,srdce,žaludky. Namícháme jjednotlivé porce, dam do misek a zamrazím
Na FB je skupina BARF,tam dávají odkazy na dodavatele masa pro psy,ale nikdy jsem nenašla odvahu to koupit, bud je to z výseku,nebo nějaké mletiny

Ovečku budeš mít doma na zahradě,nebo bude nocovat s vámi vložnici?
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (7.1.2018, 12:35)
Tak jasně že v posteli, coak u nás někdy nějaký zvíře nechaváme venku? |-)
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (6.1.2018, 19:24)
Mám zkušenosti z několika barfshopu a za krmimmasem.cz dam ruku do ohně, perfektní kvalita i servis. Kdyby chtěl někdo tip. Majitelka mi po dlouhé snaze sehnala i koňské kosti |:o) samozřejmě kusy, mletiny neberu, ale třeba celé hovězí srdce, játra, atd
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (7.1.2018, 12:38)
Já teď brala z dopsimisky.cz a super, nejlepší jsou sledi, dostala jsem pytel celých mrňavých rybiček ,-). I to mleté vypadá moc dobře, nesmrdí to jako Vetamix.
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (7.1.2018, 13:44)
Určitě je víc dobrých
Tady je nádherná svalovina, klidně bych to použila na vaření pro lidi, mít to záruky, žádný odpad.
ODPOVĚDĚT
Kateřina V. (KattyV) ID 384698, mimibazar.cz/KattyV (6.1.2018, 12:18)
Ta je krásná. (F)
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (6.1.2018, 12:20)
(L) ,-)
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (4.1.2018, 9:15)
(@) (&) v bytě a blechy............co účinného? Zápasíme s nimi už 2.měsíc :-@ :´( Připadám si jak špína.......... :´( :´( skoro zoufalost...BioKillem deratizace komplet bytu každý týden + koupání zvířátek v šamponů speciálním, pereme pelechy, povlíkáme atd...prostě pořád dokola a pořád né a né se jich zbavit.... :-@
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (4.1.2018, 13:19)
Jedině tableta. Vyzkoušeno kde co, vč. dýmovnice, parního čističe, kdepak, půl roku nonstop boj, někdo to u nás v domě trousí. Samozřejmě všelijaké obojky, spreje a pipety...Bravecto nebo šetrnější Simparica, ale ta účinkuje kratší dobu. No a samozřejmě pokračovat v důkladném úklidu, než se zbavíte všech nakladených vajíček. Musím říct, že pak už byl klid celkem rychle.
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (5.1.2018, 7:27)
Včera na veterině mě už paní veterinářka dala tabletu, nějakou žvýkací pro (&) a tabletu pro (@), že mají účinek až 1 měsíc, ale je dobré to po měsící zopakovat.. Název mám napsaný doma ..dnes budem opět "deratizovat" byt BioKillem + koupat (@) (&) a vše prát atd......
8-|
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (5.1.2018, 11:55)
To by mohla být i ta Simparica..jó, to je lahůdka, naštěstí nás nikdy nepokousaly a vždy jsem na psovi našla 1-2 kousky, ale je (&) alergická na bleší kousnutí a tam musím jednat rychle (zip)
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (5.1.2018, 12:46)
Nápodobně - poprvé, když je měl před těmi 2 měs, se mu udělali děsné boule pod kůží (manžel říkal, že je jak prase bradavičnaté)....byl neklidný, až apatický.....dostal nějaké léky na 14dní a zatím dobrý od té doby..teda klid....
ODPOVĚDĚT
Petra C. (crhakp) ID 22564, mimibazar.cz/crhakp (5.1.2018, 8:22)
Bravecto nebo Comfortis....prosím,napište tu pak,jak to zvířata snášejí.My to chtěli,ale jeden dotkor to doporučil,druhý naopak vůbec ne...
ODPOVĚDĚT
Marketa G. (set) ID 100935, mimibazar.cz/set (5.1.2018, 12:02)
Používáme Bravecto a dobrý už letos bude mít třetí rok (L) (L)
ODPOVĚDĚT
Alena V. (Aja10) ID 56958 (5.1.2018, 13:25)
Dělali jste jaterní testy nebo jak víte, že pes je v pořádku *-)?
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (5.1.2018, 9:28)
Myslím ten Comfortis, ale jistá si nejsem....mrknu doma....stál kolem 200,-/1tbl a ta jiná pro kocoura přes 200,-/1tbl

Nám úplně zakázala použít na ně i ten BioKill co přímo na zvířata je určený (teda né na (@))....
ODPOVĚDĚT
Alena V. (Aja10) ID 56958 (5.1.2018, 9:09)
Je to insekticid do žaludku, citlivější psi to nemusí snášet, údajně jsou známá i úmrtí v souvislosti s touto tabletou. Já bych to psovi nedala. Ale zase chápu paní, že je z blech zoufalá. (F)
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (5.1.2018, 11:53)
Já toho tedy načetla tuny, hodně dlouho jsem se bránila, konzultovala jsem to na několika klinikách a nikde se nesetkali s problémem vyjma zvracení. Pravda, na trhu je pár let, ale nepřeju vám vidět, co udělal obojek Foresto s mojí fenkou. Myslela jsem, že je po ní :´( svinstvo je všechno, pipety skrz kůži roznáší po těle lymfatický systém, totéž obojky, ty dokonce vraždí parazity i mimo psa, což to je chemie jako prase
Já tedy pokud nemusím jinak, používám přírodní éterické oleje, na klíšťata fungují fantasticky, ovšem blechy, to už je jiný level (zip) když už jsem jí viděla posledně, naposled před tabletou, tak jsem se normálně rozbrečela zoufalstvím (smich)
ODPOVĚDĚT
Alena V. (Aja10) ID 56958 (5.1.2018, 12:40)
Ale jo, jak říkám, když už se bojuje s blechama a ještě kočka i pes, musí to být masakr, zatím jsem to řešit nemusela. Taky jsem toho načetla dost, doporučila mi to chovatelka, sama Simparicu dává, ale já se prostě bojím to dát, taky radši ty éterický oleje, přinejhorším v létě jednou tu pipetu, je to hrozný no :-S
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (5.1.2018, 12:17)
já mám ale pocit že je to i tím že lidi to na psech často překombinovávají , nebo opakují a nebo dávají zbytečně často a ty blechy prostě v některých případech získávají odolnost bohužel.
Já tedy dávám -kočky -jen akutně v sezoně, a vydrží s tím i na rok,a to jsou polovenkovní, nenosí aktivně ani obojek , nic ,a můžu říct že se žádným masivním zablešením jsem se nesetkala.Pipeta zatím stačila a přípravek se drží spíš ve vrchní vrstvě kůže , tak myslím že to co je do žaludku je mnohem horší.
ODPOVĚDĚT
Petra Ř. (petrulka) ID 33, mimibazar.cz/petrulka (6.1.2018, 18:34)
Ono o žaludek moc nejde, v něm to zůstane jen chvíli. Mám obavu o jiné orgány. Bohužel ta odolnost proti přípravkům je často i chybou lidí, např poddavkovanim, kde dochází u parazitů k něčemu jako "očkování" , ti si při nízkých dávkách časem zvyknou a je to zase v háji. Já bych asi jednu, dvě, tak razantně neřešila, ale čuba si je schopná vyrvat srst z půlky těla, je alergik.
ODPOVĚDĚT
Alena N. (alena+) ID 4024, mimibazar.cz/alenan (5.1.2018, 7:53)
ahoj Andy, píšu vedle.....měli jsme jednou zablešený byt a museli jsme nechat vyplynovat, nic nepomáhalo |-) ,-)a to jsme snad čistotná rodina ,-)
ODPOVĚDĚT
Miroslava J. (samirka) ID 13416 (4.1.2018, 12:50)
a zkoušeli jste tablety? Moje sestra aplikuje svým psům
Bravecto (proti blechám i klíšťatům), aplikuje jednou za sezonu (kvůli těm klíšťatům, jinak se může aplikovat 4x za rok) a má klid. Do té doby to byl děs, hlavně teda ty klíšťata, po každém proběhnutí v lese roje klíšťat. Přitom měli i obojek, i aplikovali pipetou.Proti blechám je ještě Comfortis a ještě nějaký, název nevím, a můžou ho i kočky. Doporučil jim to veterinář.
ODPOVĚDĚT
eva p. (evicela) ID 205626 (4.1.2018, 12:22)
mají zvířata pipetky proti parazitům? Bez nich se neobejdete, nestačí vykoupat, to je nanic, blechy na ně znovu nalezou protože se na ně chodí živit, po napití sami pojdou, jinak vše vystříkat Arpalit neo
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (6.1.2018, 19:27)
Pipety jsou nanic ...
