MAGAZÍN

Nejnovější
Nejúspěšnější klavírista na světě, Richard Clayderman, míří do PrahyPublikováno 10.3.2017, 14:29
Duben 2017 potěší všechny milovníky dechberoucích hudebních zážitků. Nejúspěšnější pianista současnosti Richard Clayderman vystoupí v Praze v Kongresovém centru. Klavírista, který doprovázel přední francouzské populární zpěváky, patří mezi nejúspěšnější světové hudebníky dneška, a přijede svou hudbou okouzlit konečně znova také české publikum.
Slovní zásoba, frustrace a nároky na naše dětiPublikováno 24.3.2017, 21:01
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Co to ovšem vlastně znamená – umět řeč? Všichni bychom o sobě řekli, že umíme svou mateřštinu, ale i tu někdo ovládá lépe a jiný hůře. Gramatiku a pravopis nechme stranou, dnes se budeme soustředit na slovní zásobu a nároky, které klademe na dnešní generaci dospívajících. Asi už jste slyšeli stesky, že dnešní „děti“ nečtou, nemají vztah k literatuře a tím pádem ani pořádně fantazii a slovní zásobu. Jak to ale mají všechno stihnout?
Za co a proč může naše lednička?Publikováno 23.3.2017, 18:40
Jakékoliv chladící zařízení má jako svůj primární úkol zastavit v potravinách množení bakterií salmonely, e-coli nebo třeba clostritidum botulinum. Všechny tyto bakterie se vyskytují v jídle a způsobují dost nepříjemné zdravotní potíže. Čím více potraviny zchladíme, tím efektivněji jim zabráním v množení. Ale ani lednička není všespásná – navíc když my sami děláme v uskladňování potravin v ní zásadní chyby. A pak se může stát, že je nám... zle. Na co bychom si měli dát pozor?
Přírodní lék na spaníPublikováno 22.3.2017, 19:02
Nemůžete usnout? Převalujete se klidně i hodiny, i když jste vyloženě unavení? Nespavost je bohužel v současné době velmi častým jevem, souvisí s mírou stresu, nárůstem depresí a úzkostí mezi lidmi, nevhodným stravováním, nedostatečným pohybem, vlivem „modrého světla“ z displejů a televizí a tak dále, a tak dále. O příčinách svých nespavostí víme každý své, co ale dělat, když je nechceme/nemůžeme řešit systémově a prášky na spaní rozhodně nejsou řešení pro nás?
Kdy rozhodně nepít voduPublikováno 21.3.2017, 18:05
Voda je dobrá. Potřebujeme ji k životu vlastně úplně nejvíc ze všeho. Udržuje naše tělo hydratované (samozřejmě), tím zajišťuje správnou funkci orgánů i tělesných procesů. Pomáhá nám se nepřejídat, dokonce umí stimulovat metabolismus. Teoreticky – čím více, tím lépe, ale i vody může být moc. Jako s každým zdravým návykem, i s pitím vody to můžeme přehnat. Kdy, jak a proč je lepší se nenapít?
Domácí proteinové tyčinkyPublikováno 20.3.2017, 7:21
Pokud jste někdy zabrousili do obchodu se sportovní výživou, posilovny, jiného sportoviště nebo do vybraných řetězců, určitě jste si všimli, že se v jejich nabídce vyskytují také proteinové tyčinky. Tyto malé, hutné a výživné snacky slibují doplnit příjem našich bílkovin zdravě a prakticky. Dobrý nápad, že ano? Teoreticky. První, co vás na nich pravděpodobně překvapí, je jejich cena. Ale to by se dalo překonat – pořád stojí méně než klasický oběd. Druhá zarážející věc je konzistence, ale ta třetí, nejzásadnější, je jejich složení. Jak se vyhnout nezdravým ingrediencím a jak si takovou pochoutku připravit doma?
Domácí proteinové tyčinkyPublikováno 20.3.2017, 7:21
Pokud jste někdy zabrousili do obchodu se sportovní výživou, posilovny, jiného sportoviště nebo do vybraných řetězců, určitě jste si všimli, že se v jejich nabídce vyskytují také proteinové tyčinky. Tyto malé, hutné a výživné snacky slibují doplnit příjem našich bílkovin zdravě a prakticky. Dobrý nápad, že ano? Teoreticky. První, co vás na nich pravděpodobně překvapí, je jejich cena. Ale to by se dalo překonat – pořád stojí méně než klasický oběd. Druhá zarážející věc je konzistence, ale ta třetí, nejzásadnější, je jejich složení. Jak se vyhnout nezdravým ingrediencím a jak si takovou pochoutku připravit doma?
Netradiční recepty z avokádaPublikováno 17.3.2017, 11:00
Ze všech stran se na nás valí dobré a dobře míněné rady ohledně zdravého stravování. Mezi ty nejčastější patří doporučení, že kvůli zdravým tukům, antioxidantům a dalším živinám, by avokádo mělo být součástí našeho běžného jídelníčku. Ale... když ho chceme konzumovat častěji, tak nám po chvíli dojde fantazie. Jak tedy na avokádo?
Ovesná kaše dva týdny na snídaniPublikováno 28.2.2017, 15:33
Anebo Co se stane, když se přinutíme to vydržet aspoň dva týdny? Spousta z nás ovesné vločky dříve nikdy moc nemusela. Přece jen, ovesná kaše umí nebýt pochoutka. Někomu nemusí vyhovovat konzistence, jinému chuť, ale s obojím se dá pracovat. A je to více než vhodné, protože čím víc článků si přečtete, čím víc rozhovorů poslechnete a čím víc bloggerů a poradců sledujete, tím je jasnější, že bez vlákniny se zdravé stravování prostě neobejde. A ovesná kaše je jedním z nejlepších zdrojů vlákniny i pro ty, co jinak zdravému stravování tolik nehodují.
Dobře naložené chutěPublikováno 27.2.2017, 16:23
Pochoutky z hospůdek, příjemní společníci k říznému pivu, drobné hříchy na malý hlad, ale i záruka uspokojení chuti na něco dobrého – to jsou atributy společné nakládaným pochutinám, které všichni dobře známe, často i v desítkách různých podob. Jak si doma připravit nakládaný hermelín, utopence nebo třeba domácí bylinkový olej?
Sušené maso – superpotravina známá po staletíPublikováno 24.2.2017, 16:23
Nepatříte-li do skupiny vegetariánů nebo veganů a rádi si dopřejete kus dobrého voňavého masa, dost možná se teď vaše chuťové pohárky zatetelí blahem. Víme totiž, jak si maso dopřát často, levně, chutně, a pozor, v souladu s nejpřísnějšími dietními pravidly. Tím tajemstvím je maso sušené. To totiž obsahuje jen cca 4 g tuku v 100g a až 57 % bílkovin tolik důležitých pro tvorbu svalové hmoty. Jeho vyznavači patří nezřídka do řad sportovců, horalů a dobrodruhů, kteří vědí, že i malinký kousek této dobroty obsahuje štědrou dávku energie, ale také do řad gurmánů, kteří si jej rádi dopřejí k dobrému vínu. Tak jako tak, kdo ono „osudové setkání“ se sušeným masem zažil, ví, že chuť na něj už nikdy nezmizí.
8 smoothie receptů na očistu tělaPublikováno 12.2.2017, 20:54
Ačkoliv je detoxikace teď velmi probíraným tématem a její vhodnost haní i obhajují různé celebrity i odborníci, pravdou zůstává, že různé látky působí v těle různým způsobem a můžou nám pomoci k pročištění celého zažívacího traktu. Téměř veškerá imunita těla a schopnost vstřebávat vitamíny a minerály je uložena v našich střevech. Proto je třeba podporovat, aby byla krásně funkční, plná užitečné mikroflóry a hlavně – zbavený všech ulpělých zbytků.
... další články v kategorii
Týdenní kúra pro zářivé vlasyPublikováno 8.3.2017, 13:51
Své vlasy vystavujeme negativním vlivům okolí každý den, často i každou noc. Na kvalitu našich vlasů má vliv to, jaký používáme šampon, jaký kondicionér, z jakého materiálu je naše povlečení, jak často ho měníme, jestli jsme ve stresu, jak jsem na tom s výživou, jestli nám nechybí nějaké vitamíny nebo minerály, jaké používáme přípravky na styling a úpravu, jak často a jakým způsobem si hlavu myjeme i sušíme, jaký máme typ pleti... stop. Přece nejde mít to všechno pod kontrolou. A přitom bychom chtěli zdravé, krásné a pevné vlasy všichni. Jak na to?
Neustále popraskané rty?Publikováno 24.2.2017, 16:24
Příležitostně se s tímto nepříjemným stavem setkáváme asi všichni. Co ale znamená, když jsou suché, popraskané vlastně už běžný stav? Jestliže se nehnete na krok bez toho, aniž byste s sebou neměli balzám, rty vás bolí, máte tendence se do nich kousat, sem tam do krve prasknou a, přiznejme si, nevypadají zrovna nejatraktivněji, možná bychom měli zapátrat nad příčinou. Proč vlastně máme chronicky suché rty?
Deset lekcí krásy dospělé ženyPublikováno 20.2.2017, 15:43
V životě každé ženy dojde k momentu, kdy se najednou zděsí, co se stalo s jejím zrcadlem. Možná je to chvíle, kdy si poprvé všimne drobných vrásek kolem očí, možná zjistí, že její vlasy mají víc roztřepených konečků než těch neroztřepených, možná najednou vidí víc nedokonalostí, než včera. Toto prozření čeká každou z nás, chvíle, kdy si uvědomíme, že nebudeme mladé napořád. A tak je třeba vzít svou krásu pevně do rukou. Nad čím už by žádná dospělá žena neměla mávnout rukou?
Účesy, které přidávají rokyPublikováno 7.2.2017, 15:38
Není to jen naše pleť a postava, které prozrazují skutečný věk. Ženy si často samy na sebe kladou pasti, do kterých v dobré víře padají a vypadají starší, než by se jim líbilo. Vedle oblečení a make-upu velkou roli hrají naše vlasy. A nemusí to výt jejich barva, to, jestli našemu vzezření prospívá, závisí na tom, jestli nám sluší, ale v účesech a úpravě vlasů můžeme pěkně šlápnout vedle. Když už patnáct let slavíme pětadvacítku, čemu bychom se měly vyhnout?
Módní rebelkou po čtyřicítcePublikováno 24.1.2017, 13:01
Je pomalu na čase vytlouct si z hlavy poučky našich maminek a babiček, že „od určitého věku“ bychom se měli začít oblékat „slušněji“. Co přesně to znamená, to nikdo neví, ale rozhodně v sobě máme zakořeněnou představu, že oblečení, outfity a styl, které bychom označili jako „sexy“ už se nějak přestává hodit. To je ale hloupost. Formulovali jsme pár pravidel, která, když si je přečtete hlasem své babičky nebo puritánštější maminky, určitě už ve vašem okolí zazněla. Pojďme je porušit!
Obličej a osm míst, kde nás zradíPublikováno 12.1.2017, 12:03
...když přijde na věk. S přibývajícími léty se můžeme vyrovnávat nonšalantně a s grácií, nikdy by nikomu ale nevadilo se třeba o pár let zpět vrátit. Nebo alespoň tak vypadat. Co je znamením věku v obličeji? Mohli bychom říct, že přibývající vrásky, ale není to tak úplně pravda. Pojďme se podívat na místa, která mohou za to, že „vypadáme starší“. A když už poznáme nepřítele, budeme také vědět jak s ním bojovat!
... další články v kategorii
Nejúspěšnější klavírista na světě, Richard Clayderman, míří do PrahyPublikováno 10.3.2017, 14:29
Duben 2017 potěší všechny milovníky dechberoucích hudebních zážitků. Nejúspěšnější pianista současnosti Richard Clayderman vystoupí v Praze v Kongresovém centru. Klavírista, který doprovázel přední francouzské populární zpěváky, patří mezi nejúspěšnější světové hudebníky dneška, a přijede svou hudbou okouzlit konečně znova také české publikum.
Slovní zásoba, frustrace a nároky na naše dětiPublikováno 24.3.2017, 21:01
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Co to ovšem vlastně znamená – umět řeč? Všichni bychom o sobě řekli, že umíme svou mateřštinu, ale i tu někdo ovládá lépe a jiný hůře. Gramatiku a pravopis nechme stranou, dnes se budeme soustředit na slovní zásobu a nároky, které klademe na dnešní generaci dospívajících. Asi už jste slyšeli stesky, že dnešní „děti“ nečtou, nemají vztah k literatuře a tím pádem ani pořádně fantazii a slovní zásobu. Jak to ale mají všechno stihnout?
Když náš rodič bydlí sámPublikováno 8.3.2017, 8:26
Každý z nás má své rodiče. A jak život plyne, naše děti přestávají potřebovat naši pozornost, ale začínají se o ni hlásit naši rodiče. Spousta z nás má nebo možná někdy bude mít jednoho z rodičů, který zůstane „na stará kolena“ bydlet sám. Je jasné, že sem tam budou potřebovat naši pomoc a naši společnost, ale časem se možná dopracujeme k situaci, že samostatné bydlení nebude pro naše rodiče nebo prarodiče bezpečné. Jaké jsou první známky, kdy bychom se měli zamýšlet nad tím, jak to s našimi rodiči bude dál?
Proč nám děti lžou?Publikováno 26.2.2017, 14:15
„Tatínek občas nosí tvoji podprsenku.“ To mi řekla má čtyřletá dcera, když byla se mnou v pokoji, zatímco jsem se převlékala. „Vážně? A kdy prosím tě?“ „Když spíš. V neděli ráno si ji oblékl přes tričko a pak šel skákat na zahradu na trampolínu.“ Nevěděla jsem, jestli se mám smát, jestli to může být pravda a proč se dcerka celá tak kroutí a ne a ne se mi podívat do očí. Odpoledne jsme se na to manžela ptala, ten vyjeveně koukal a pak jsme se tomu společně dlouho smáli. Jenomže... nemůže se za takovou smyšlenkou skrývat něco víc?
Tatínkovy výhody ve výchověPublikováno 16.2.2017, 13:09
Doba se mění. Maminky sice připadají všem pořád jako z rodičů ty důležitější, ale tatínkové se čím dál tím víc hlásí o slovo (a teď rozhodně nebereme v úvahu biologickou funkci, ta zůstává nenahraditelná úplně stejně). Tátové se čím dál tím víc zapojují do výchovy a, i když se nám to zdá normální, zdaleka ne vždycky to tak bylo. A tak naše dnešní děti čerpají poměrně zásadní výhody, které do výchovy vnáší mužský element.
Digitální rodičovství – omezení nebo výhra?Publikováno 16.2.2017, 13:08
Ještě si ani pořádně nezvládnou zavázat tkaničky, ale smartphone nebo tablet ovládají levou zadní. Hry, aplikace, technologie, na rozdíl od mnoha rodičů nemají problém se zorientovat v ovládání téměř jakéhokoliv digitálního přístroje. Poznáváte své dítě? Technologie a internet obecně přidali v rodičovství doopravdy několik karet na stůl. Karet, se kterými ještě tak úplně nikdo nevíme, jak hrát.
... další články v kategorii
Přírodní lék na spaníPublikováno 22.3.2017, 19:02
Nemůžete usnout? Převalujete se klidně i hodiny, i když jste vyloženě unavení? Nespavost je bohužel v současné době velmi častým jevem, souvisí s mírou stresu, nárůstem depresí a úzkostí mezi lidmi, nevhodným stravováním, nedostatečným pohybem, vlivem „modrého světla“ z displejů a televizí a tak dále, a tak dále. O příčinách svých nespavostí víme každý své, co ale dělat, když je nechceme/nemůžeme řešit systémově a prášky na spaní rozhodně nejsou řešení pro nás?
Nevyhazujte cibulové slupky! Budou se hoditPublikováno 15.3.2017, 13:25
Cibule je v české kuchyni rozhodně jednou z nejpoužívanějších ingrediencí vůbec – pokud vaříte denně, pravděpodobně s ní také denně přicházíte do styku. Zatímco o loupání a krájení můžete najít spoustu článků s radami, jak na to, o tom, že slupky z cibule byste rozhodně vyhazovat neměli, se dočtete málokde. A tak většinou končí v koši. Přitom je to velká škoda – cibulové slupky jsou totiž opomíjeným elixírem zdraví, který pomůže od vlasů po zažívací trakt. Jak a proč?
4 cviky k formování celé postavyPublikováno 14.3.2017, 13:29
Je to vlastně celkem prosté. Pokud chceme posilováním „jen“ zformovat postavu a nepřejeme si extrémní nárůst svalové hmoty, bohatě stačí posilování se zátěží vlastního těla, žádná externí není třeba. Ale i posilování s vlastní váhou může být ošidné – cviků najdeme nekonečné množství a vybrat si je snad ještě těžší, než se zorientovat v posilovně. A přitom je to relativně jednoduché. Na všechno, včetně problémových partií, nám stačí čtyři (správně prováděné) cviky.
Shrnutí: Jak hubnout a nebláznitPublikováno 10.3.2017, 9:15
Člověk si zvykne na všechno, i na pravidelné cvičení. Co je na rozhodnutí zdravě zformovat svou postavu nejtěžší, to je prolomit své stravovací návyky a vyměnit je za nové, zdravější. Jídlo se nicméně v poslední době stalo jednou z našich největších radostí, ale také naším největším nepřítelem. Vzhledem k přísadám, které se do kdečeho přidávají, nestačí naše chuťové buňky uspokojovat obyčejná chuť suroviny, rostě potřeba cukru i závislost na látkách zvýrazňujících chuť.
Proč mít rýmovník v každém pokojiPublikováno 10.3.2017, 9:14
Nenáročná, levná a rychle rostoucí pokojová rostlina, která má léčivé účinky a můžete ji použít na sto způsobů pro svoje zdraví – co víc si přát? Možná už ho dávno máte doma, jenom nevíte, že vám pomůže, když se nachladíte, ale třeba taky proti mouchám nebo komárům. Řeč je o rýmovníku, respektive molici nebo moudu. Ale možná ho znáte pod názvem mexický nebo řecký eukalyptus nebo třeba kubánské oregano.
Jak zařídit, aby nás lidé měli rádiPublikováno 3.3.2017, 13:54
Možná je to až smutné, ale v mezilidské komunikaci se dají odhalit pravidla (většinou pozorováním přirozeně oblíbených jedinců), kdy chování podle nich si můžeme osvojit – a stát se tak oblíbencem ve všech možných kolektivech a napříč celým lidským spektrem. Jak je to možné? Komunikační strategie a řeč těla. Někdo by mohl říct, že jde o manipulaci, ale občas se stane, že účel světí prostředky. A nebojte se, naučit se to dá, ale neupřímnost odhalíme taky bez mrknutí oka.
... další články v kategorii
Proč neumíme přijímat komplimenty?Publikováno 16.3.2017, 14:25
Jen si to představte. Každá žena je od přírody plná pochybností o sobě samé (a která není, té gratulujeme!), a tak od okolí očekává spíš kritiku než pochvalu. Je to ale také vina okolí, které tu kritiku poskytuje častěji než pochvaly. A když nás ze začarovaného kruhu něco vyruší, najednou nevíme, jak na to reagovat. A přitom špatně přijatý kompliment dělá hned dvojí škodu – nám by měl udělat radost a jeho poskytovateli taky, místo toho jeho snahu, dobrou vůle a spontánnost raději zadusíme v zárodku.
Romantický realismus aneb Nové nadšení ze vztahuPublikováno 16.3.2017, 14:25
Ne nadarmo se říká, že na začátku vztahu musí přeskočit jiskra. Oheň totiž celkově symbolizuje průběh vztahu, z jiskry vznikne plamen, z plamene oheň, a když nebudeme přikládat, zůstanou nám nejdřív žhavé a pak už jen neužitečné a chladné uhlíky a popel. Časem každý z nás přijde na to, že jen tak samo od sebe to nepůjde a když začne oheň skomírat, je nutné prostě přihazovat polínka. Jak udržovat vztah i po letech plný, vášnivý a spokojeně plápolající?
Je meditace i pro nás?Publikováno 5.3.2017, 9:29
Taky si představujete meditaci jako věc příslušnou buddhistickým mnichům a ne nám, kteří žijeme v uspěchaném světě a doopravdy nemáme čas hodiny sedět, dýchat a rezonovat? Ve své podstatě máte pravdu, ale je to stejné, jako se vším – i malá změna se počítá. Meditace jsou všechny techniky, které nám prohlubují soustředění a umožňují soustředit se jen sami na sebe. A k mnoha takovým technikám nám stačí jen pár minut. Proč je meditace vlastně „jen“ čas pro sebe? A jak se jí můžeme věnovat, aniž bychom si připadali nepatřičně?
Co se stane, když nezvládneme konfrontaciPublikováno 27.2.2017, 16:23
Komunikace v dlouhodobých vztazích je velmi ošemetná záležitost. Nejhorší a zároveň nejpravdivější je, že veškerá pravidla se nastavují na začátku. Později měnit zaběhané vzorce sice není nemožné, ale je to frustrující, náročné a často to bývají právě změny ze špatného nastavení komunikace, které nastartují konec vztahu. Co všechno je třeba vzít v úvahu? Proč často více zohledňujeme předpokládané partnerovy pocity a podceňujeme ty vlastní? A proč s tím co nejrychleji přestat?
Jak se neutopit v množství přátelPublikováno 22.2.2017, 12:08
Nezáleží na tom, jak definujeme přátelství. Může jít o epizodní vztahy, o přátelství na pracovišti (která překvapivě rychle vymizí, když jeden z nás z práce odejde), kamarády z různých typů škol, známí známých a tak dále. V našich životech se objevuje velké množství lidí, většina z nich přichází a odchází, někteří z nich zůstávají. Ale co se děje v obdobích, kdy je okolo nás přelidněno? Mohlo by se to zdát jako dobrá věc, ale je to velký nápor na psychiku.
Tři drobnosti k dlouhodobým vztahůmPublikováno 17.2.2017, 13:17
Většina z nás žije v nějakém více či méně šťastném dlouhodobém svazku. Možná se ale denně potýkáme se starostmi, které nám přináší, možná nejsme tak úplně spokojení se stavem věcí takovým, jaký je. Možná dokonce přemýšlíme o tom, že bychom ve svém životě udělali rázný krok a velké změny. Tyto myšlenky nás můžou pronásledovat každý den, znepříjemňovat nám život a (když si je necháme v hlavě přezrát) také nás můžou dovést k rozhodnutím, která nejsou úplně opodstatněná.
... další články v kategorii
Za co a proč může naše lednička?Publikováno 23.3.2017, 18:40
Jakékoliv chladící zařízení má jako svůj primární úkol zastavit v potravinách množení bakterií salmonely, e-coli nebo třeba clostritidum botulinum. Všechny tyto bakterie se vyskytují v jídle a způsobují dost nepříjemné zdravotní potíže. Čím více potraviny zchladíme, tím efektivněji jim zabráním v množení. Ale ani lednička není všespásná – navíc když my sami děláme v uskladňování potravin v ní zásadní chyby. A pak se může stát, že je nám... zle. Na co bychom si měli dát pozor?
Kdy rozhodně nepít voduPublikováno 21.3.2017, 18:05
Voda je dobrá. Potřebujeme ji k životu vlastně úplně nejvíc ze všeho. Udržuje naše tělo hydratované (samozřejmě), tím zajišťuje správnou funkci orgánů i tělesných procesů. Pomáhá nám se nepřejídat, dokonce umí stimulovat metabolismus. Teoreticky – čím více, tím lépe, ale i vody může být moc. Jako s každým zdravým návykem, i s pitím vody to můžeme přehnat. Kdy, jak a proč je lepší se nenapít?
Jarní únava a jak s ní bojovatPublikováno 12.3.2017, 14:42
První jarní paprsky konečně nesměle vykukují zpoza mraků, a i když jsou zatím ještě hodně ospalé a líné, jejich jemné šimrání je příjemnou předzvěstí přicházejícího jara. Příroda se krok za krokem probouzí, stromy chytají první mízu a i někteří živočichové pomalu vylézají ze skrýší. Neměli to jednoduché, když venku mrzlo, až praštilo, padal ledový déšť, nebo foukal studený vítr. Přesto to příroda zařídila tak, že tento kouzelný koloběh života funguje bezchybně.
Co se o nás zubař dozví hned, když otevřeme pusuPublikováno 5.3.2017, 9:30
Ústa jsou okno s výhledem do celého těla. A zubaři rozhodně poznají nejenom to, kde máme kaz a jestli máme zubní kámen nebo plak, ale také spoustu věcí, o kterých si myslíme, že je před nimi utajíme. Někdy je to ale moc dobré – zubaři často jako první odhalí rakovinu, chudokrevnost nebo cukrovku, takže i proto se vyplatí pravidelné návštěvy. Jenomže oni zdaleka neodhalí jen nemoc. Co ještě o nás náš zubař ví?
7 znamení, že přijímáme moc cukruPublikováno 2.3.2017, 13:36
Cukr patří k základním živinám, bez něj se tělo tak úplně neobejde. A je prakticky ve všem, protože má nepřeberné množství forem. A jelikož pořekadlo „všeho moc škodí“ platí obecně, cukr není výjimkou. Ba naopak, přemíra cukru doopravdy škodí. A má spoustu symptomů, které je dobré znát a uvědomit si, než bude pozdě a vypěstujeme si trvalé poškození orgánů, metabolismu nebo zaděláme na cukrovku. Takže – podle čeho poznat, že to s cukrem přeháníme?
15 nenápadných volání o pomocPublikováno 26.2.2017, 14:15
O tom, že dnešní populace více než kterákoliv jiná trpí psychickými potížemi, už víme (a možná to dokonce víme lépe, než bychom chtěli). K nejčastějším z nich patří úzkosti a deprese, které na nějaké úrovni zažívá až každý pátý člověk. Zdaleka ale nemusíme nechat svůj psychický stav dojít tak daleko, jak si představujeme, když se řekne deprese. Naše tělo, hlava i srdce totiž volají o pomoc mnohem dříve, než bychom si mysleli. To jenom my je často neslyšíme.
... další články v kategorii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook