Zobrazit přihlášovací formulář

Život s člověkem s depresemi

Výchozí avatar
anonymní jablko 23. 2. 2022, 13:02
Jdu se vypovídat a třeba se připojí někdo se stejnou zkušeností. S přítelem žiju už 17 let, máme dvě děti. On má navíc něco jako aspergerův syndrom, protože hodně těch příznaků na něho sedí, i se v tom sám poznává. Vždycky byl tak trochu jiný, ale je hodný, spolehlivý, zodpovědný, i když to neříká, vím že nás má rád. Jenže všechno leží na mě. Ať už organizační věci, tak i úřady, starání o auto, všechno kolem dětí. Kdybych nevymyslela program na víkend nebo dovolenou, tak nikdy nikam nejedeme. Vždycky všechno zařídím a on se veze. Rozhovorů na to téma jsme vedli milion, on to uzná, že je na houby, ale všechny řešení stejně selhaly. Jako například diář kam mu budu zapisovat co by měl kdy udělat. Do toho se mu v posledních letech rozjely deprese. Padám už na hubu. Krizí už jsme měli několik, vždycky se to pak nějak zhouplo, že jsem zhodnotila, že to není tak hrozný a jsem asi rozmazlená, ale už fakt nevím kde brát. Je to prostě pořád dokola. Mám sice hodného nejlepšího kamaráda, ale ne partnera a mám pocit, že jsem sama. Že mám na krku jen další dítě. Zvažuju rozchod, ale mám výčitky, že je nemocný, že za to nemůže, že utíkám, jenže takhle žít nechci.
Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly diskusí
Výchozí avatar
anonymní hruška 26. 2. 2022, 7:27
Nemám zkušenost s depresemi… ale mám zkušenost s manželstvím s Aspergerem ,s dlouholetým žitím a výchovou dětí.Chápu Vás plně, kdo nezažil, nepochopí…manžel, ač v profesi docela úspěšný ,je v normálním životě ztracený, musím ho “vést “, vše mu připravovat, upozorňovat na banality, beze mě není schopen ani vyjít z domu včas do práce, navíc má veliké problémy s používáním financí…nějak mu nedochází , že se s penězi musí hospodařit, aby toho nebylo málo i syn je autista…a už i s mentálním postižením…takže si občas přijdu jako v blázinci… přesně jak říkáte…manžela mám jako 3.dítě a je s ním paradoxně nejvíc práce… má tendence dělat si co chce a pak jen kouká, co se to stalo… hrozný…Už i já jsem byla ve fázi, že to vzdám, přece mám i já právo na trochu normální život, abychom na ty starosti i radosti prostě byli dva…manžel se tedy od té doby tedy “ snaží “ , ale takovým dětským způsobem, o normálním partnerském životě nemůžeme mluvit.Je to prostě úplně jiné.Jsem na všechno sama .Rozhodněte se podle sebe, máte také právo na normální obyčejný klidný život. Já vzhledem k synovi zůstávám a budu se starat do smrti o 2autíky .Deprese se u tohoto handicapu velmi často přidružují, Asperger chápe, že je něco v nepořádku, ale nedokáže to změnit… vidím to u manžela, on prostě neví, co má dělat, i když se bavíme o úplných banalitách…Držte se, hodně sil.
katynkakaty 25. 2. 2022, 20:17
No, znám to z domova. Bohužel depresemi trpěla maminka :´( Když měla "špatné období", měla problém vstát z postele. Věděla, že musí, ale přinutit se nedokázala. Krizový byl nejvíc listopad a pak předjaří. Jako dítě jsem toto vůbec nevnímala, dozvěděla jsem se v dospělosti a zpětně mi nějaké střípky vyvstaly. Neznám sice Vaši situaci, ale já jsem to jako dítě nijak nevnímala. Tím chci říct, že možná máte pocit, že není dětem dobrý táta, ale děti to tak vůbec nevnímají. Jestli ale nejste ani Vy v pohodě, tak to už je pak jiná situace, to už ty děti zavnímat můžou. Těžko v tom radit, konečné rozhodnutí je stejně na Vás. Držím palce (F)
Výchozí avatar
anonymní jablko 23. 2. 2022, 13:56
Ještě jsem zapomněla že s depresemi se léčí, má docela velké dávky léků, ale ten efekt teda nic moc

Vybrali jsme pro vás

Kategorie