ODPOVĚDĚT
eva p. (evicela) ID 205626 (6.1.2018, 22:29)
za mě na nic rozhodně nejsou, dávám Frontlain Combo a nikdy ani klíště ,nic
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (6.1.2018, 19:49)
proč?, já s nima měla u psa a mám ted ˇ u koček ,nejlepší zkušenost , a vystačí nám jedna na celý rok.
A když měli blechy dostaly pipetu a vše co bylo živé v kožichu tak pošlo,
a byl pokoj.A jak píše Eva ten Arpalit je super , ničí i vajíčka,hnidy.
U nás úspěšně použito poprvé a zatím , doufám ,naposled loni na vši.
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (6.1.2018, 20:23)
Kamarádka byla přesvědčená, že pipeta pro jejich téměř pokojového psíka stačí ... jeli s rodinou na výlet a po několika dnech zjistili, že pes má blechy ...naštěstí na to přišli při koupání před tím, než šli se psem na stříhánjí, protože zjistit to tam, tak platili za deratizaci psího "salonu".... majitelka to totiž má v podmínkách ...
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (6.1.2018, 21:15)
Hm, no jo , ona je pipeta a pipeta a pak taky i správná aplikace , aby se to dostalo dobře jen na kůži , někteří to rozmasírují spíš v srsti než kůži , nebo třeba i nedají správnou dávku na váhu psa.Spíše si myslím to bude výjimečné ,že by až tak nezafungovala.
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (6.1.2018, 21:53)
Pipety davame hen tomu VBP. Katdy rok ok. Loni nefungovala.
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (6.1.2018, 21:52)
Aplikoval sám veterinář a psík byl zvážen dobře ... ale stalo se ....
ODPOVĚDĚT
Marketa G. (set) ID 100935, mimibazar.cz/set (4.1.2018, 10:42)
Kamosce hodne pomohlo ty tablety Bravecto. Teď ma.klid. Zapasila s tim vic jak 3 mesice.
ODPOVĚDĚT
Jana M. (racochejlek) ID 138349, mimibazar.cz/racochejlek (4.1.2018, 10:34)
Kupte tablety proti blechám, prodávají na veterině, jsou podle váhy pro kočky i psy, jsou na měsíc a 3x opakování nebo rovnou na 3měsíce. Pes to krásně sní i kočka (mám vyzkoušeno), blechy postupně vymizí - jakmile se zakousne do pejska tak umře, ale je potřeba dodržet tu dobu 3 měsíců ( jsou různá stadia blech).
Mám opravdu vyzkoušeno, to co píšete nás postihlo také a řešila jsem takto.
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (5.1.2018, 7:28)
Jani jojo to budou ony, co včera nám veterinářka dala :-) Doufám, že to zabere a také říkala, že za měsíc máme přijít pro novou dávku
děkuji
ODPOVĚDĚT
Martina R. (Kejko) ID 43889, mimibazar.cz/kejko (4.1.2018, 10:20)
Zažili jsme předloni,na doporučení veterinářky jsme všem zvířatům koupili obojky Foresto a blech jsme se zbavili.Pak jsem jen vyprala pelechy a udělala běžný úklid.
Kupuju jim nový obojek jednou za rok a neměli už ani blechy a ani klíště. (@) (&)
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (5.1.2018, 7:31)
Já používám 5 let, co našeho 6ti letého (&) máme, jedině Kiltix...a vždy (Y) jen teď chytl nějakou agresivní blechu, dle toho co říkala na veterině doktorka a prostě i Kiltix to neochránil.... (6) sice byly takové jak omámené, né tak aktivní skokanky, ale prostě byly a množily se....Obojek také kupuju nový hned jak dojde ta doba účinku.
ODPOVĚDĚT
Alena S. (aguaverde) ID 102026 (4.1.2018, 10:10)
Blechu k nám donesla návštěva :-S bojovali jsme 3měsíce, biokill a vše důsledně postříkat (i odsunout skříně,komody atd tam jich je plno) a místo vedle místa..... ještě i nastříkat do mezer v gauči, ty mezery mezi opěradlem a sedákem co nejvíc odsunout od sebe postříkat a hned vysávat a zas postříkat, tam těch mrch bylo milion... stálo to hodně peněz +o( ale ufff
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (4.1.2018, 10:19)
jj, také jsme dělali a máme půjčený parní čistič, tím také ještě.....brrrr....
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (4.1.2018, 10:00)
Nikdy jsme blechy nemeli :^). Teda pejsani.
ODPOVĚDĚT
Magdalena B. (MaddyM) ID 296018 (4.1.2018, 12:02)
Protože, než by blecha prolezla tvým pejsanům srstí až ke kůži, tak chcípne hlady nebo vyčerpáním +o(
ODPOVĚDĚT
Jaroslava U. (jarciku) ID 95739 (4.1.2018, 9:40)
My taky bojovali a byli jsme poštípány, 6 měsíců to trvalo. Veterinář říkal, hodně vysávat, protože ty kartáče ničí vajíčka blech. Stříkala jsem postele, sedačku Cobrou, a peřiny biotollem. Kocour dostával něco na blechy přímo od něj, protože frontline combo neučínkovalo. Držím pěsti, ať se jich brzy zbavíte!
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (4.1.2018, 9:54)
My poštípaní nejsme.....zatím teda *-) pořád vysáváme (koberce nemáme), přesto vysáváme vše, i postele, povlíkám, pořád peru...teď už vidím někde něco černýho a útočím, že to je blecha..prostě už blbneme, ale taková malá potvora a jak umí znepříjemnit život i provětrat peněženku +o(
Jdu dnes na veterinu, poptám se, protože BioKill na tělo mohou jen psi a né kočky :-| tak něco kocourovi ještě......měli jsme v počátku tu kapičku za krk, ale asi to nezabralo, jak je vidět...ale to měl jen 1 blešku pes....a teď? Děsný 8-|
ODPOVĚDĚT
Jaroslava U. (jarciku) ID 95739 (4.1.2018, 10:10)
Taky jsem byla zoufalá a i když je to už 2 roky, tak jakmile máme štípance hned kontroluji, jestli to není od blechy. To totiž děsně svědí i 3 týdny! Není o co stát. Vždycky jsem měla hrůzu z toho, že k nám chodí na návštěvu spolužáci dětí tak, aby si to nedotáhly domů a pak o nás neříkali, že máme doma špínu. Jednou u nás spali známí a kamarád si ji odnesl domů. Naštěstí jsou spíš jako rodina a vzali to sportovně! Tak se držte!
ODPOVĚDĚT
Iva N. (vandacz) ID 69832 (4.1.2018, 9:24)
Zazili jsme to v minulosti 2x.. Moje nocni mura. Jediny, co pomohlo, byl ve finale Frontline spray (ne ta kapicka!) na psa, aby ty blechy uz nesly zpet na nej. A na to prostredi ten biokill co uz mate. Ale napred se to musi znicit na tech zviratech, jinak se to bude porad dokola vracet ...Soucitim s vami... :-(
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (4.1.2018, 9:40)
Děkuji...jsme z toho už k.o. (&) se neustále drbe.....v noci nespí...tím pádem ani my pořádně.....Má obojek Kiltix, blechy jsou takové jako oblbnuté, teda některé.....nějaké velké, nějaké pidi.....ty vajíčka se líhnout po 1-3týdnech a nejsou vidět....jako fakt hustý..... :-@ :´( :´( dnes se jdu optat na veterinu... (&) když je měl prvně právě před těmi cca 2měs, tak mu po naskákali boule - reakce na jejich kousnutí, bral 14dní léky na to 8-| +o(
(@) si už i na koupání zvykl ,-) zjistil, že bránit se je marné....

manžel objednal rovnou BioKill velký kanystr + ten přímo na tělo co se může aplikovat zvířátkům.....
ODPOVĚDĚT
Iva N. (vandacz) ID 69832 (4.1.2018, 9:58)
Ten Biokill na zvirata nam nepomohl, jen ten na to prostredi.. Chudaci (&) (@) , je mi jich lito.. U nas to lezlo bohuzel i na me, jsem byla na mrtvici.. Ale jak jsem psala, i my zkouseli jine pripravky, ale opravdu jedine ten Frontline spray, nic jineho nam nepomohlo. Jestli jsou po tom obojku jen oblble, tak to asi moc neucinkuje. Jak to prestane lezt na psa, nebo je to na nem primo zahubi ( ale urcite dodrzovat davkovani, abyste toho na nej zase nestrikli moc) , tak je napul vyhrano, tak uz se to pak z toho bytu da lepe odstarnit, ale je to jeste na dlouho. Jinak s kocickou bohuzel zkusenost nemam. My si to poprve dokonce od tchanovo kocky privezli..
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (4.1.2018, 10:07)
Já právě jsem si 100% jistá, že jsme si první potvoru dovezli od našich, mají kočku venkovní, občas proběhne bytem :^) a tak asi tam - jejich (&) také měl, ale nějak je asi imunní nebo blechám nechutná.... *-)
No tak uvidím, co poradí na veterině...musím tam odnést moč (&) má ke všemu zánět, struvity 8-| jako by toho nebylo málo.....
ODPOVĚDĚT
Eva Š. (Evasma) ID 28406, mimibazar.cz/evasma (31.12.2017, 23:52)
Kočka zalezla mezi klavír, zeď a gymnastický míč. Protože máme kočku první rok, tak to takto prvně prožíváme. A letos to teda tady střílí o 106.
ODPOVĚDĚT
Eva Š. (Evasma) ID 28406, mimibazar.cz/evasma (31.12.2017, 19:44)
Prosím - jak kočky zvládají petardy, ohňostroje atd?
Máme kočku od letošního roku, takže toto období jeďte nezažila. A teda teď ji stále někde hledáme - je zalezla. Takže asi ji ty zvuky zlobí. Ale protože nad Fiskus má specifické chování, tak se ptám, jak je to obecně.
ODPOVĚDĚT
Iveta L. (Zentrichova-apatyka) ID 58604, mimibazar.cz/zentrichova-apatyka (31.12.2017, 22:14)
kočky bereme domů, jsou venkovní. A doma klidně spí (F) nicméně je vypouštíme až ráno
ODPOVĚDĚT
Ivana D. (cipofka) ID 105292, mimibazar.cz/cipofka (31.12.2017, 21:03)
Evi, máme kočky v bytě, nijak to s nima nic nedělá... Sem tam se ohlédnou směrem za ránou, ale naštěstí dobrý, v pohodě sedí. Kocour leží v obyváku a kočka se tu prochází. Psi jsou na tom prý hůř. Venkovní kočky samozřejmě taky :-S
ODPOVĚDĚT
Nada B. (Nadys) ID 192716 (31.12.2017, 19:47)
Evi - špatně...před hodinou jsem obcházela zahradu asi dvacet minut a přilehlé pole , netušila jsem že pár magorů tu začne už kolem sedmé třískat 8-|
kočka venku , po lonské zkušenosti kdy nám vyběhla těsně před půlnocí a bála se,a byla pryč až do odpoledne. my mysleli že se jí něco stalo , si dávám pozor , naštěstí
přišla po mém hledání a je už zavřená doma.
Dost šílí , slyší to zdálky a má našpicované uši a neví kam by se vrtla,
utekla po schodech nahoru , tak jsem jí dala pelech do nejtišší místnosti nepustím ji dřív než v jednu (zip)
ODPOVĚDĚT
Eva Š. (Evasma) ID 28406, mimibazar.cz/evasma (31.12.2017, 19:52)
Tak to odpovídá. Fiskus je pod sedačkou nebo na místech, kam běžné nechodí.
ODPOVĚDĚT
Miluše Ž. (mildík) ID 15565 (31.12.2017, 20:36)
S nasim psem to teda absolutne nehne. Ale vim, ze holky zviratum davaj Bachovky (za usi),tak zkus.
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 14:41)
Prosím o radu, máte-li zkušenost s výchovou štěňat,... Máje jsou 3 měsíce a týden, máme ji doma přesně 3 týdny. Nebyla moc naučená čistotnosti, v pokoji pro štěňata měli ručníky, na které čůrala. Během asi 3 dnů pochopila, že má čůrat venku, občas jí to ujelo - na podložku nebo v prádelně do ručníků na zemi. Poslední týden tak jednou za tři dny, jinak si vždycky zakňučela u dveří a pustili jsme ji na zahradu.

No a od předvčerejška jak kdyby na to úplně zapomněla, čůrá kde ji napadne a ani seu toho netváří nějak provinile. Vyčůrá se třeba u dveří na terasu a ani se nezatváří, že by chtěla ven,...

Je to normální, taková jako regrese?
ODPOVĚDĚT
Zuzana V. (nanukac) ID 98621, mimibazar.cz/nanukac (31.12.2017, 15:05)
A nepouta tak schvalne pozornost? Nase to delala natruc. Prisly jsme z venku,sla jsem do kasliku BEZ ni a darek.
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 15:25)
Nemyslím. Ráno jsem s ní šla na zahradu a pak se vyčůrala doma. V poledne jsme přišli z dlouhé procházky, najedla se, vyčůrala se u dveří. Před tím si vždycky zaškrábala nebo zakňourala.
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (31.12.2017, 14:56)
Nachlazená ... :-( Dát vodítko a dojít jen před dům .. u první popelnice zvedne nohu... před dveřma by seděl a nic neudělal
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 15:02)
Píšu dole, nachlazená asi není. Potřebuju ji naučit, aby si vyběhla na tu zahradu, fakt to už uměla krásně, ne ji učit na každý čůrání chodit na procházku.
ODPOVĚDĚT
Alena P. (krišon) ID 231624 (31.12.2017, 15:45)
Ale to chápu, náš pes taky vylítne jako raketa k tůjím, zvedne nohu ... ale jakmile prší, tak dobrovolně nevyleze ... sedí u vchodu a za chvíli škrábe na dveře ....
ODPOVĚDĚT
Věra P. (kamion) ID 40799, mimibazar.cz/kamion (31.12.2017, 15:17)
Na procházku ne, ale vyjdi s ní zpočátku ven a pobízej si - vyčurej se. Když to udělá, tak vychválit do nebes a dát odměnu.Když to udělá doma, tak dát najevo, že to není dobře - fuj, co jsi to udělala. Ona se to naučí, neboj
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 15:23)
No, to přesně jsem dělala a ona už to uměla ,-). Akorát teď na to tak nějak kašle |-)
ODPOVĚDĚT
Věra P. (kamion) ID 40799, mimibazar.cz/kamion (31.12.2017, 15:40)
Tak to opakuj, ona se to naučí, co víš, co se jí motá v makovičce ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 15:56)
Píšu Gábině, vím přesně, co se jí tam motá - snaží se vynalézt co nejvíc způsobů, jak se zasebevraždit +o(
ODPOVĚDĚT
Věra P. (kamion) ID 40799, mimibazar.cz/kamion (31.12.2017, 16:24)
To máme taky za sebou, užrala mi šňůru od žehličky, když jsem žehlila, já si nevšimla. Dostala šlehu jak prase, jsem ráda, že ji to nezabilo +o(
ODPOVĚDĚT
Irena H. (irik) ID 4999 (31.12.2017, 14:52)
Neni (&) nahodou nachlazena? Nam se stalo neco podobneho s nasi (&) v jeji 7 mes.
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 15:00)
Nemyslím, je normálně veselá a v lese dopoledne lítala jak praštěná. Jí a pije normálně, ani při čůrání nějak nekňourá.
ODPOVĚDĚT
Helena K. (kopretin.a) ID 25328 (31.12.2017, 14:43)
jj, naše byla šikovná a my byli nadšení...a pak zas všude bobky...trvalo to zas měsíc než jí to zas došlo...ale asi to bylo taky tím, že bylo hnusně a jí se prostě nechtělo ven ,-)
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 14:47)
Jí teď ten sníh nevadil, naopak, děsně se na něm vyblbla. Dneska ráno pršelo a bylo tam bahno, ale šla jsem taky ven (destnik), ona šla za mnou, pak domů a vyčůrala se na podlahu. Mokrá tráva jí předtím nevadila. A v lese se brodí bahnem a loužema až po břicho a nestěžuje si.
ODPOVĚDĚT
Helena K. (kopretin.a) ID 25328 (31.12.2017, 15:08)
aha, tak to potom nevím...tak snad je to jenom mladická nerozvážnost ,-)
ODPOVĚDĚT
Gabriela H. (anib) ID 10545, mimibazar.cz/anib (31.12.2017, 14:52)
vydrž, to se srovná.
Oba naši psi to sice nedělali. Nicméně když venku prší, tak na zahradu nejdou, teda ted už jen Tonda. Vyčítavě koukne stylem,si se zbláznia ne ? a znechuceně jde domů.
Ovšem když jdu na druhou stranu domu, vezmu vodítko tak jde ven a může pršet jak chce.
Prostě čuba na zahradu do deště nepůjde, a ta vaše ještě neudrží dlouho moč.
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 14:59)
Tak ale za mnou nebo za kočkou na zahradu jde a nevypadá, že by jí to vadilo. A teď tady svítí sluníčko a udělala to zas. :-S
ODPOVĚDĚT
Gabriela H. (anib) ID 10545, mimibazar.cz/anib (31.12.2017, 15:07)
tak jí vyhod,hned jak to zjistíš. Třeba chce ven,jen jaksi nestihne říct, že potřebuje a už je louže
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 15:27)
Já ji samozřejmě vyhazuju, ještě jak čůrá, když to zvládnu. Ona stíhala dva týdny v pohodě,... a zas tak malá není, v novi vydrží třeba i 6-7 hodin.
ODPOVĚDĚT
Gabriela H. (anib) ID 10545, mimibazar.cz/anib (31.12.2017, 15:31)
já bych prostě vydržela s nervem, stejně nic jiného dělat nemůžeš.
Třeba má přes den moc podnětů,nestihne si zavčasu říct, nebo zapomněla jak si říct, prostě čekej , přejde to
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (2.1.2018, 19:26)
Tak nakonec to vypadá, že se bála petard :^), doma byla v pohodě, ale asi ne htěla venku zbytečně riskovat ,-).
No, po silvestrovské půlnoci už sebojí i doma, ještě furt to tu nějací idioti odpalují, zalézá si za gauč :-S
ODPOVĚDĚT
Petra S. (petula.s) ID 31907, mimibazar.cz/hnizdecko (31.12.2017, 15:38)
Jo, stejně mi nic jiného nezbyde ,-). Dík (L).
Akorát jsem už fakt unavená,... padá ze schodů, přidělala jsem na ně sítě a objednala dětský zábrany,... včera na sebe zvrhla horkou polívku z linky. Žere skleněný ozdoby a kabely.
Skoro mi přijde, že všechnu tu pověstnou bordeří inteligenci napřela do toho, aby vymyslela 100+1 originálních sebevražd 8o|
ODPOVĚDĚT
Petra D. (petann) ID 11885, mimibazar.cz/petann (28.12.2017, 16:01)
(hello) Prosím, kvalitní granule pro (&) -velká plemena. Aby to nebylo samé obilí a cena vyšla pod 100,- za kg :-) Děkuji (F)
ODPOVĚDĚT
Andrea M. (Anri) ID 1955 (21.12.2017, 8:17)
Jak snáší vaši (&) návštěvu u MVDr?
Náš 6ti letý čivavák od malá měl nehezké reakce, teď se to stupňuje - vypadá to nějako jako epileptický záchvat (začne se mu tvořit pěna u huby a je to jak "hrnečku vař" co nejde zastavit, on se pak dusí a mrská hlavou, ta pěna lítá všude), což si myslela i naše MVDr. kam jezdíme, když se mu to stalo poprvé. Včera jsme museli večer na pohotovst, nebo´t se sotva hábal doma, chodil přikrčený, klepal se a když jsem ho vzala do náruče, naříkal. Diagnoza - zřejme jde o plotýnky :´( ty už ho obdobně trápily v srpnu, kdy jsme také skončili u MVDr. Včera měl opět reakci "hrnečku vař" s tím, že se tak vystresoval, až jako upadl do takového stavu, něco jako kdyby měl mrtvičku - jazyk ven, ztuhl, neudržel se na nohách, apaticky totálně. Veterinářka ho prohlédla, prohmatala. On se probral, začal vrtět ocáskem, jako když je rád, že nás vidí. Dostal injekci. Dnes jdem zase na kontrolu i s močí. Včera se tam počůral, trochu odebrala a má zvýšenou hladinu pH a víc bílkoviny. Dnes teda neseme znovu moč a uvidí se.
Děsím se jeho reakce, až vlezem do čekárny :-S bojím se toho, včera to bylo fakt strašné :-| :´( nevím, jak ho to odnaučit.....
ODPOVĚDĚT
Jitka Š. (Jitka-20) ID 188673 (10.12.2017, 20:18)
Dobrý večer, máte někdo zkušenost s krvácejícím, vnějším hemeroidem u psa? čím natřít, jak zastavit krvácení?
ODPOVĚDĚT
Celkem: 26 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3 další >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook