MAGAZÍN

Nejnovější
Dejte sbohem tuku na břišePublikováno 23.1.2017, 13:58
A to ideálně co nejrychleji. Je-li ho tam totiž moc, způsobuje mnohem víc než jen nepříjemný vizuální zážitek. Zvýšená masa orgánového tuku totiž může za nejedno chronické, ale i fatální, onemocnění. Jednat se může o cukrovku, kardiovaskulární potíže (především vysoký tlak), onemocněním jater nebo mozkové mrtvice. Nicméně zbavit se tuku na břiše je poněkud obtížnější, než by se nám líbilo. Proč je tomu tak a co tedy můžeme dělat?
Věci, které vztah upevní, nebo zničíPublikováno 22.1.2017, 13:38
Pamatujete si na větu, kterou říká oddávající – v dobrém i ve zlém? Ono se to slibuje dobře, když si to „ve zlém“ ještě tak úplně neumíme představit. Nicméně není jen dobré a zlé, ale také jiné. Prostě v každém manželství (potažmo vztahu) nastanou situace, se kterými jsme buď nepočítali, nebo si je jednoduše jen neuměli představit. A tak přicházejí krize, které manželství buď rozvrátí, nebo upevní. Ale každopádně změní.
Správné povlečení = dobrý spánekPublikováno 22.1.2017, 13:37
Je to tak. Spánkem, tedy v peřinách, trávíme třetinu každičkého dne, což je ve výsledku obrovská a velmi důležitá část našeho života. V posteli totiž odpočíváme po náročném dni a v posteli také nabíráme síly na den další. To, jak se v lůžku cítíme, má tedy významný vliv na kvalitu našeho spánku a na kvalitu odpočinku jako takového.
Sabotáž mikrovlnné troubyPublikováno 20.1.2017, 12:26
Mikrovlnná trouba je naprosto běžná součást snad všech domácností. I ti, kteří jejích služeb nevyužívají na denní bázi, sem tam prostě efektivitu ohřívání a jiných funkcí prostě ocenit musí. Pokud jsme si ale na její mnohostrannost už natolik zvykli, že ji používáme téměř na vše, měli bychom znát situace, kdy nejčastěji chybujeme. A kdy nehazardujeme jenom se správnou úpravou jídla, ale také se zdravím.
Co a proč škodí při nemoci?Publikováno 19.1.2017, 14:18
Když je nám ouvej, často si chceme dopřát alespoň nějaké to dobré jídlo a pití, abychom si nějak vynahradili tu trýzeň, se kterou se potýkáme. Ovšem některé potraviny, byť se jeví jako nevinné nebo dokonce jako dobrý nápad, můžou našemu stavu ublížit. Zaměříme se na tak „obyčejná“ onemocnění, jako jsou chřipka, nachlazení, bolest v krku a žaludeční nebo střevní potíže. S těmi se sem tam prostě potkáme, ať už chceme, nebo ne. A když už máme na návštěvě nějakého toho bacila, čím ho rozhodně nehostit?
Krvácíte z dásní? Možná proto, že...Publikováno 18.1.2017, 14:43
...příčin může být spousta. Od mechanického poškození po autoimunitní onemocnění. Při krvácení dásní je důležitější než jindy některé věc dělat, a některé zase ne. Podstatné ale je, že i když někdy důvod obavám není a zvládneme věc vyřešit vlastními silami, je třeba se soustředit na slovo „vyřešit“. Rozhodně bychom stav krvácení dásní neměli podceňovat a nechávat ho bez povšimnutí. Co všechno se vlastně může s tělem dít?
Co a proč škodí při nemoci?Publikováno 19.1.2017, 14:18
Když je nám ouvej, často si chceme dopřát alespoň nějaké to dobré jídlo a pití, abychom si nějak vynahradili tu trýzeň, se kterou se potýkáme. Ovšem některé potraviny, byť se jeví jako nevinné nebo dokonce jako dobrý nápad, můžou našemu stavu ublížit. Zaměříme se na tak „obyčejná“ onemocnění, jako jsou chřipka, nachlazení, bolest v krku a žaludeční nebo střevní potíže. S těmi se sem tam prostě potkáme, ať už chceme, nebo ne. A když už máme na návštěvě nějakého toho bacila, čím ho rozhodně nehostit?
Bazalkové pesto – chuť a vůně ItáliePublikováno 18.1.2017, 14:40
Bazalkové pesto. Pro některé dost možná zprvu neznámá, ale rychle návyková chuť. Třeba vám utkvěla v hlavě po návštěvě italské restaurace, načež jste následně prohledávali internet, abyste zjistili, co to jenom bylo za speciální surovinu. Možná vám drobná sklenička padla do oka v regále supermarketu a rozhodli jste se její obsah vyzkoušet. Nebo jste mohli rovnou patřit mezi ty šťastné, kteří na dovolené v Itálii ochutnali čerstvou domácí variantu této bazalkové dobroty. Ať už bylo vaše první setkání s pestem jakékoli, věříme, že i vy jste záhy rozšířili řady jeho nadšených konzumentů. A pokud jste jej dosud nezkusili, vřele doporučujeme. Věřte, že ochutnat Itálii skrze tento čerstvý bylinkový zázrak, stojí za to.
Koktejl pro správné trávení, spánek i spalováníPublikováno 10.1.2017, 14:50
Nebudeme si nic nalhávat. Naše stravovací návyky a vůbec denní režim velmi často nepatří k těm nejzdravějším. Ze všech stran se na nás valí nepřeberné množství informací o tom, co bychom měli, neměli, jak často, proč – kolik a jak cvičit, jak se stravovat. A vzhledem k tomu, že vlastně víme, jak dělat všechno správně, většinou jsme dospěli k názoru, že je to prostě moc změn najednou a zdravý životní styl probíhá vesměs v takových záchvatech. V té záplavě informací se ztratila jedna velmi důležitá. Počítá se každá změna, i malinký krůček nás posouvá správným směrem.
Jídlo, kůže, vrásky a s čím hned přestatPublikováno 2.1.2017, 10:02
Všichni víme, že „jsme to, co jíme“. Ale to, že naše strava je vidět nejen na našich bocích, stehnech, bříšku nebo třeba na pažích, to už je málo propagovaný fakt. To, co jíme, se totiž neukládá jen do problémových partií, ale také do naší kůže, její kvality, náchylnosti k vráskám a ztrátě pružnosti (A tím pádem i mladistvého vzhledu). Které potraviny nám tedy škodí nejvíce?
Zelený čaj, elixír... všehoPublikováno 28.12.2016, 12:40
Možná existuje něco, co je pro náš organismus ještě o trošku lepší než voda. (I když ji nemůže nahradit.) Je to zelený čaj, nápoj, který při vhodném způsobu a množství konzumace a zvolení správné sorty může přinést tělu tolik benefitů, že si to ani neumíme představit. Jaký je rozdíl mezi černým a zeleným čajem? Kde se zelený čaj vzal? Jak ho vybrat, připravit, pít a proč?
Co dělat se zbylým cukrovím?Publikováno 25.12.2016, 11:18
Asi se tomu nikdo nikdy nevyhneme. Vánoce jsou svátky všeho možného, ale velmi často také nadbytku jídla. A cukroví obzvlášť. Děláme to všichni – pečeme i cukroví, které není až tak populární, protože chceme mít co nejvíc druhů. Nakoupíme moc surovin, tak co už s nimi – upečeme další. Vždycky chceme vyzkoušet nějaký nový recept, na který jsme narazili na internetu, v časopise nebo nám o něm vyprávěla kamarádka. A výsledkem jsou často hromady cukroví, které od konce svátků už nikdo nechce ani vidět. Co s tím?
... další články v kategorii
Obličej a osm míst, kde nás zradíPublikováno 12.1.2017, 12:03
...když přijde na věk. S přibývajícími léty se můžeme vyrovnávat nonšalantně a s grácií, nikdy by nikomu ale nevadilo se třeba o pár let zpět vrátit. Nebo alespoň tak vypadat. Co je znamením věku v obličeji? Mohli bychom říct, že přibývající vrásky, ale není to tak úplně pravda. Pojďme se podívat na místa, která mohou za to, že „vypadáme starší“. A když už poznáme nepřítele, budeme také vědět jak s ním bojovat!
Pět zázračných masek z domácí spížePublikováno 25.12.2016, 11:19
K tomu, abychom dostali tu nejlepší péči, často nepotřebujeme drahé kosmetické přípravky. Příroda nám nadělila vlastně všechno, co potřebujeme. A nejen, že většinu nejdůležitějších ingrediencí pro plnohodnotnou, jemnou, efektivní a ohleduplnou péči o naši pleť a vlasy máme možnost koupit v každém obyčejném obchodě, ale velmi pravděpodobně je máme doslova na dosah ruky. Konkrétně ve spíži a v ledničce. Jak si dopřát péči jako ze salónu a přitom nevytáhnout paty?
6 omylů při vysoušení vlasů a jeden bonusPublikováno 23.12.2016, 8:36
Když si hlavu umyjeme, málokdy ji necháváme jen tak na vzduchu proschnout (i když by to bylo to nejzdravější, co bychom pro své vlasy mohli udělat). Nemáme čas čekat několik hodin, než se naše vlasy usuší a my budeme moct vyrazit ven. A k tomu všemu... pokud si vlasy už nějakou dobu barvíme nebo je máme od přírody ne zrovna nejzdravější, po přirozeném uschnutí nevypadají úplně nejvíc k světu. A tak saháme po fénu, i několikrát týdně, možná dokonce denně. A v čem chybujeme, čím si vlasy ničíme?
Vánoční péče o suché rucePublikováno 18.12.2016, 9:51
Přišlo přesně to období roku, kdy se soustředíme především na pečení, úklid, nákupy a chystání, z té předešlé nám zůstává péče o rodinu a práce. Je velmi pravděpodobné, že jestli si na něco teď doopravdy nenacházíme čas, je to péče o sebe. A konkrétně naše ruce dostávají zabrat od neustálého umývání při pečení, od kontaktu s čisticími prostředky a v neposlední řadě od pořádné zimy, která venku vládne. Jak si dopřát extrémně výživnou péči o ruce a ještě k tomu navodit okouzlující voňavou vánoční atmosféru?
Nejlepší přírodní ingredience pro mastnou pleťPublikováno 10.12.2016, 19:33
Lidé s mastnou pletí mají výhodu, nemají tolik vrásek, pleť neztrácí na pružnosti, lépe uzamyká vlhkost… a tak dále. Jenomže musíme počkat tak do padesáti, aby se tyto výhody projevily. Do té doby je mastná pleť spíš utrpení než požehnání. Protože nikdo nechce vypadat jako v pubertě, když slaví pětatřicáté narozeniny. A tak už jsme asi vyzkoušeli masky, čisticí přípravky, krémy… něco pomohlo, něco ne. Ale co z přírodních látek na mastnou pleť zabírá nejlépe?
Co nám způsobuje vrásky? Starosti to nejsouPublikováno 20.11.2016, 20:45
Nebo rozhodně ne v první řadě. Vrásky jsou součástí procesu stárnutí, ale nikdo jich nechceme mít víc, než je nezbytně třeba – ale často tomu tak je. Protože do našeho života patří zvyky, které vrásky způsobují, respektive způsobují poškození pleti buď mechanicky, nebo chemicky. Některé vrásky, které máme, tedy nemají co dělat s naším věkem, ale s tím, jak se k sobě chováme a jaké máme zvyky. Co tedy (ne)dělat pro dokonalou pleť?
... další články v kategorii
Vztahy, které ničí manželstvíPublikováno 16.1.2017, 16:52
Když si večer leháte s partnerem bok po boku do postele, je možné, že na mentální úrovni je tam s vámi lidí více, než je zdrávo. Pokud cítíte čím dál tím větší odstup, kdy mentální vzdálenost mezi vámi a vaší drahou polovičkou roste a není to zrovna v tom nejlepším slova smyslu, je možné, že za to můžou mimomanželské vztahy. A rozhodně nemáme na mysli nevěru. Víte, jaký nepořádek umí vnést do manželství nejlepší kamarádka, kolega nebo domácí mazlíček?
Rodiče a drogová závislost dětíPublikováno 2.1.2017, 7:44
Noční můra každého rodiče je už jenom představa, že se našemu dítěti děje něco zlého. Cokoliv, od píchnutí vosou po plánovanou operaci. Ačkoliv jsou naše záměry vždycky v nejlepším zájmu dítěte, stane se, že nám nějaká maličkost proklouzne mezi prsty. A z té maličkosti se může vyvinout kdeco. Často se objevují dotazy, co dělat, když zjistíme, že naše dítě užívá drogy. Represivních opatření, pomoci lékařské, terapeutické, farmaceutické a podpůrné existuje velká spousta. Někdy je ovšem škoda začít řešit problém, až když nastane. Co můžeme dělat proto, aby vůbec nenastal?
6 situací, kdy je rozvod na místěPublikováno 14.12.2016, 15:06
Dávno ty tam jsou doby, kdy rozvést se nepřipadalo v úvahu, bylo to nemožné a ne-li nemožné, tak aspoň pořádná ostuda. Dnes zažíváme dobu opačného extrému, mnoho párů se díky pocitu nepřeberných možností rozchází a rozvádí velmi lehkomyslně. Pokud se ale kloníte spíše k tradičnímu pojetí manželství a zastáváte názor, že je třeba vydržet až do hořkého konce, vězte, že existují případy, kdy je lepší být sám. Jaké případy to jsou?
Dobré vychování na návštěvěPublikováno 25.11.2016, 11:23
Znáte děti okolo deseti let? Máte je? Mají je vaši známí? Pak pravděpodobně znáte z různých možných úhlů pohledu to, že se na návštěvách andílci umí občas doopravdy projevit stylem, který by nikdo ze zjasněných za ideální nepovažoval. Chování u cizích lidí (myšleno ne doma) má pár hříchů, které sice hostitelé odpustí, ale taky se pozastaví. Co jsou nejčastější prohřešky proti „slušnému chování“ na návštěvě, které nás vlastně často ani nenapadne s dětmi nacvičovat?
Přichází čas Vánoc…Publikováno 22.11.2016, 15:49
V této době je většina z nás, rodičů, vystavována obrovskému tlaku. Odevšud se na nás snáší informace o tom, co musíme pořídit našim dětem, bez čeho by snad ani nevyrostly… Nejnovější hračky, postavičky z oblíbených seriálů, hračky, které dítko vidělo u svého kamaráda a nemohou mu chybět...
Když máma potřebuje čas o samotěPublikováno 16.11.2016, 14:30
Pocit viny. Ano, půjdeme rovnou k věci – všichni víme, že každý člověk a je jedno, jestli muž, žena, otec, matka, babička, pošťák nebo pejskař potřebuje sem tam chvíli, kdy není obklopen ničím jiným, než svými myšlenkami. Kdy si dělá svou vlastní společnost nezávisle na vnějším světě. Jenomže když je žena máma, pocit viny ji provází, i když si jen odskočí na záchod. Proč by se mámy takovému pocitu měly vzepřít? A jak si takový čas o samotě zařídit, užít a co třeba dělat?
... další články v kategorii
Správné povlečení = dobrý spánekPublikováno 22.1.2017, 13:37
Je to tak. Spánkem, tedy v peřinách, trávíme třetinu každičkého dne, což je ve výsledku obrovská a velmi důležitá část našeho života. V posteli totiž odpočíváme po náročném dni a v posteli také nabíráme síly na den další. To, jak se v lůžku cítíme, má tedy významný vliv na kvalitu našeho spánku a na kvalitu odpočinku jako takového.
Sabotáž mikrovlnné troubyPublikováno 20.1.2017, 12:26
Mikrovlnná trouba je naprosto běžná součást snad všech domácností. I ti, kteří jejích služeb nevyužívají na denní bázi, sem tam prostě efektivitu ohřívání a jiných funkcí prostě ocenit musí. Pokud jsme si ale na její mnohostrannost už natolik zvykli, že ji používáme téměř na vše, měli bychom znát situace, kdy nejčastěji chybujeme. A kdy nehazardujeme jenom se správnou úpravou jídla, ale také se zdravím.
Kokosový olej nemusí být vždycky volba č. 1Publikováno 7.1.2017, 15:40
Stejně, jako se olivový olej sice hodí většinou, ale ne vždy, je to tak i s univerzálním a zázračným olejem kokosovým. Kokosový olej můžeme používat v kuchyni, koupelně a vlastně i ložnici, ale existuje několik situací, kdy bychom se mu měli vyhnout. Ačkoliv ve své původní formě skvěle působí na naše tělo zevnitř i zvenku, není jeho používání úplně bez limitů. Nebo by aspoň být nemělo.
Věci, které se nezmění, ani když zhubnetePublikováno 27.12.2016, 13:12
Rad, jak zhubnout po fyzické stránce, najdete do pár minut snad tisíce. Ale zatímco existují výživoví terapeuti, trenéři, dokonce i hubnoucí koučové, na to, jak se změní nebo nezmění vaše psychika, když budete hubnout a zhubnete, vás neumí připravit vlastně nikdo. Je totiž několik věcí, které přetrvávají, i když se tělo mění. A tak i když pro vás vysněná číslovka na váze znamená až magickou metu, nemusí být všechno tak, jak si přejeme.
Netradiční využití Aloe VeraPublikováno 26.12.2016, 15:00
Aloe Vera je jednou z nejkouzelnějších rostlin, které můžeme pro naši krásu i zdraví využít. Ať už si ji pěstujete doma, kupujeme v obchodech nebo obstaráváme jakkoliv jinak, máme pro vás pár tipů, jak ji využít, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Budeme potřebovat gel z Aloe Vera (a ne ten kosmetický, ale pěkně takový, který můžeme požít) a pár dalších ingrediencí k tomu, abychom využití této zázračné rostliny rozšířili i tam, kam bychom to možná ani nevyzkoušeli.
Jak se vyhnout klasické zimní nemociPublikováno 21.12.2016, 11:53
Jsme právě uprostřed sezóny, která je přímo živnou půdou pro nejrůznější viry. V prostředcích hromadné dopravy potkáváme kašlající a popotahující spolucestující, kolegové v práci „přecházejí takové to běžné zimní nachlazení“ a sem tam je od příchodu do práce (a plýtvání dovolené) neodradí ani lehčí teplota. A tak se často taková zimní chřipka nevyhne ani nám. Ovšem lepší, než léčba, je prevence! Jaké jsou triky na to, jak neonemocnět?
... další články v kategorii
Věci, které vztah upevní, nebo zničíPublikováno 22.1.2017, 13:38
Pamatujete si na větu, kterou říká oddávající – v dobrém i ve zlém? Ono se to slibuje dobře, když si to „ve zlém“ ještě tak úplně neumíme představit. Nicméně není jen dobré a zlé, ale také jiné. Prostě v každém manželství (potažmo vztahu) nastanou situace, se kterými jsme buď nepočítali, nebo si je jednoduše jen neuměli představit. A tak přicházejí krize, které manželství buď rozvrátí, nebo upevní. Ale každopádně změní.
Podle čeho poznáme dobrou partnerkuPublikováno 16.1.2017, 16:52
Ne partnera, ale partnerku. Někdy není na škodu přestat přemýšlet nad tím, jaké bychom měli vznášet nároky, ale na chvíli se zastavit a zkusit se zamyslet nad tím, jestli a jaké nároky splňujeme. Životní partner nebo partnerka by totiž měli splňovat nejen hodnoty estetické, ale také povahové a morální. Když volíme partnera, který s námi bude vychovávat děti, určitě chceme, aby to byl člověk podle našich měřítek co nejlepší. A jaká jsou nenápadná znamení, že si například váš syn vybral partnerku, která je „ta pravá“?
Čím zabíjíme svou krásuPublikováno 14.1.2017, 12:05
Všichni víme, že krása zdaleka nespočívá jen v našem vzezření, ale mnohem víc v tom, jakým jsme člověkem (a skutečná krása je především v očích toho, kdo se dívá). Abychom byli pro ostatní přitažliví ne jen v tělesném slova smyslu, jsme vychovávaní tak, abychom byli hodní, laskaví, pečující, schopní a tak dále. Během života si ale můžeme vypěstovat a osvojit chování, které naši atraktivitu doslova zabíjí. Můžeme vyhovovat sebevíce fyzickým standardům a požadavkům, ale co když nám to sem tam kazí osobnost...?
Vlastnosti skvělých přátelPublikováno 3.1.2017, 14:13
Pamatujete si dobu, kdy náš spolusedící v lavici, kamarád z kroužku nebo láska z tábora znamenali celý svět? Je lehké být přítelem, když je nám sotva pár let. Když jde jen o zábavu, společné koníčky a trávení volného času. Jak ale život plyne, z toho co bylo „napořád“ se stane jen vzpomínka, a to doopravdy „napořád“ vypadá úplně jinak, než bychom si dříve představovali. Postupem času totiž nejde jen o zábavu, když je dobře, ale o reálná slova a činy, které dokazují, že nám na sobě navzájem záleží.
Hypersenzitivní, empatická nebo hysterická?Publikováno 2.1.2017, 10:02
Teoreticky by se všechny tyto pojmy daly zaměnit. A ještě bychom mohli přihodit ty přidružené nebo přeložené – vnímavá, přecitlivělá, citlivá, kreativní, temperamentní. Určitě by vás asociací spojených s těmito označeními osobností lidí, kteří mají citlivost k různým podnětům vytočenou trošku víc směrem k maximu, napadla ještě další řada. Nebudeme se zabývat termíny z oblasti psychologie, psychiatrie, neurologie nebo jiných věd. Zkusíme se podívat na citlivou osobnost jako na něco, co při troše obratnosti umí krásně obohatit náš život.
I chytré páry chybujíPublikováno 30.12.2016, 23:49
Každý pár je unikátní, každý vztah individuální, ale... zdaleka ne všechny chyby, které děláme, a problémy, které kvůli nim máme, jsou tak výjimečné, jak si myslíme. Stěžujeme si, že nám partner nerozumí, že spolu netrávíme dost času, že nám s ničím nepomůže, že se neshodneme na penězích a že náš sexuální život není, co býval. Jestli se vás některý z těchto problémů týká, možná je to proto, že snad každý pár sklouzne k následujícím chybám.
... další články v kategorii
Dejte sbohem tuku na břišePublikováno 23.1.2017, 13:58
A to ideálně co nejrychleji. Je-li ho tam totiž moc, způsobuje mnohem víc než jen nepříjemný vizuální zážitek. Zvýšená masa orgánového tuku totiž může za nejedno chronické, ale i fatální, onemocnění. Jednat se může o cukrovku, kardiovaskulární potíže (především vysoký tlak), onemocněním jater nebo mozkové mrtvice. Nicméně zbavit se tuku na břiše je poněkud obtížnější, než by se nám líbilo. Proč je tomu tak a co tedy můžeme dělat?
Krvácíte z dásní? Možná proto, že...Publikováno 18.1.2017, 14:43
...příčin může být spousta. Od mechanického poškození po autoimunitní onemocnění. Při krvácení dásní je důležitější než jindy některé věc dělat, a některé zase ne. Podstatné ale je, že i když někdy důvod obavám není a zvládneme věc vyřešit vlastními silami, je třeba se soustředit na slovo „vyřešit“. Rozhodně bychom stav krvácení dásní neměli podceňovat a nechávat ho bez povšimnutí. Co všechno se vlastně může s tělem dít?
Cvičit po ránu? Stačí se protáhnout!Publikováno 12.1.2017, 12:03
Spousta věcí, které zařadíme do své rutiny, se prostě vyplatí. Pokud chodíte ráno cvičit, možná raději než závěrečnému protažení věnujete těch pár minut navíc kardiu. Možná ráno cvičit nechodíte a dopřáváte si tyto hodiny odpoledne, a tak ráno vlastně tělo jen nakrmíte a obléknete. Možná nechodíte cvičit vůbec - v tom případě je správně alespoň protažení věcí, která by vaše ráno měla provázet každodenně. Protože správné protažení má vliv nejen na svalovou relaxaci.
Hallux valgus neboli vybočený palecPublikováno 10.1.2017, 14:49
Stav chodidla, kdy se nám palec začne vybočovat směrem k druhému prstu, kloub bolí a noha začíná mít ne zrovna reprezentativní vizáž, to je noční můrou každé ženy. Ne jen, že je tento stav poměrně neestetický, omezuje nás ve výběru bot, ale především jde o poměrně bolestivou záležitost. Tato deformace postihuje lidi bez ohledu na věk, ale zato s ohledem na jiné faktory. Jaká je příčina vzniku? Jak se bránit a co podniknout, když už jsme nechali stav zajít příliš daleko?
Trpíte lupy jen v zimě?Publikováno 7.1.2017, 15:41
Lupy jsou nepříjemné problém, který mnoho z nás chápe jen v estetické rovině. Je to ovšem často také kožní onemocnění, které způsobuje kvasinka rodu malassezia furfur neboli pityrosporum oválné, lupy jsou tedy dermatomykóza – kvasinkové onemocnění kůže. Ale často nás problém s šupinkami kůže ve vlasech a na ramenou postihuje jen v zimě. Proč? A jak se (nejen) zimních lupů zbavit?
Když je špatný dech i špatné znameníPublikováno 5.1.2017, 12:49
Každý asi máme propracovaný systém na to, aby byl náš dech okolí libý. Čistíme si zuby, často i jazyk, používáme mezizubní kartáčky nebo nitě, sem tam si vypláchneme pusu ústní vodou, na prvním rande si nedáváme česnečku a po ranní kávě si na cestu do práce vezmeme žvýkačku. Jenomže... co když toto všechno děláme, a z našich úst se neline zrovna vůně fialek (teda mentolu)? Špatný dech totiž nemusí být jen následek, ale také symptom. Čeho?
... další články v kategorii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook